Olympus C-160 card error

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

Olympus C-160 card error

#1 Příspěvek od kevin_mitnick »

Decka meli na hrani Olympus C-160 ke kteremu jsem prisel ani nevim jak. Pred tydnem zacal fotak vypisovat "card error". Myslel jsem ze je vadna karta, ale to same dela i s novou kartou, takze pejsek bude zjevne zakopan jinde. Rozebral jsem fotak, nikde zadna oxidace nebo stopa problemu, vycistil jsem kontakty ctecky, ale fotak mi stale pise card error nebo dokonce no card...

Ma nekdo podobnou zkusenost?

P.S. Ja vim, ze ten fotak je krap bez ceny, proto nad resenim typu servis ani neuvazuji. Ale je mi lito prohnat jej kosem a ani nezkusit opravu

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od robo »

A zkusil jsi, pokud fotak kartu vidi, zkusit format karty ?. Ted nevim, neni ve fotaku v menu nejaky default nastaveni? To uz strilim uplne od boku. Nebo odpojit napajeni, nechat nejakou hodku bez baterie. A pote napajeni pripojit. Bez karty. Udelat par snimku. A pote kartu pripojit. A pokud nic, provest format karty. Jo a kdyz jsi to mel rozdelany, zkontroloval jsi jestli dolihaji vsechny kontakty na kartu?. Nejsem mechanik fotaku, takze tohle je napad amatera. Hodne stesti dej vedet.

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“