Kamera Sicurit video

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MajklR
Příspěvky: 375
Registrován: 16 úno 2006, 01:00
Bydliště: Olomouc 9

Kamera Sicurit video

#1 Příspěvek od MajklR »

Ahoj, poradí mi někdo? Mám kameru na jejímž štítku je označení: CCD MONOCHROME CAMERA, 230V AC, 50Hz/3,5W. Na zadní straně kamery jsou vidět 2 trimry. Jeden je označen V PHASE druhý LEVEL. Pod tím jsou přepínače : AI-AES, BLC OFF-ON, VIDEO-DC, NC- O.. Nevím co se těmi přepínači seřizuje, nemám návod, kamera ale funguje chtěl bych ji využít na snímání příjezdové cesty. Nemáte někdo zkušenosti s něčím podobným? Rád bych znal alespoň funkce těch přepínačů. Předem děkuji za odpověď. MajklR

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Andrea »

BLC ON/OFF je kompenzace protisvětla zap./vyp., AI/AES je Auto Iris (řízení expozice clonou s pevnou závěrkou) / Auto Electronic Shutter (řízení expozice elektronickou závěrkou s pevnou clonou). VIDEO/DC je způsob řízení clony, DC - clonu řídí kamera / VIDEO - clonu řídí elektronika v optice podle jasu videosignálu.
Takže AI/AES a VIDEO/DC nastav podle optiky, jestli má řízení clony a pokud ano tak jaké.

Uživatelský avatar
MajklR
Příspěvky: 375
Registrován: 16 úno 2006, 01:00
Bydliště: Olomouc 9

Kamera Sicurit video

#3 Příspěvek od MajklR »

Ahoj, moc děkuji za odpověď, je to na mne sice trochu složité, ale nějak se tím prokousám. Optice moc nerozumím ,snad mi někdo poradí. Kamera má malý objektiv ze kterého vede káblík na zadní čtyřkolíkovou zásuvku s označením IRIS, na objektivu je nápis CCTV LENS, 4mm F1,2. Děkuji předem za radu. MajklR

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“