Nefungující organizér

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

Nefungující organizér

#1 Příspěvek od varok »

Dobrý den, nevím, jestli jsem vybral to pravé téma pro můj dotaz, snad ano. Našel jsem doma nějaký organizér po tatíkovi. Je to typ SHARP ZQ-6700M. Když ho ale zapnu, tak se na displeji objeví napis a po chvíli zhasne. Nápis je: Initialize the organizer by holding [ON] key while pressingand releasing the reset switch on the back of the organizer using a pen or similar object OFF.
Anglicky neumím, ale překladačem jsem to trošku přeložil a vyšlo mi, že to je něco s bateriemi. Dělá to ale i když dám úplně nové baterie. Nevíte prosím někdo, co s tím je?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Pise ti, ze mas drzat ON a pritom stlacit (a pustit) RESET na zadnej strane.

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od varok »

Aha, vyzkouším. Já umím anglicky jen pár slovíček, které znám z počítače, jinak ne. Tak mockrát děkuji za radu.

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od varok »

Po zmáčknutí tlačítka ON a zmáčknutí a puštění RESET mi to zase píše: Replace memory back-up battery. Please read the operation manual for directions.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Vyměnit zálohovací baterii paměti. Pro postup si prostudujte návod (manuál).
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od varok »

Manuál bofužel nemám. Tatík to koupil asi někde na aukru, nebo tak nějak. Nedávno zemřel a já to teď našel. Je to na dvě mikrotužkové baterie, ale i když je dám úplně nové, tak to píše výše uvedéné nápisy. Takže uvnitř je asi ještě jedna malá baterie pro pamět? Zkusím mrknout. Děkuji.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Presne tak - niekde (pod nejakym malym krytom) bude CR2032 alebo nieco podobne. Manual je tu http://esupport.sharp.pl/html/om/DataOu ... en&ID=2843 - akurat v trochu blbom jazyku :D

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#8 Příspěvek od Andrea »

Je pod tím deklíkem co je v něm tlačítko reset, lithiová CR2032.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“