VOLTCRAFT 909

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

VOLTCRAFT 909

#1 Příspěvek od fredis »

Zdravím!! Nemá někdo prosím, návod na tento měřák? Nebo ho přímo nevlastní? Dostal jsem ho, ale nevím co a jak na rozsazích DIODA a L. Díky za kuk!!!

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Na diode sa merie PN prechod polovodicov, L je indukcnost.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#3 Příspěvek od fredis »

No ta dioda mi byla jasná.Ale na ní to ukazuje 1,454.....A to L určitě nebude indukčnost, ale spíš logická úroveň.Tam mám nuly, ale na napětí to nereaguje. Je tam ještě jedna malá zdířka a dvě ledky.Nechci to zk... víc, než to možná je. Proto jsem chtěl návod. Jinak to měří až překvapivě přesně.

Uživatelský avatar
reese
Příspěvky: 116
Registrován: 06 led 2008, 01:00
Bydliště: Mostecko

#4 Příspěvek od reese »

Já mám Voltcraf 90S.

Uživatelský avatar
reese
Příspěvky: 116
Registrován: 06 led 2008, 01:00
Bydliště: Mostecko

#5 Příspěvek od reese »

Jo a L není v tomto případě indukčnost, ale Logik - Test

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Bezny »

fredis píše:No ta dioda mi byla jasná.Ale na ní to ukazuje 1,454.....A to L určitě nebude indukčnost, ale spíš logická úroveň.Tam mám nuly, ale na napětí to nereaguje. Je tam ještě jedna malá zdířka a dvě ledky.Nechci to zk... víc, než to možná je. Proto jsem chtěl návod. Jinak to měří až překvapivě přesně.
Dioda: displej ukazuje napětí (přechodu), naprázdno cca 1,5 V. tedy 1,454 (V) je OK. V závěrném směru nemá připojená dioda (přechod tranzistoru) tuto hodnotu naprázdno změnit, v propustném směru má ukázat cca 0,7V (křemík), resp. 0,3V (germánium), v případě Schottky, Shockley diod podstatně méně. Skoro 0V v obou směrech to ukáže když je přechod proražený, Nezměněných 1,454V v obou směrech když je přechod přerušený.
U tranzistoru by měl se směr CE jevit při bázi v luftu jako nevodivý (stále 1,454V), jinak je tranzistor nakoplý či přímo šluslý. Atd...

Logické úrovně: měří se stejně jako napětí, tj. COM na GND měřeného obvodu a hrotem na zkoumaný bod, ALE přes extra kablík( - dvouvodič, na jednom kocnci dva krokodýlky, na druhém mono jack 2,5mm co se strčí do té extra dírky) se přivádí napájecí napětí z měřeného obvodu, červený krokodýl na +Vcc a černý krokodýl na GND. Jinak LEDKy neledují.
Trochu bych váhal, kdyby Vcc bylo více než 5V (TTL), nevím jestli se s tím počítalo.
Pravděpodobně kecám.

Uživatelský avatar
reese
Příspěvky: 116
Registrován: 06 led 2008, 01:00
Bydliště: Mostecko

#7 Příspěvek od reese »

Pro 90 S:
Betriebsspannung (provozní napětí): 4 -16 V
Stromaufnahme: 2 - 20 mA
Frequenz: 2 MHz max.
Pulsbreite: 1 us min.
Eingangsimpedanz. 100 k

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#8 Příspěvek od fredis »

Všem Vám moc děkuji!!!!!!!

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“