zmoklý notebook

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mopadzi
Příspěvky: 198
Registrován: 16 čer 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

zmoklý notebook

#1 Příspěvek od mopadzi »

Zdravím, dostal se mi do ruky zmoklý Acer, klávesnice je vadná (už jsem ji objednal)...prosím poraďte čím omýt desky a čím zastavit korozi některých plechů (části USB konektorů, plech od HDD) děkuji za radu
HESLO: kdo si hraje nezlobí....

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Vogon »

Nejlepší rozpoštědlo na Zemi je voda. Takže asi vodou, s trochou smáčedla.
Ale jestli ti korodují kovové části, tak korodují i důležité kovové části.
Jako například cestičky spojů, vývody pouzder a podobně.
Takže ta klávesnice budou asi vyhozený peníze...

Uživatelský avatar
mopadzi
Příspěvky: 198
Registrován: 16 čer 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od mopadzi »

nee... na deskách není po vodě (solích) ani památky..bez klávesnice normálně naběhne...Ale chtěl jsem to nějak posichrovat a zastavit skryté korozivní procesy...
HESLO: kdo si hraje nezlobí....

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

Jak už napsal kolega. Cokoliv kde se dostala na desku voda (nejlepší je víno to pak některé součástky nemají ani nožičky) se dřív nebo později vrátí jako nefunkční, nebo s nějakou krásnou závadou...
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mezi speciální superdestruktivní rozpouštědla patří hovězí vývar a elektrolyt z explodovaného akumulátoru... :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Choose
Příspěvky: 27
Registrován: 08 bře 2005, 01:00

#6 Příspěvek od Choose »

doporucoval bych vrstvu bezbarveho laku. cca 1 - 2 mm. by mela postacovat.xD ale stejne se to casem vrati. ver.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Lak je nezmysel, akurat tym znicis konektory. Vycistit (v pripade potreby aj oskrabat) a vysusit.

Uživatelský avatar
Choose
Příspěvky: 27
Registrován: 08 bře 2005, 01:00

#8 Příspěvek od Choose »

samo ze konektory lakem moc nezahranis. myslel jsem desku, smdcka apod. ale stopro vymenit konektor kam se pripojuje zdroj. nejcastejsi zavada co u ntb existuje. vadnej napajeci konektor. takze ten trpy nejvice. a jestli ntb byl nejakej obyc. Asus , msi . tak fakt nepocitej ze to vydrzi.

u moji zeny ntb acer jsou 3 kurvitka za sebou. dve uz jsou zdarne proklemovany a zatim drzi . uz pres druhy rok...

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#9 Příspěvek od Maskot »

Choose píše:doporucoval bych vrstvu bezbarveho laku. cca 1 - 2 mm. by mela postacovat.xD ale stejne se to casem vrati. ver.
Natri rezavy prah u auta a pockej chvilku.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Vogon »

Choose píše:doporucoval bych vrstvu bezbarveho laku...
Takže všechnu vlhkost uzavřeš pod tu tvou vrstvu a necháš ji tam hezky pracovat. Neuvěřitelný co dokáže lidová tvořivost vymyslet za ještě neuvěřitelnější ptákoviny.

Zrovna teď koupu noťas prolitej mlíkem. Vypadá to že ty srajdy co se prodávají jako "mlíko" jsou šetrné k elektronice a přístroj to přežije.
Klávesnici jsem propláchl vodou a už ji suším intenzivně féném asi třetí den a furt má můstky. Takže ať se ti to zdá suchý jak chceš nikdy to není dost suchý.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Vogon - proč nevysoušíš zbytky vody chemicky - tedy nějakým neagresivním nepolárním rozpouštědlem, jako jsou líh nebo izopropanol? Pak stačí ofoukat vzduchem a deska je suchá jak Atacama...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od Vogon »

Prolít to ipou, mě kruciš, nějak nenapadlo.
Já tu klávesnici suším spíš ze zvědavosti než z potřeby.
Tak to zkusím a uvidim.

Uživatelský avatar
mopadzi
Příspěvky: 198
Registrován: 16 čer 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od mopadzi »

EKKAR píše:Vogon - proč nevysoušíš zbytky vody chemicky - tedy nějakým neagresivním nepolárním rozpouštědlem, jako jsou líh nebo izopropanol? Pak stačí ofoukat vzduchem a deska je suchá jak Atacama...
tak jsem to udělal, na rez jsem použil slabý roztok inhibitoru...a zdá se že to pojede...díky všem. Jem mě sere že to poslaly do Aceru na záruční opravu. Tam to odmítly uznat a tím pádem i když NB nic není prý je po záruce a basta.... :(
HESLO: kdo si hraje nezlobí....

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od Vogon »

mopadzi píše: tak jsem to udělal, na rez jsem použil slabý roztok inhibitoru... :(
Smím se zeptat jaký inhibitor jsi použil?

Uživatelský avatar
mopadzi
Příspěvky: 198
Registrován: 16 čer 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od mopadzi »

loctite 7505.. mělo by to zareagovat se rzí...byl chycený jen plech pod klávesnicí a na HDD, a jeden USB konektor (jen plech)
HESLO: kdo si hraje nezlobí....

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“