zblázněný ovladač DVD OXYGEN DX213

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PetrSinger
Příspěvky: 110
Registrován: 11 kvě 2008, 02:00

zblázněný ovladač DVD OXYGEN DX213

#1 Příspěvek od PetrSinger »

Porouchal se mi ovladač k DVD OXYGEN DX213.
Jednoho krásného dne přestal přístroj reagovat na povely, tak jsem provedl zkoušku přes displej digifoťáku.
Výsledek je, že po zmáčknutí jakéhokoliv tlačítka se dioda v ovladači rozsvítí a zůstane svítit i po jeho uvolnění. Pomůže až vytažení baterek.
Po jednom "tvrdém restartu" z deseti ovladač aspoň chvíli funguje normálně, než se zase kousne a vysílá pořád.
Na toto vysílání však přístroj nereaguje vůbec.

Co si o tom myslíte?
Půjde ovladač spravit nebo musím koupit nový, ev. nahradit nějakým univerzálem?
Vzhledem k ceně ovladače se vyplatí spíš koupě celého nového přístroje, což je škoda, protože mu jinak nic není a funguje výborně.

Pro bližší představu vkládám fota:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Skusmo by som vymenil rezonator, potom by som zmeral oscilom, ci to sustavne vysielanie je podmienene vystupom cipu cez tranzistor.ň
Potom by som sa rozhodol mozno pre kupu univerzalneho ovladaca, s ktorym mozes do buducnosti pocitat aj k inemu zariadeniu, akurat sa mozes dostat do situacie, ze ten tvoj prehravac nemusis zladit s tym univerzalom. Tretia moznost je kupa noveho lacneho prehravaca, ktory ked sa ti podobne pokazi, tak ti ho nebude luto vyhodit.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Pokud nepomůže výměna rezonátoru, spravit nepůjde, univerzál na to nechodí. Jedině sehnat nový-budeš mít problémy.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#4 Příspěvek od BIPOLAR »

Lhotský nabízí rezonátor za 13kč + poštovné 39kč.
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#5 Příspěvek od Atlan »

no vymeni by som aj ten kodik co tam je o pridal pre istotu keramiku 100n

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#6 Příspěvek od BIPOLAR »

http://www.dalkove-ovladace.cz

Tak tady jsem našel originál DO pro OXYGEN DX - 208 a podle fotky je úplně stejný :wink: .
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#7 Příspěvek od BIPOLAR »

Po najetí si dej do hledáčku OXYGEN DX - 208 a uvidíš. Cena 480kč.
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od robo »

A nebo si sehnat ucici se univerzal. Najit na univerzalu kod dvd. Porovnat funkcnost univerzalu. Pokud by nejaka funkce chybela, pouzij origos a nauc univerzal. Jestli jsem to pochopil, tak ovladac povel vysle, a po uvolneni tl neni povel ukoncen. Ten univerzal muzes pouzit i na tv a dalsi elektroniku. Origos ovladac muzes nekam schovat. Aby se neposkodil. Obcas je problem sehnat k nejake elektronice spravny ovladac, kdyz se original rozbije. Takovy aby mel i tu jednu dulezitou funkci, bez ktere se zarizeni neda pouzivat.

Uživatelský avatar
PetrSinger
Příspěvky: 110
Registrován: 11 kvě 2008, 02:00

#9 Příspěvek od PetrSinger »

Díky za reakce pánové.
Akorát na mě musíte pomalu. Jediné co poznám je kondík. To jste mě naučili při nedávno úspěšně opraveném vysavači Zelmer.
Kterej to tedy je ten rezonátor?

P.S.: Pětikilo + poštovné se mi za nový ovladač dávat nechce. Proto se pokusím o opravu, jinak nové DVD.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#10 Příspěvek od Maskot »

Pokud se ptas tak to je to co na te fotce je oznaceno CRB 455E,tudiz ta zluta kosticka.

Uživatelský avatar
PetrSinger
Příspěvky: 110
Registrován: 11 kvě 2008, 02:00

#11 Příspěvek od PetrSinger »

Tak "žlutá kostička" vyměněna a ovladač opět funguje !!!
Koupeno v EZK za 7,- Kč.
Díky všem za vyníkající spolupráci :D .

Uživatelský avatar
ar196
Příspěvky: 143
Registrován: 09 dub 2005, 02:00
Bydliště: Rájec-Jestřebí (J.M.)
Kontaktovat uživatele:

Re

#12 Příspěvek od ar196 »

Dneska jsem mněl doma skoro stejný ovladač ale od sencoru.Vnitřek až na smd trand naprosto totožný.
Ovladač nereagoval
Po rozdělání nějaká žlutá kapalina pod klávesnicí.Očištění vysušení a funkce ok.
Takže neučte plavat ovladač v pivu nebo sodovce :D

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “