Pro milovníky levných multimetrů

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

Pro milovníky levných multimetrů

#1 Příspěvek od Davidus »

www.eevblog.com
EEVblog #84 – High Energy Multimeter Destruction :wink:

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#2 Příspěvek od BIPOLAR »

Tak tohle by nevydržel ani můj METEX 3850 :lol: .
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od stasek »

Anglicky neumím a přiznám se, že jsem nepochopil, co ti hoši předváděli. Kdyby byl někdo tý lásky a v krátkosti řekl o co šlo. :oops:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Pokud jsem si všimnul, pouštěli do toho HV rázy pomocí 4kV kondenzátoru.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Pěkný, tady se ukázala kvalita Fluke. Ale do svýho bych to radši nepouštěl. Sháněl jsem tuhle náhradní pojistky (do zásoby) a ta cena mě teda celkem překvapila. To je drahej špás, spálit si pojistku. Ale zase je vidět, že to má smysl.
Mimochodem, to spouštěli tyristorama? Měl jsem dojem, že říkali, že tam mají pět HV SCRs, ale nevím, jestli jsem dobře rozuměl. Celkem by mě zajímalo zapojení té mašinky, dobrá hračka by to byla. :twisted:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

http://www.youtube.com/watch?v=m_yrfpD7tRc

Bohužel je to sestřih z několika videí... v půlce je následek zkoušky levného šuntu, tuším rázem 7200V, hned za ním je Fluke přežívající postupně 8-16kV rázy a teprve 17kV mu udělalo šoufl.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#7 Příspěvek od Burajko »

Mohol aj tie skopy otestovat... :lol:
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

Na této adrese http://fluke.cz/comx/show_video.aspx?lo ... cs&title=1
jsou videa k online přehrání. Když kliknete na poslední obrázek, tak si postupně vyberte jednotlivá videa a přehrajte. Je to v češtině a dost zajímavé.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

nic proti kvalitě Fluke a nekvalitě šuntových měřáků, to je bez debat, ale co musí člověk udělat aby při měření na silovém rozvodu obdržel napěťový ráz 7.2 kV? Kdyby k tomu došlo, tak měřák je jedna z okrajových věcí která mě bude zajímat, protože tam bude špatně daleko víc věcí, včetně mé přítomnosti :evil:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od Sendyx »

7,2kV je docela běžný "transient pulse" při vypnutí nějakého indukčního spotřebiče. A třeba obvyklé měření někde na cívkách stykačů... tam nevím, kolik toho při rozpojení vygenerují...

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#11 Příspěvek od Jurik-EB »

A je zde i zářný příklad toho jak je vykonapěťový impulz nevyspytatelný.
Jiskry (blesky) přecházely nejen mezi závity odporu ale také i do kostry a posléze vylétly i do vzduchu aniž by tam byl nějaký kovový prvek. Je vidět jak moc záleží na okamžiku zionizování vzduchu.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#12 Příspěvek od bastliar »

Má niekto dlhodobú skúsenosť s multimetrom UT 70 A UNI-T
:?: nakoľko je spoľahlivý a bezporuchový. Niektoré kusy odchádzali už po niekoľkých mesiacoch, okrem frekvencie už iné merania nešli.
:arrow: http://www.sos.sk/?str=371&artnum=7106

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#13 Příspěvek od PeteBurns »

Ja mám jeden už asi dva roky, môžem povedať, že som s ním naozaj spokojný...porucha zatiaľ žiadna...veľká výhoda je okrem merania C a f hlavne meranie L, veľakrát to pomôže nielen pri meraní samotných cievok a trafáčikov, ale šikovne sa s jeho pomocou dajú zistiť zničené tranzistory vo výkonových obvodoch, kde ich je veľa paralelne a ohmmeter ukáže iba obyčajný skrat, takže s ním sa nedá nijako presnejšie zistiť, ktoré sú vadné a ktoré nie...s týmto merákom na najnižšom rozsahu L je možné meraním priamo na nožičkách určiť, ktorý tranzistor je OK a ktorý KO, čo je super, netreba potom vyberať zbytočne všetky čo sú k zlému paralelne a sú dobré :wink:

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#14 Příspěvek od bastliar »

Takže už odstránili prvotné chybičky.
Dík

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“