TV ECG, chassis 11AK36, regenerace

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

TV ECG, chassis 11AK36, regenerace

#1 Příspěvek od 555 »

prosim vas tato TV má problém že při zapnutí je obraz s velkým nádechem do červené.Zkoušel jsem jpřes odpor JAS jednotlivých katod R,G,B,katoda R má menší jas,majitel komu to patří mi říkal at to zkusím opravit (říkal jsem mu právě o jediné možnosti regenerace katody R a že je tu riziko ze se zničí obrazovka).Říkal že když to odejde uplne tak to nevadi ale zkusit to prý mám.

Já jsem to ještě nikdy nedělal.Vím jen tak přibližný postup že se to řeší pomocí nabitého elektrolitu.Ale nevím ted ejdnu věc.Vím že se to dělá přimo za chodu TV ale někde jsem četl že se musí odpojit koncový stupen RGb aby neshořel.

A ten kond mám dát na desce obrazovky na katodu R a zem?tedy plusem na katodu a minusem na zem?

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od DiGiCo »

No a obvody RGB jsou OK?

Mimochodem, metoda s nabitým elektrolytem se imho používá k "odpálení" případého zkratu katody na zem nebo na žhavicí vlákno, regenerace obrazovky se provádí malinko jiným způsobem.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#3 Příspěvek od Duvsan »

Drsný spôsob je ako si napísal, akurát dáš opačne kondenzátor, alebo ten kondenzátor brnkneš medzi katódu a G1, mínusom ku katóde. Ale na vlastné riziko. Slušnejší spôsob je použiť regenerátor, ale ani tu nie je výsledok zaručený. Priznávam, pár krát som so robil, ale len s tým kondom. Zatiaľ som žiadnu obrazovku nezničil. Ale iní už áno.
Odpor ku katóde radšej odpájam.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#4 Příspěvek od 555 »

diky za prispevky.máte teda někdo schéma nějakýho regenerátoru který je osvědčený a používáte i vy?

přes ten kond to tedy nebudu ani zkoušet nerad bych zničil tu obrazovku.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Vyhledej si "starodávnou" knihu Český , Rádce televizního opraváře a tam to máš celé i s popisem . Je to i v knize Diagnostika vad farebných televízorou .

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#6 Příspěvek od Mysteri »

,,555" píšeš: ,,má problém že při zapnutí je obraz s velkým nádechem do červené"

Iba pri zapnutí a potom je O.K? Alebo je stále do červena?
V druhom prípade sa zameraj na RGB, prípadne skús dostaviť v SM, ak sa ešte dá.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#7 Příspěvek od jogo »

O regeneráciách sa tu už písalo, staré dobré časy regenerácií Rožnovských obrazoviek sú už za nami, výsledky pri ostatných sú dosť neisté..
Pred akýmkoľvek zásahom do obrazavky sa ale uisti, že diagnostika závady bola správna. Mierne znížený jas niektorej katódy ešte nemusí znamenať jej závadu, podstatne znížený túto pravdepodobnosť zvyšuje.

edit: písali sme súčasne :)

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#8 Příspěvek od Burajko »

Skus trochu zvysit zeraviace napatie.Tieto obrazovky nema zmysel regenerovat,obycajne za cca 1mes. je naspat.(napis typ obrazovky)
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“