UT70A uplne odrovnany

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

UT70A uplne odrovnany

#1 Příspěvek od Split »

Dostal som sa k tomuto meraku bohuzial uz sa ho niekto pokusal opravit...vnutri je totiz na jednom mieste poistka iba pripajkovana a nejaky "umelec " to nevedel poriadne pripajkovat...trocha som to opravil kontakty uz sedia problemom je nadalej to ze akakolvek funkcia na meraku je odrovnana. Ukazuje to hodnoty aj bez pripojeneho akehokolvek vodica ci suciastky...pozitivom je ze merak sa snazi byt zivym a trosku reaguje na zmeny hodnot na jeho vstupoch ci uz sa jedna o napatie alebo meranie odporu...

popis problemu je teda jasny ide o to ze namerane hodnoty su uplne mimo reality a su tam aj ked nie je nic pripojene (napr. ampermeter ukazuje 19A a pritom tam ani nic nie je pripojene)...dalsou indiciou moze byt to, ze pri merani napatia, rozsahy 200, 20,2,200m ukazuje tu istu hodnotu iba sa meni desatinna bodka..pri bzuciaku a diodovom teste neustale piska...

vnutorna schema zapojenia je na stranke http://www.technica.ru/objects/images/scheme/54.gif

vopred dakujem za akekolvek podnety
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#2 Příspěvek od bastliar »

Záleží z ktorého je roku, ten môj bol z počiatku výroby, až neskôr som pochopil, prečo bola na neho len 6 mesačná záruka, on skutočne po šiestich mesiacoch prestal fungovať, všetký hodnoty mimo aj bez pripojenýchg sond.
Poslali ho do servisu a zapýtali si 400, nielen že mi poslali iný, kryt bol ošúchaný ten môj mal ešte foliu na displeji a všetký problémy sa vrátili.
Jediné čo dodnes funguje je meranie frekvencie.
Po rozobratí som si všimol, že drvivá vätšina plochy plošaka zo strany spojov bola pokrytá bielym náletom.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

V tomto pripade to skor tipujem na to, ze niekto meral prud v zasuvke (alebo dokonca odpor) :lol:
Urcite skontroluj vstup - ci tam nie su nejake ochranne prvky prerazene. Zakladny rozsah, pri ktorom ide vstup priamo do A/D prevodnika byva 200mV - takze najprv treba rozchodit to.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#4 Příspěvek od bastliar »

V UT70A sa nachádza priamo viditeľných 6 integráčov. Päť je zvonka jeden zvnútra.

IC5: HEF4066BT - Quadruple bilateral switches
IC6: HEF4093BT - Quadruple 2-input NAND Schmitt trigger
IC7: TL062C - LOW POWER J-FET DUAL OPERATIONAL AMPLIFIERS
IC8: LM358 - Low Power Dual Operational Amplifier
IC9: (072 1036B JRC ) - 8 pinový
IC3 : Posledný, ten zvnútra 8 pinový, ktorý nie je SMD, má nečitatelné označenie

:?: akú funkciu majú tranzistory Q15 a Q16

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#5 Příspěvek od Atlan »

len tato dvojica ta trapi ? ochranu funkciuu ako aj ostatne takto zapojene...
Naposledy upravil(a) Atlan dne 29 pro 2012, 13:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#6 Příspěvek od bastliar »

Pýtal som sa na ne len zo zvedavosti, pretože jeden je pripájkovaný z opačnej strany plošáku. Od výroby, alebo keď bol v servise.

Zvažujem kúpu nového a celkom sa mi pozdáva UT70B až na chýbajucu funkciu merania indukčnosti, uvidím či príde nejaký nový model. Cenou cca. toľko ako som dal dakedy za UT70A, ktorý šiel odvtedy cenou dolu.
Mal s ním niekto po dlhej dobe použivania nejaký servisný problém.

http://www.gme.cz/_dokumentace/dokument ... -193.1.pdf

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#7 Příspěvek od Atlan »

neviem ci je to vlastnost alebo vada ale pri prepnuti na napetovy rozsah stale sa naplno rozsvedcuje bargraf a rozsahy behaju dookola..a vybledlo puzdro inak neviem.....
Naposledy upravil(a) Atlan dne 29 pro 2012, 13:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#8 Příspěvek od bastliar »

Nevidím význam takéhoto javu v prospech meráku a užívatela, no uvidíme, ako sa ku tomuto vyjadria ostatný vlastníci meráku UT70B.

Zbytečná citace předchozího příspěvku vymazána.
Používej konečně tlačítko Obrázek nad a pod vláknem!

Hill

Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

Re: UT70A uplne odrovnany

#9 Příspěvek od Bezny »

Split píše:Dostal som sa k tomuto meraku bohuzial uz sa ho niekto pokusal opravit...
Pokud jsou na plošňáku vypálené cestičky tak bych ho hodil do bedny. Pokud se vizuálně jeví bez poškození tak bych nejdřív testoval IO co je pod displayem. Ten odchází nejčastěji. Je dobré vědět jak zhruba funguje. Neco o tom jsem popsal zde:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=33983
poslední příspěvek.
Eventuelní úspěšná oprava má hodnotu získaných znalostí a sebevědomí, ne víc.
Pravděpodobně kecám.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“