Panasonic DVD.. přehrávač DVD-S42

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fog-eye
Příspěvky: 10
Registrován: 24 led 2009, 01:00
Bydliště: Jilemnice :))

Panasonic DVD.. přehrávač DVD-S42

#1 Příspěvek od fog-eye »

Dobrý den ..
mám doma přehrávač Panasonic DVD-S42 a potřeboval bych poradit co to tak muže dělat, že po připojení přístroje do zásuvky se přistroj nezapne .. nesvítí ani kontrolka Stand-By a teprve po půl hodině se rozsvítí a začne přístroj fungovat ?! (pak už funguje bez problému ... dokuď tedy nevypnou proud :D )
Dříve tento mrtvý stav trval asi 10minut a po používaní přistroje(asi 1 rok) se tento stav stále prodlužoval ... teď tento stav trvá třeba celý den..

Po rozdělání přistroje a proměření (amatérském jsem teprve na el. škole.. :) ) jsem zjistil že ... po připojení přist. do sitě je na primáru asi neco kolem 2*50V a na sekundáru je ani néé 0,5V.. tudiž elektronika si neudrží optočlenem zapnuty zdroj .. Ale po nečekaném :) naběhnutí přístroje je na primáru cca 2*300V a na sekundaru je už normální napěti kolem těch 10-20V a přistroj normalně funguje .. takže teď nevím jestli je elektronika přistroje v haji !? nebo něco ve zdroji !? podle mě neco ve zdroji ale měřil jsem i všechny součastky a ty se zdají v pohodě ... jen mám strach z toho hnusnýho činskýho integrače ktérý je ve zdroji ,že nefunguje jak ma !? páč už nikdy takovej neseženu .. je to nějaký B1760 - mr7610 ani datasheet jsem NIKDE nesehnal :((

Budu rád za jakoukoliv radu co by to tak mohlo ještě byt !? DĚKUJI ...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Daj to do servisu.

Uživatelský avatar
freediver
Příspěvky: 101
Registrován: 01 říj 2008, 02:00

#3 Příspěvek od freediver »

Ani sa necudujem,ze si nenasiel datasheet,ked si ani spravne neodpisal oznacenie z IO ...

http://www.avelmak.sk/index.php?pg=srch&vyraz=mr6710

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#4 Příspěvek od Duvsan »

Naslepo by som to hádal na elektrolytické kondenzátory v zdroji, asi na primárnej strane.

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#5 Příspěvek od silio »

Čaute, nechcem zakladať nové vlákno.
Mám na stole tento typ DVD, chová sa tak, že pri zadaní príkazu open, close dvd nereaguje, ale na disp. sa to zobrazuje.
Keď ručne otvorím dvierka, tak sa po pripojení do siete zatvoria. Ale optika ani vtedy nereaguje.
Vďaka za rady.

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od DiGiCo »

IMHO vadné mikrospínače na mechanice nebo dost možná laser / páskový vodič.

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#7 Příspěvek od silio »

Koncové spínače som kontroloval, sú ok. Optika s tým nič nemá, mne sa neotvára a nezatvára šuflík, zatvorí sa iba vtedy, keď ho ja mechanicky otvorím a potom pripojím dvd do siete.

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od DiGiCo »

No hádat se nehodlám, ale podle mého názoru to se snímačem nebo páskovým vodičem souviset může. Namátkou si vzpomínám na nedávno opravovaný přehrávač Pioneer CDJ100, ve kterém byl právě zlomený flex a projevovalo se to tak, že přehrávač zcela nahodile přijal a vrátil CD, někdy se load mechanika pokoušela CD vtáhnout i když tam žádné nebylo atd. Takže bych to rozhodně nepodceňoval.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “