nefunkční tlačítka ovládání hifi věže SONY

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mysak33
Příspěvky: 1
Registrován: 15 kvě 2009, 02:00

nefunkční tlačítka ovládání hifi věže SONY

#1 Příspěvek od mysak33 »

Jsem tak trochu radioamater začátečník, tak bych potřeboval poradit s problémem nefunkčních tlačítek ovládání hifi věže SONY MHC-W55. Ta se skládá ze dvou částí 1.část radio,zesilovač,display a 2.část CD changer,Tape deck. Na 1.části jsou nefunkční veškerá tlačítka ovládání (a že jich tam je) a to včetně ovládání hlasitosti, které při otáčení po směru hod.ručiček vykazuje na plně funkčním displaji snižování urovně hlasitosti a při opačném směru otáčení zase obráceně.Navíc v režimu bez zvuku vykazuje display na equalizéru pohyb.Dálkovým ovladačem je vše funkční ,ale ten obsahuje jen základní funkce ovládání, takže nemůžu např.naladit rádio, měnit equalizer apod.Myslím,že je to jen nějaká kravina, protože přestali jít tlačítka všechny najednou a to jen na části 1.Druhá část je plně funkční.Nemám ani moc zkušenosti s měřením na plošném spoji,ale i tak mi snad dokáže někdo nějak poradit.Předem díky

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Sony je tímhle "slavná"...

Ale nemusí to být jen vymačkaný tlačítka a nefunkční kontakty, ale i svody na DPS, kdy se zablokují všechny nebo část tlačítek, stejně tak svod v tlačítku umí nadělat pěknou paseku.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od DiGiCo »

Jj jednou jsem u receiveru Sony měnil všechna ovládací tlačítka na panelu, nechtělo se mi tomu věřit, ale ani jedno po stisknutí nefungovalo. Předpokládal jsem původně závadu někde jinde (chybějící napětí nebo zem na příslušné DPS), ale nestačil jsem se nakonec divit. Takže pro autora otázky - projít jednotlivá nefunkční tlačítka a pokud se ukážou, že jsou OK, pak vysledovat, jaký společný bod mají všechny ty spínače (obvykle to bývá zem) a proměřit průchodnost konektorů mezi deskami.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“