Kniha elektroniky od Antonína Bětíka

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Xaero
Příspěvky: 45
Registrován: 20 lis 2009, 01:00

Kniha elektroniky od Antonína Bětíka

#1 Příspěvek od Xaero »

Zdravím, chci se zeptat jestli nemáte někdo doma knihu kterou sepsal učitel na SPŠ Zlín Pan Inženír Antoní Bětík. Kdybyste ji někdo doma měl a byli jste mi ji ochotni naskenovat byl bych vám moc vděčný.

Uživatelský avatar
mc-vlada
Příspěvky: 330
Registrován: 24 čer 2009, 02:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

#2 Příspěvek od mc-vlada »

Já už jsem to několikrát psal, tak že se opakuji. Nejjednodušší, a z hlediska autorských práv nejméně napadnutelné je přihlásit se do knihovny, knížku si vypůjčit, dnes Vám ji bez problémů vypůjčí za 30 Kč i z jiné knihovny, třeba technické a můžete si ji pro svou potřebu oskenovat.

Uživatelský avatar
Xaero
Příspěvky: 45
Registrován: 20 lis 2009, 01:00

#3 Příspěvek od Xaero »

nj ale jde o to že tato kniha nebyla volně k mání, tuhle knihu sepsal Ing. Antonín Bětík a potom ji nabízel mezi své studenty.

kdyby byla v knihovně, tak si ji už dávno oskenuji ...

Uživatelský avatar
mc-vlada
Příspěvky: 330
Registrován: 24 čer 2009, 02:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

#4 Příspěvek od mc-vlada »

Tak to se omlouvám, to jsem nevěděl.

Uživatelský avatar
josef-1
Příspěvky: 103
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#5 Příspěvek od josef-1 »

Je to až neuvěřitelné, ale ing. Bětík byl v letech 1968-1974 mým učitelem elektrotechniky při studiu na průmyslovce ve Zlíně (tehde v Gottwaldově). Do dnešního dne ho považuji za jednoho z nejlepších kantorů jaké jsem kdy poznal a veřte, že jich byla pěkná řádka. O jeho knihu bych měl samozřejmě vážný zájem. Jak jen ten čas letí. Jinak dík za oživení pěkných vzpomínek na mimořádného člověka.

Uživatelský avatar
Xaero
Příspěvky: 45
Registrován: 20 lis 2009, 01:00

#6 Příspěvek od Xaero »

Nikdo ???

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#7 Příspěvek od Cust »

josef-1 mimo jiné píše:...Do dnešního dne ho považuji za jednoho z nejlepších kantorů jaké jsem kdy poznal a veřte, že jich byla pěkná řádka. ...
Pěkná řádka? Hodněkrát jsi opakoval ročník? :-)

Uživatelský avatar
josef-1
Příspěvky: 103
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#8 Příspěvek od josef-1 »

Pro méně znalé (nebo bystré?) byla doba studia průmyslovky tzv. večerní formou pět let (studium při zaměstnání). Tato forma studia v dnešní době již asi neexistuje nebo ano?. Nevím sice, vážený pane, jak dlouho jste studoval Vy, ale vím zcela určitě, že ze všeho nejjednodušší je umřít hloupý.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#9 Příspěvek od Cust »

ono to bylo myšleno jako vtip, nikoliv jako urážka...
jinak jsem studoval hodně dlouho...
pokud nepočítám mateřskou školku a dobu před ní, tak celý život :cry:

Uživatelský avatar
Xaero
Příspěvky: 45
Registrován: 20 lis 2009, 01:00

#10 Příspěvek od Xaero »

josef-1 píše:Pro méně znalé (nebo bystré?) byla doba studia průmyslovky tzv. večerní formou pět let (studium při zaměstnání). Tato forma studia v dnešní době již asi neexistuje nebo ano?. Nevím sice, vážený pane, jak dlouho jste studoval Vy, ale vím zcela určitě, že ze všeho nejjednodušší je umřít hloupý.
tato forma studia už na škole samozřejmě není, já sám jsem tam studoval 2 roky, poté jsem kvůli stěhování musel přestoupit na jinou školu - a teď velmi lituji že sem si od p. Bětíka tu knížku, třeba jen nevypůjčil :-(, proto se ji snažím sehnat takto - kdyby ju náhodou někdo měl ...

Uživatelský avatar
hamos
Příspěvky: 22
Registrován: 26 úno 2007, 01:00

#11 Příspěvek od hamos »

Jste si jistý že tu knihu vydal ? Já jenom že nám vždycky na otázku proč konečně nevydá nějaké skripta místo toho zdlouhavého opisování látky na tabuli a z tabule říkal že by se mu to nevyplatilo. Když o tom tak zpětně uvažuji tak měl o publikování docela široké znalosti. Na druhou stranu nás učil jenom krátce (dlouhodobá nemoc našeho učitele) takže se možná nechtěl prozradit nebo se mu stala s tou knihou nějaká nepříjemnost (někdo ji vydal pod svým jménem nebo něco podobného), ale to jenom hádám.
Každopádně když zabrousíte na stránky školy (www.spszl.cz), jsou tam e-maily zaměstnanců, můžete kontaktovat samotného autora. Ještě před prázdninami jsem ho tam potkal :-) (předloni jsem absolvoval, tak jsem byl na návštěvě)

Odpovědět

Zpět na „Teorie“