Topení pro ohřev leptací lázně

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Když máš chlorid čerstvý. Ale když je už částečně vyčerpaný, je lepší ho ohřát. A k těm prstům v lázni, co se do kyseliny strčit nedají a do chloridu jo - přeju hezký mytí té zažloutlé kůže tomu, kdo si do chloridu ty prsty strčí. Na to je potřeba spíš šmirgl...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#17 Příspěvek od Hop377 »

Ano ked je vycerpany tak lepta dlhsie, vtedy ho necham aj hodinu a nic sa nedeje, nerobim velkovyrobu, tak mi je jedno kolko to trva.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#18 Příspěvek od Maskot »

Kdyz to nechavas dlouho koupat rado se podleptava.

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#19 Příspěvek od Hop377 »

Nemam ten problem ani bez ohrevu.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od otakarv »

Ono Maskot má pravdu s tím podleptáváním.Také záleží hodně na kresbě,čím je provedena a jak je odplavována měď,ale podleptání při tak dlouhé době určitě vznikne vždy.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#21 Příspěvek od Atlan »

Ja som nehovoril ze ten hlinih hazem do lazne, okrem ineho davvam krabicu a susim na tom DPS s lakom. Na rozohriaty hlinik kladiem misku s chloridom......

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od piitr »

S tím podleptáváním souhlasím. Při dlouhých časech se mi to taky děje. Takže taky ohřívám. Ale jsem lenoch - leptám naplacato v mističce a během leptání ji párkrát přihřeju v mikrovlnce.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od otakarv »

piitr píše:.... Ale jsem lenoch - leptám naplacato v mističce a během leptání ji párkrát přihřeju v mikrovlnce.
Tak já také to položím naplacato a nebo lépe když leptaný spoj přetírám vatou natočenou na špejli a namáčím do chloridu.Ten přihřívám tak,že nádobku s chloridem mám ponořenou v druhé která je na plyňáku.Nyní momentálně už hodně dávno jsem plošáky nedělal,ale zpojízdnil jsem laserovku tak budu zkoušet výrobu pomocí ní a nažehlování.

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od piitr »

otakarv píše:Tak já také to položím naplacato a nebo lépe když leptaný spoj přetírám vatou natočenou na špejli a namáčím do chloridu.Ten přihřívám tak,že nádobku s chloridem mám ponořenou v druhé která je na plyňáku.Nyní momentálně už hodně dávno jsem plošáky nedělal,ale zpojízdnil jsem laserovku tak budu zkoušet výrobu pomocí ní a nažehlování.
To ohřívání miskou v misce jsem taky zkoušel, ale je to hrozná pakárna a ta voda stejně chladne. Ta vnitřní miska mi pořád plavala. Prostě se mi to dělalo blbě. Tak to vrazím 2x do mikrovlnky a je klid.

Já teda nepotíral vatou, ale štětcem, ale to už jsem taky zrušil. Koupil jsem si chirurgické rukavice a vždycky v ní chytím tu destičku a protřepu, otočím, zahýbu. Zdá se mi, že to jde líp než potírání štětečkem.

Uživatelský avatar
doledo
Příspěvky: 59
Registrován: 13 bře 2010, 01:00

#25 Příspěvek od doledo »

otakarv píše:Ten přihřívám tak,že nádobku s chloridem mám ponořenou v druhé která je na plyňáku.
Taky sem to tak dělal , ale to je opruz zabírá to hodně místa
a mistička ve které byl chlorid se mi málem roztekla :D :D :evil:

Až budu mít trochu času tak si postavím takovou malou nádobu z trojky skla na 1L FeCl3 bude pokoj .

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od otakarv »

To doledo,vidíš to je dobrý nápad,zrovna mám rozbité vchodové dveře a některé velké kusy skla(tuším 4-5mm)jsem odložil.Nyní jenom to nařezat a slepit nejlíp podle předlohy GeorgeB.
Při hledání schémy nabíječky NiCd 9V s automatickým odpojením(bylo uveřejněno i v AR)jsem narazil na tento článek http://paja-trb.unas.cz/elektronika/kon ... pitko.html.

Uživatelský avatar
doledo
Příspěvky: 59
Registrován: 13 bře 2010, 01:00

#27 Příspěvek od doledo »

To neni špatnej nápad asi to postavim.
Ze začátku sem myslel že spojim cca 5-6 odporů 2K2 a dámje mezi hliníkove plechy jak psal Atlan
a na tvrdo je připojim na 220V.

Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Skay »

otakarv píše:To doledo,vidíš to je dobrý nápad,zrovna mám rozbité vchodové dveře a některé velké kusy skla(tuším 4-5mm)jsem odložil.Nyní jenom to nařezat a slepit nejlíp podle předlohy GeorgeB.
Při hledání schémy nabíječky NiCd 9V s automatickým odpojením(bylo uveřejněno i v AR)jsem narazil na tento článek http://paja-trb.unas.cz/elektronika/kon ... pitko.html.
Můžu se zeptat čím budeš lepit ? V tomhle ohledu jsem naprostý lajk. Asi budou nějaké silikony na terárka atd, ale raději bych něco co je praxí otestováno :D

Uživatelský avatar
doledo
Příspěvky: 59
Registrován: 13 bře 2010, 01:00

#29 Příspěvek od doledo »

Taky to dělám poprvé,ale slepím to Akvaristickím lepidlem: http://www.denbraven.cz/produkty/0454.htm

Uživatelský avatar
MartinOV
Příspěvky: 112
Registrován: 01 dub 2010, 02:00

#30 Příspěvek od MartinOV »

GeorgeB: Kde se takové plexisklo dá udělat?
Zrovna potřebuji vyrobit plexisklový kryt, ale nic vhodného jsem zatím nenašel.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“