Vyměním Apple Macintosh za settopbox (Brno)

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
T505
Příspěvky: 63
Registrován: 18 úno 2009, 01:00
Bydliště: Brno

Vyměním Apple Macintosh za settopbox (Brno)

#1 Příspěvek od T505 »

Vyměním Apple Macintosh Classic za setobox, jde o hezký muzeální kousek přibližně 20let starý je to opravdu počítačový pravěk, a zub času se se již začíná projevovat v obtížném botování, někdy naběhne třeba až na pátý pokus (obrazovka je černobílá i když na fotce vypadá barevně) nejraději osobní předání Brno a okolí. plexi(a)seznam, součástí je i originální Apple klávesnice a myš!
Přílohy
P8240470.jpg
(44.07 KiB) Staženo 165 x

Uživatelský avatar
PvvS
Příspěvky: 464
Registrován: 25 lis 2008, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od PvvS »

Jake pozadavky na settopbox ?

Uživatelský avatar
T505
Příspěvky: 63
Registrován: 18 úno 2009, 01:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od T505 »

setobox nejraději menší a s modulátorem na připojení i starších televizorů bez scartu, ale není podmínkou.

Uživatelský avatar
PvvS
Příspěvky: 464
Registrován: 25 lis 2008, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od PvvS »

Diky, MAC uz je u novyho majitele.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jjilek »

Zdravím, vytáhl jsem z prachu téměř stejný MacIntosh, jaký jsi získal před rokem (MacIntosh SE). Je funkční, naběhnou windows a nějaké funkce, ale není to ono. Nikdy jsem to neměl před sebou, takže plavu. Máš už s tím nějaké zkušenosti, literaturu nebo sw? Hledám někoho, kdo by poradil základní informace.
J.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

1. zakladna informacia: nie su to Windows :D

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od forbidden »

Je to MacOS, na tomto bude asi ještě verze 6. Je to velmi intuitivní systém, nevím, s čím si nevíš rady, ovšem aplikace na to budeš shánět asi už blbě a hlavně je tam dostaneš tak leda přes diskety formátovaný pro Mac, nebo SCSI disk, zase v Mac formátu Apple HFS, tuším. Už je to dlouho, co jsem s tím dělal.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jjilek »

rnbw píše:nie su to Windows :D
To je právě ten problém. A druhý problém, který by mne zajímal: Hodně sw (dokonce i OS) lze najít na netu. Ale jak to dostat na diskety v Mac formátu, to je nyní aktuální. V tom Macu mám OS 7.1, ale nějaké komponenty asi někdo smazal, takže neběží všechny funkce.
Přílohy
about.jpg
(46.59 KiB) Staženo 101 x

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od forbidden »

Kdysi dávno jsme přechodnou dobu používali emulátor Basilisk II. Umožňoval myslím sdílení PC složek, takže teoreticky můžeš soft stáhnout na PC a pak ho hodíš do emulátoru. Jen ho pak dostat z něj, to je otázka, nepamatuju si totiž, jestli uměl i pracovat s Mac disketama.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Tohle je myslím dost důležitá otázka - a budou na ni znát odpověď asi jen lidi, kteří se Macem zabývají dodnes, takže bych hledal nějakou Mackovskou komunitu nebo fórum, třeba i cizojazyčný...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jjilek »

Jojo hledám, ale nenacházím. Jen takové obyčejné uživatele. Mám tady ještě další 2 Macy, a problém zůstává. Z toho jednoho dokonce někdo asi smazal disk, takže je nutné OS znovu instalovat. A orig. instalační CD mi dnes večer někdo vyfouknul na ebay. A všechno jsou to dnes již zajímavé kousky r.v. 1990-1995. Třeba se někdo najde.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Kdybys chtěl, mám někde založený i dvě CD s originálním dárkem, kterým poctila kolegu jeho ex-přítulka. Koupila mu "výhodně levně" dvě hry na počítač - jenže jaxitaxi nepostřehla, že sice onen maník je PAŘAN s velkým P, leč doma se mu nachází PC s "pinďousama" - a že ty nápadně levné originálně balené hry mají na škatuli nenápadný nápis "for Mac"... Hry se shodou náhod ocitly u mne, přítulka naštěstí nikoliv...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jjilek »

Jestli zůstanou u Tebe až se potkáme, tak možná ... Mimochodem pro jakou verzi OS (7.x nebo 9x případně vyšší) je to?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Tak to se budu muset podívat, jestli je ještě najdu - jak je objevím, dám vědět...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PvvS
Příspěvky: 464
Registrován: 25 lis 2008, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od PvvS »

Hmm, po dlouhe dobe jsem zas nasel cas a venoval se necemu jinymu nez pocitacum zalozenym na Z80 ..
Vytahl jsem MAC z policky, pripojil a zacal zkoumat, proc nenaskakuje. Po mensim brouzdani po netu jsem narazil na zpusob, jak MAC nastartovat v zakladnim rezimu z ROM . Tato cast jede, pameti (i ty pridavny) jedou, pouze disk se neozyva. Vytahni SCSI disk, pripojim k radici v PC a disk se nenadetekuje. Takze nakonec umrel onen 40MB disk. Bohuzel ve svych zasobach zadnej nemam , proto se zeptam tady, zda se nekomu nevali funkcni 50pin scsii disk , kterej by byl ochotnej ozelet.

JInak system v MAC rom je 6.0.3.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“