Hall KSY 144(44)

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
trojka
Příspěvky: 3
Registrován: 12 lis 2009, 01:00

Hall KSY 144(44)

#1 Příspěvek od trojka »

Potřeboval bych prosím nahradit sondu KSY 144(44 dle výrobce), nebo kde ji koupit.

Děkuji.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#2 Příspěvek od ohryzek36 »

No, nevím, jestli nějak pomůžu, ale bylo by ideální vědět, k čemu je ten snímač, popřípadě zapojení, napájení a tak - tento má dvě výstupní nohy (pro každou polaritu magnetu jednu) a je otázka, jestli se podaří sehnat podobný (v českých obchodech jsem podobný ještě neviděl) a nebo nabastlit něco z dostupných (TLE49x a pod) - teď ale nemám moc představu, jestli by stačil jeden nebo dva (nebo bipolární nebo unipolární snímače) - chtělo by to vědět, k čemu to bude (spínání, bezpečnostní pojistka, otáčkoměr, apod.) :)

Uživatelský avatar
trojka
Příspěvky: 3
Registrován: 12 lis 2009, 01:00

#3 Příspěvek od trojka »

Je to součástí proudového snímače, pro zpětnou vazbu měniče(DC/AC). Pokud se mi podaří získat přesné zapojení samozřejmě dodám. Děkuji.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#4 Příspěvek od ohryzek36 »

Tak to je špatné - já se v těchto aplikacích (snímání proudu hallovým snímačem) moc nevyznám - v práci opravujeme věci, které používají snímače jako bezkontaktní spínače a nebo otáčkoměry (popř. průtokoměry), což je docela vzdálené od snímání (tipuju) magnetické indukce vyvolaného v cívce proudem :? .

Ale abych se jen z toho nevykecával, tak jsem v práci nahlédl do katalogu od Conrada - tam mají něco dost podobného, jako ja KSY44 - KMZ10 (Tady , ale po prohledání obou katalogových listů jsem stejně nezjistil, jestli se dají nahradit nebo ne (minimálně mají jinak zapojené nohy).

Uživatelský avatar
trojka
Příspěvky: 3
Registrován: 12 lis 2009, 01:00

#5 Příspěvek od trojka »

Prozkoumám a uvidím. Díky moc.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“