OTF471, v obraze má rušenie

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kovmax
Příspěvky: 66
Registrován: 26 zář 2008, 02:00
Bydliště: Čierny Balog

#31 Příspěvek od kovmax »

Duvsan píše:Trváte na elektrónovom dele (žeby sa tam niečo chvelo)?
Netrvám. Ja to volám rušenie. Nie mi je jasné odkiaľ, ale reaguje len na zmenu jasu. Chcem vymeniť obrazovku len preto, aby som zistil príčinu. -Uplatnim jednu z vyraďovacích možností. (Len momentálne nemám obrazovku na experimentovanie)

Vlákno bylo pročištěno a zdržte se zbytečných citací jeden druhého, děkuji. Killroy

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#32 Příspěvek od Duvsan »

Ja nie som opravár odborník, iba hobby, ale stále mi to pripadá, že ti niečo lezie do signálu. Chcelo by to ten skop. Nemusí to byť len elkáč. Skús dať do AV a AV vstup zoskratovať. To ale strieľam od pása.
Edit, ešte je zaujímavý ten vertikálny pruh na pravej strane. Som zvedavý, čo z toho vylezie.
Ak by to bola obrazovka, malo by sa to prejaviť i pri jase a kontraste na minime a zvýšení UG2 na úroveň viditeľnosti sp. behov, alebo kecám?

Uživatelský avatar
kovmax
Příspěvky: 66
Registrován: 26 zář 2008, 02:00
Bydliště: Čierny Balog

#33 Příspěvek od kovmax »

Ten vertikálny pruh ja neberiem do úvahy ( stretol som sa s tým u viacerých TV - taký pruh nepôsobý rušivo pri normálnom obrasze) Mám ten TV už pripravený len na výmenuo brazovky a s ohľadom na to , že mám veľa roboty, momentálne nemôžem reagovaťn na to čo navrhuješ ako riešenie. Beriem to na vedomie a po výmene obrazovky možno budem uvažovať aj o tom čo si napísal. Ďakujem za reakciu na túto tému.

Uživatelský avatar
kovmax
Příspěvky: 66
Registrován: 26 zář 2008, 02:00
Bydliště: Čierny Balog

#34 Příspěvek od kovmax »

Dostal som sa k 59-ke obrazovke a samozrejme hneď som vyskúšal, ako sa prejaví to popisované rušenie. No a výsledok je úplne rovnaký. Nebude teda vadná ani pôvodná obrazovka (až na tie farby). Záhada pokračuje – neviem ako sa pásikavého rušenia zbaviť.
Pridávam aj foto, už inej – dobrej obrazovky.
Přílohy
Rušenie v obraze.JPG
(280.24 KiB) Staženo 97 x

Uživatelský avatar
kovmax
Příspěvky: 66
Registrován: 26 zář 2008, 02:00
Bydliště: Čierny Balog

#35 Příspěvek od kovmax »

Keď lepšie pozriem tak aj farby sú posunuté - podobne ako na pôvodnej obrazovke.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#36 Příspěvek od masar »

Je třeba vysledovat, kudy se rušení dostává na obrazovku. Jednou z možností je kvalitní osciloskop. Jinou možností je zkoušet blokovat jednotlivé (nebo všechny) trysky kondenzátorem proti GND. Pokud příspěvěk rušení příslušné trysky zmizí (sledujeme zabarvení těch bílých čáreček), postupujeme s blokováním na vstupy RGB zesilovačů atd. proti směru zpracování videosignálu, až k nalezení místa "vniku". Stejným způsobem lze zablokovat i jednotlivé mřížky obrazovky (pokud blokování katod nepřinese kýžený výsledek). Kondenzátor bych volil o kapacitě desítek až stovek nF na příslušné napětí. :wink:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#37 Příspěvek od Duvsan »

Mám na stole C445 s podobným problémom. Keď buď stiahnem kontrast, vytlačím jas na úroveň, že zaberie obmedzovač, alebo znížim UG2, rušenie zmizne. Strávil som s tým deň, vyčerpal som nápady, včetne výmeny splitka spolu s RGB koncom. Obrazovka je na hranici použiteľnosti, asi pôjde, odkiaľ prišla. Ak má niekto nápad, môžem ešte skúsiť. Ď

Uživatelský avatar
talent
Příspěvky: 345
Registrován: 09 pro 2010, 01:00
Bydliště: Bratislava

#38 Příspěvek od talent »

Pozdravujem.
Skontroloval si kondík v 12V zdroji 1000ukro?

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#39 Příspěvek od jopo166 »

ma to v zdroji TDA 4605??? ak hej jeden čas tu vjednom vlakne na elektrobastlirne dal niekto fotku obrazu ako sa na obrazovke prejavuje rušenie stym TDA uš to však neviem najs možno to už aj niekto zmazal .Sus tento kondik skontrolovař C114 6n8 neviem však či som ti dobre napisal poziciu bolo to toto vlakno http://www.elektroworld.info/modules.ph ... t=kokun.Na obrazku vo vlakne ktore uš neviiem najsř boli kreslene obrazky obrazoviek a aj zavada moare tam bola na jednom obrazku vyznačena a aj čo ju sposobuje.
Naposledy upravil(a) jopo166 dne 03 pro 2012, 19:24, celkem upraveno 1 x.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#40 Příspěvek od masar »

Myslím, že projev rušení ukazuje na na obvod vn trafa. Vzpomínám si, že podobný jev způsobovaly kdysi vadné selenové usměrňovače (sloupce). Domnívám se, že v tomto případě to může být také "nestabilita" diod v trafu, která je závislá na protékajícím proudu (jasu) obrazovky. :wink:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#41 Příspěvek od Duvsan »

Masař, psal jsem, že splitko i s RGB koncem jsem vyměnil taky (ze zoufalství).
Jopo, myslíš ten na obr.? Ktosi o ňom napísal "Svitek svinutý. Páni profesoři a vy nevíte, že v tom svitku straší?" Odvtedy ho volám "strašlzvitok" alebo zvitok, čo v ňom straší. Ale nedarí sa mi to nájsť. Začínam si pripadať, akoby som si to vymyslel. Vymenil som ho tiež. Bez úspechu.
Talent, elyty za zdrojom som len skontroloval osciloskopom na zvlnenie. Keď sa mi uvoľní stôl, skúsim tedy ešte výmenu. Potom písnem. Zatiaľ ďakujem za tip. Predpokladám, že pred stabilizátorom. Správne?
Tak zatiaľ
Přílohy
C114.gif
(99.05 KiB) Staženo 83 x

Uživatelský avatar
talent
Příspěvky: 345
Registrován: 09 pro 2010, 01:00
Bydliště: Bratislava

#42 Příspěvek od talent »

Aj v 5V zdroji býva vyschlý 1000uF kondík.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#43 Příspěvek od masar »

Duvsan píše:Masař, psal jsem, že splitko i s RGB koncem jsem vyměnil taky (ze zoufalství)....
Zoufalče, tak to jsem přehlídl, ale jinak jsem psal také o obvodu vn trafa. Na fotografii jsou vidět relativně jasné pravidelně se opakující světlé stopy v řádku a měly by tedy být osciloskopem zjistitelné, ať už se jedná o modulaci v katodách nebo mřížkách (kterýchkoliv) obrazovky. A z této jasové modulace je třeba vycházet při dohadech o původu rušení. :wink:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#44 Příspěvek od Duvsan »

Ešte raz, so splitkom som menil aj RGB "doštičku". Ak to nejde po napájaní (osciloskop neprezradil), tak už len po signále. Ale vidno ich pri zdvihnutom UG2 (a to musí, obrazovka dožíva). Po výmene tých nízkonapäťových elytov mi zostane na zvažovaní ARZB a ďalej neviem. Napájanie riadku i videokonca je preverené. Inak o tú TV nejak nejde, len ma to štve. Dve dosky, ten samý problém. Rovnaká porucha?

Uživatelský avatar
bardot13
Příspěvky: 153
Registrován: 01 črc 2007, 02:00

#45 Příspěvek od bardot13 »

Jednou jsem měl na stole TV Orava s úplně stejnou závadou.Také jsem si s tím hrál delší dobu.Obraz stejný projev jako máš ty.Výměna elytků v napájení a kontrola RGB nepomohla.Příčinou byl zaoxidovaný zemnící
vodič aquadaku na obrazovce.Po jeho očištění jel TV dobře.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“