Vodní chlazení PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Vodní chlazení PC

#1 Příspěvek od drabek06 »

chtel bych si udelat vodni chlazeni PC a chci se zeptat jestli vas nekoho nenapada jak udelat to cerpadlo. podminka je, aby bylo tichy a melo nejakej prutok a tlak. nenapad vas neco ?? nechci to kupovat pac to je silene drahy !

Charlie_OCforum

#2 Příspěvek od Charlie_OCforum »

tak to te vyjde lepe si ho koupit
doporucuju EHEIM 300 compact, nebo tradicni prutokac EHEIM 1046, jinak spicka je EHEIM HPPS ale to je pekne draha hracka.

jinak vyrobit kvalitni tiche cerpadlo, to by musel byt IMHO velkej profik s pristupem k profi teechnice

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od drabek06 »

no me a kamose neco napadlo, bylo by to totalne tichy a bubec nic by se tam netocilo !! ale byla by asi blba ucinost a pracny na vyrobu !

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Sejny »

HPPS je nevhodný do okruhů, který kladou velkej odpor průtoku. nakonec jako všechny Eheimy protože HPPS je v podstatě 1048 s jinak navinutým motorem a střídačem, kterej umí i jiné frekvence než 50Hz a tím měnit otáčky. Opravdová špička je třeba Laing DDC

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od drabek06 »

nj, to je vse hezky, ale vyjde to na sileny prachy ! ja to nejak vymyslim, pouziju nejaky cerpadlo a dam ho do polystyrenu a vycpu to necim aby to nehlucelo a bude . . .

Uživatelský avatar
JRD
Příspěvky: 14
Registrován: 05 dub 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od JRD »

Já si čerpadlo radši koupil napadlo mne čerpadlo z ostřikovačů ale je hlučný a moc žere.

Návštěvník

#7 Příspěvek od Návštěvník »

když už seš u toho èerpadla z ostøikovaèù tak já to vyøešil tak že sem ho dal do vyrobený krabièky ze silnýho skla a napájel vlastním regulovatelným zdrojem,vše je na zpodku bedny,ale mam spíš strach o to jestli to èerpadlo vydrží stálej provoz,a ještì je omotaný hadièkou od výstupu z radiátoru (aspoò trochu to odvádí teplo) a zatim to funguje.chtìl sem udìlat radiátor z topení z žigula(nesehnal sem)je celý z mìdi a má docela hustý žebrováni a dát za nìj 2x120 vìtráky tak by to bylo super.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Možná Vám nezbyde než vyvést z PC trubky a čerpadlo dát do sousední místnosti... 8-)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“