Životnost čidel DS18B20 a jak je zatěsnit

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#16 Příspěvek od Hill »

Taky bych to viděl na špatně rozmíchané složky.
I když to vypadá nehospodárně, je lepší si namíchat větší množství, než se jeví potřebným. Jednak se líp trefí poměr, jednak se dá dosáhnout rovnoměrnějšího promíchání.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od jezevec »

Použij staré dobré epoxy 1200, půlkilovou pixslu koupíš za stejnou cenu, jako ty tvoje dvě tubičky.

Uživatelský avatar
vasek125
Příspěvky: 132
Registrován: 13 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od vasek125 »

Bernard:
Ty čidla jsem odzkoušel: za 1. se to tak automaticky otestovalo když se to zahřálo během pájení, potom po zalepení to šlo do vařící vody a pak zase do ledové.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#19 Příspěvek od kbulda »

To čidlo není v pouzdru, které jde zalít silikonem ?
Dej foto.

Uživatelský avatar
vasek125
Příspěvky: 132
Registrován: 13 říj 2005, 02:00

#20 Příspěvek od vasek125 »

Hill:
K tomu špatnému promíchání - to by bylo znát hned po tom co jsem to udělal ne až za 2 měsíce ne? Už několik hodin po zalepení to bylo hodně tvrdý a hezky to "zvonilo".

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#21 Příspěvek od Hill »

To není vždycky pravda - tužidlo je silně alkalické a, je-li ho zrovna v té kapce, kterou to zaléváš, nadbytek, pryskyřice se "potí". Na povrchu se udělala tvrdší krusta vyvařením, takže ven nemůže a cpe se podle vývodů. To může trvat dost dlouho, dva měsíce nejsou z tohoto pohledu zase moc. Dokud se tam pak neprodere voda, nic se neděje. Pak už ano, protože alkálie je ve vodě rozpustná a roztok vodivý.
Ostatně tetrodové FETy KF507, 510, 981: u nich bylo speciálně upozornění na vlhko a roztoky solí, ba i některá ředidla, protože nelze zcela vyloučit jejich pronikání pouzdrem a změnu parametrů samotného systému. Jen si nevzpomenu, zda to bylo v konstrukčním katalogu nebo v nějaké konstrukci v AR jako zkušenost autora.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#22 Příspěvek od BOBOBO »

Ať již jako modelář , tak jako elektrošťoura , jsem byl vždy s epoxydem spokojen . Poslední zkušenost , máme mašinu na zkoušení ohybu za snížených teplot (do-25°C) a začala zlobit regulace teploty . Po 3 letech odešlo továrně pouzdřené čidlo ponořené v roztoku monopropylenglykolu a vody .

Uživatelský avatar
vasek125
Příspěvky: 132
Registrován: 13 říj 2005, 02:00

#23 Příspěvek od vasek125 »

Tak mohu potvrdit, že nějaký chemický proces tam opravdu probíhal. Dneska odešla zbývající 2 čidla lepená zhruba ve stejnou dobu. Teď tam dávám nová a lepím to s epoxy 1200, tvrdne to sice o dost delší dobu(za 18 hodin to teprve zatvrdlo) a ten poměr se dost špatně chytá (100:6,5), ale uvidím.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dřív byl běžně k dostání třísložkovej epoxid s urychlovačem, dneska je člověk rád, že sežene tu 1200...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#25 Příspěvek od Burajko »

Tak potom to bude asi made in china...,alebo ten epoxid je vodivy. :cry:
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od ZdenekHQ »

V případě (u epoxy podle mě zbytečných) pochybností o vodivosti není problém to napřed izolovat silikonem - já mám vyzkoušenej sanitární silikon bílý od firmy Peroutka Brno (pozor - reklama!) na veškerou elektroniku a ani po několika letech jsem si nevšiml žádné oxidace, leptání atd. , i když je mírně kyselý. Přeměřeno na izolační odpor atd.

P.S. S touto firmou nemám žádné ekonomické vztahy. 8-)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
lubosgls
Příspěvky: 11
Registrován: 04 pro 2007, 01:00

#27 Příspěvek od lubosgls »

já jsem asi před sedmi lety dělal podoubnou aplikaci, ovládání topení, čerpadla, osvětlení a vzduchotechniky u akvária, teplotní čidla jsem řešil koupí plastouvé trubičky v rybářských potřebách, teplotní čidlo jsem umístil do trubičky a vyplnil akvaristickým lepidlem, asi to funguje do dnes reklamaci jsem nato žádnou neměl :)

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#28 Příspěvek od Burajko »

To HILL:Mas tam preklep z KF507,510.(KF907,KF910)
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#29 Příspěvek od Jurik-EB »


Uživatelský avatar
arda
Příspěvky: 60
Registrován: 19 zář 2005, 02:00

#30 Příspěvek od arda »

ZdenekHQ píše:Dřív byl běžně k dostání třísložkovej epoxid s urychlovačem, dneska je člověk rád, že sežene tu 1200...
Epoxydy jsou dvousložkové-máš asi na mysli Polyesterovou pryskyřici- ta se taky dá běžně koupit-třeba- http://www.kittfort.cz/products_3_2.htm (ta bývala třísložková dnes už tady dvou).

Odpovědět

Zpět na „Součástky“