T666 +Telefunken Koncert super

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
koaxial
Příspěvky: 18
Registrován: 08 zář 2010, 02:00

T666 +Telefunken Koncert super

#1 Příspěvek od koaxial »

Dobrý den , vážení.jsem vděčný za tento web.Leč jsem tu nový,tak jen s ostychem.sháním na výše uvedená radia vstupní trafa.U T 666 jen něco podobného,není 100% do původního stavu.moc děkuji, jsem fakt rád , že jsem Vás objevil, a snad si i budeme rozumět a spolupracovat.Ještě jednou děkuji apřeji jen to nej.,nej., ....Vratislav / koaxial
Doplňuji:Bohužel,to radio je vykuchané, trafo není.Dle schematu je maličko odlišné co se týká žhavení (6,3 / 12,6 v přepínačem).Tady proto netrvám na originálu.Teď ho musím rozchodit.Jen nevím, je to fakt 2x 250V nebo 2x 300V ?
Naposledy upravil(a) koaxial dne 10 zář 2010, 21:45, celkem upraveno 1 x.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Lukas-Peca »

Co je vstupní trafo?

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od pajosek2 »

Přece síťák.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Lukas-Peca »

Síťák je síťák :wink:
Do T666 bude elektricky pasovat trafo z jakéhokoliv modernějšího rádia, pokud má výstupy 6,3 V, 4 V pro usměrňovačku a 2x250 V na anody. Podobná trafa se objevují na Aukru.
Takové rádio by si ale zasloužilo originál.
Pomohlo by, kdybys sem dal fotku toho původního trafa, pokud se dochovalo aspoň torzo. Třeba to někdo má doma a ani o tom neví.

Uživatelský avatar
koaxial
Příspěvky: 18
Registrován: 08 zář 2010, 02:00

Re: T666 +Telefunken Koncert super

#5 Příspěvek od koaxial »

koaxial píše:Dobrý den , vážení.jsem vděčný za tento web.Leč jsem tu nový,tak jen s ostychem.sháním na výše uvedená radia vstupní trafa.U T 666 jen něco podobného,není 100% do původního stavu.moc děkuji, jsem fakt rád , že jsem Vás objevil, a snad si i budeme rozumět a spolupracovat.Ještě jednou děkuji apřeji jen to nej.,nej., ....Vratislav / koaxial
Doplňuji:Bohužel,to radio je vykuchané, trafo není.Dle schematu je maličko odlišné co se týká žhavení (6,3 / 12,6 v přepínačem).Tady proto netrvám na originálu.Teď ho musím rozchodit.Jen nevím, je to fakt 2x 250V nebo 2x 300V ?
Přidávám získané foto trafa,M plechy,1x4V,1x6,3V,2X230v(250v).Radio už běhá,jen ten origo transformátor,třeba se někomu doma povaluje,rád koupím !! Děkuji.
Přílohy
T666 5 (2).jpg
(138.93 KiB) Staženo 123 x

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“