Náhrada 100W žárovky

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

Náhrada 100W žárovky

#1 Příspěvek od bastlir40 »

Zdravím. Ve svém koutku používám osvětlení,ve kterém mám ještě 100W žárovky. Jelikož mě začínají opouštět a nejsou v prodeji,chtěl bych vás poprosit o radu,jaký typ žárovky by byl jako náhrada nejvhodnější. Děkuji za pomoc.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od AmarokCZ »

Halogen v patici E27 cca 70W až 80W.

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#3 Příspěvek od bastlir40 »

Děkuju za radu.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#4 Příspěvek od Honza_dy »

Teď nevím jestli chceš jen žárovku, ale jako náhrada 100W klasiky se používá 24W úsporka. Mám je už na více místech a není problém. Jen do některých svítidel se musí koupit provedení "twist" protože rovná úsporka se nevejde rozměrovně.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

Ta náhrada by kromě wattáže měla řešit taky požadované rozložení světelného toku, když je součástí nějakého tělesa s odraznou plochou.

Obyčejné žárovky 100W za desetikorunu Eurosvaz zakázal, protože spotřebujou 100W a protože ekologie a emise CO2.
Takže se smí prodávat halogeny které mají 100W, ale jsou to halogeny takže jejich 100W zřejmě emise CO2 a ekologie OK.
http://www.e-light.cz/catalogue/detail. ... 8&id=35598

když se podíváme na cenu a párkrát polkneme, tak nám možná dojde, proč to nařízení Eurosvazu :wink:
ať žijou ekologisti v Bruseli.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#6 Příspěvek od Killroy »

Crifodo píše:Obyčejné žárovky 100W za desetikorunu Eurosvaz zakázal, protože spotřebujou 100W..
A ti z nás, kteří se včas zásobili, tohle neřeší a můžou teď směrem k Eurosvazu směle vystrčit zadnici. Tedy zatím..

Killroy
Naposledy upravil(a) Killroy dne 10 zář 2010, 09:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Davidus »

Crifodo> čeče ale řeknu ti že ty halogenky se docela vyplatí. Chovám želvy a mají na vyhřívání reflektorovou žárovku. Vždycky jela týden a přehořelo jí vlákno, takže 20kč za každou a minimálně 30 už jsem jich spotřeboval, to máš 600kč jen za blbý žárovky. Nedávno jsem narazil na halogen ve steným provedení, sice dražší, ale řekl jsem si že zkusím.. a už jede pěkně dlouho a pořád OK, přijde mi že svítí víc jak klasická žárovka přesto, že ta halogenka má cca poloviční výkon.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Musíš se zeptat želv :D . Kdyby mi někdo podtrhl radiátory na polovinu , to by nerozdejchal .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

Podívej se na datašit té reflektorové žárovky a porovnej ho se skutečností. Jestli měla předepsanou životnost 170 hodin, tak je to OK. Jestli měla psanou životnost 1000 hodin a tobě odcházela za týden, je něco blbě u tebe a s výhodností halogenů to nemá co dělat.
Podstata problému na který poukazuju je někde jinde: Eurosvaz nařídí přesně jako totalitní režim nějaký zásah do tržních svobod a ani to není schopen nějakým faktem zdůvodnit. Přesněji, eurosvazové ovci je to jedno a v případě že jí to jedno není, vrchol rozhodovací pyramidy je daleko a je anonymní. Metoda domácí pasivní rezistence a vychytralost obcházení (křečkování zásob nebo pokoutní dovoz ex EU) signalizuje tu samou dvojí tvář podpory oficiálního režimu, kterou my ne tak mladí pamatujeme z éry jiného svazu. (soudruzi vy tam nahoře polibte nám řiť, svrhávat vás nebudem, utahujte nám šrouby a vykřikujte na nás svazová hesla, doma si budem potichu myslet co chceme).

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Davidus »

pokud se ti nelíbí v EU mužeš odjet třeba do číny žejo :lol:
s přepětím problémy nemáme, ještě je tu v domě několik starých TESLA klasických žárovek který tu jsou dýl než já.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ještě se ti nikdy nestalo jako našemu panu ministrovi Bártovi, že frnk frnk a želvy byly v p***li ? :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Habesan »

Většina svítidel pro domácnosti nemá cíleně definované rozložení sv. toku, takže je celkem jedno co do nich dáš.
Žárovka sežere elektriku za cca 400 Kč, proti tomu je její pořizovací cena zanedbatelná. Halogenka vydrží dvojnásobek (800 Kč) a svítí víc, proti tomu je její cena stejně zanedbatelná jako dosažená úspora.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Davidus »

BOBOBO> no koukej :-) zevlám se to zjevně líbí
Přílohy
zevla.JPG
(55.07 KiB) Staženo 60 x

Uživatelský avatar
no_-_name
Příspěvky: 257
Registrován: 13 pro 2007, 01:00
Bydliště: Mladá Boleslav

#14 Příspěvek od no_-_name »

staré žárovky nevyhazujte, během pár týdnů rozjedu výrobu náhradních vláken a bude ze mě milionář :)

(parafráze na Cimrmanovu hru "posel světla", kde chtěl syn vyrábět ohromné kapesní svítilny "Don šajn")
~Nestavte se mi na odpor! - Georg Simon Ohm ~

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Davidus »


Odpovědět

Zpět na „Poradna“