Pirátské rádio z počátku 90. let

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaRCK
Příspěvky: 206
Registrován: 25 dub 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc/Brno
Kontaktovat uživatele:

Pirátské rádio z počátku 90. let

#1 Příspěvek od JirkaRCK »

Dobrý den,
kdysi jsem v televizi viděl dokument o amatérském rádiu, které nelegálně vysílalo v Praze v období krátce po revoluci. V rádiu měl údajně interview i Václav Havel. Po stabilizaci nově vzniklého státu bylo rádio zrušeno a studenti, kteří ho provozovali měli velké tahanice kvůli licenci...

Chystám se točit studentský film, kde bych rád tuto problematiku a tento příběh zmínil, ale nevím detaily a už si nepamatuju, v jakém dokumentu jsem tuto informaci viděl (mám pocit, že v nějakém starém dílu Víkendu na TV Nova). Nerad bych si ve filmu vymýšlel nesmysly a tak bych Vás chtěl poprosit, jestli náhodou nevíte víc, nebo byste si nevzpomněli, kde se o tom mluvilo... :)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Koukni na http://www.pira.cz/ , případně tam dej dotaz. Určitě tam o tom někdo bude vědět víc.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »


Uživatelský avatar
reese
Příspěvky: 116
Registrován: 06 led 2008, 01:00
Bydliště: Mostecko

#4 Příspěvek od reese »

A ta koza, ta poslouchá jenom RADIO 1.
Instinkt 14-8. dubna 2010

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“