Nákup palivového dřeva

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

Nákup palivového dřeva

#1 Příspěvek od Lepo »

Dnes jsem se né vlastní vinou dostal do prekérní situace a bylo mi z toho fakt zle. Když mi někdo řekne, že chce 5 kubíku dřeva. Jak to přepočítat na metry či běžné metry? Nechci nikomu ublížit. Já jen nabídl svojí dodávku a nakonec jsem pomalu za zloděje. Není tu nějaký hajný nebo lesák co to vysvětlí? Moc děkuji.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#2 Příspěvek od Sandal »

Na to je koeficient 0,65.Takže prostorovej metr dřeva je 0,65m3 dřeva.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od stasek »

Pojem plnometr je opravdu kubík dřeva, např prkna, nebo hranoly složené bez mezer. Prostorový metr je kubík dřeva složenej z kulatin, tedy s mezerama, jak již zde je uvedeno, přepočet je že prm je cca 0,65 plm. Ještě existuje prostorový metr sypaný a to jsou např, posekaná polínka nasypaná do kubíkový bedny. No a to je ještě míň jak polovina plnometru. Přesnej přepočet najdeš na googlu. Takže není kubík jako kubík. To je třeba si při nákupu vždy ujasnit.

Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#4 Příspěvek od Lepo »

Dobre a jake je tedy dnes slusna cena za KUBIK mekeho dreva a kolik treba za brizu. Moc dekuji

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#5 Příspěvek od frantajetel11 »

Ta cena je různá a dost to záleží hlavně na lokalitě. Na Moravě třeba seženeš dříví za slušnou cenu, ale skus ho převízt do Čech... to už jsi zase s cenou v pr.eli...

Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#6 Příspěvek od Lepo »

frantajetel11 píše:Ta cena je různá a dost to záleží hlavně na lokalitě. Na Moravě třeba seženeš dříví za slušnou cenu, ale skus ho převízt do Čech... to už jsi zase s cenou v pr.eli...
Dobre tak tedy Pisecko nebo Taborsko.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#7 Příspěvek od stasek »

Já jsem teď nakoupil akát tedy tvrdý dřevo za cenu 1200/plm, což by mělo odpovídat zhruba 800/prm. Dopravu platím samozřejmě navíc. Prodejce rozlišoval pouze tvrdý a měkký dřevo. Bříza je polotvrdý, co by stála těžko říct. Měkký mě nezajímalo, ale cena bude výrazně nižší. Podotýkám, že jsem to koupil v kládách 4m dlouhých a další zpracování je na mě. Ono taky záleží na poptávce, ale společnosti, co se prodejem zabývají mají ceny naprosto nechutný. A co je pro nás drahý, pro rakušáky ne, takže se to vozí v pohodě tam. Bydlím blízko hranic.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jinak tady na Moravě směska 450Kč/prm, čistě tvrdý 600Kč/prm v dvoumetrových kuláčích, ale tvrdý štípaný a na metry už kolem 1000Kč i více + doprava.

Z lesa od známých je to levnější, ale jsou to halouzky, do krbu nanic.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#9 Příspěvek od kejki »

Stačí se podívat na aukro, levné dřevo není.

Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#10 Příspěvek od Lepo »

Bylo avizovano 5 kubiku sucheho mekkeho za 3500 Kc. Nakonec to neni 5 kubiku ale 5 metru. Proto se ptam. Dekuji

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Je to dost - ale pokud je to bříza do krbu a nejbližší les je 30km, dá se to brát jako cena přiměřená. Jestli je to smrk, je to drahý.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#12 Příspěvek od Lepo »

ZdenekHQ píše:Je to dost - ale pokud je to bříza do krbu a nejbližší les je 30km, dá se to brát jako cena přiměřená. Jestli je to smrk, je to drahý.
Bohuzel smrk

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

Smrk je bohužel dřevo úplně na h***o. Špatně se štípe, rychle hoří a při hoření z něj lítá lehoučký popel, kdykoliv člověk otevře kamna.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“