Sony CDX GT20

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jefo250
Příspěvky: 57
Registrován: 16 čer 2007, 02:00

Sony CDX GT20

#1 Příspěvek od jefo250 »

Zdravím ludia mám problém s tímto autorádiom. Po pridaní hlasitosti sa mi autorádio samo od seba resetne a pokial nestíšim hlasitosť bude to robit dokolečka pokiaľ hlasitosť neuberiem. Další problém mám ten že nemôžem pomaly chytit žiadnu schopnu stanicu a ked aj niečo chytím tak tu stanicu neudrží a ked aj ani všelijako to chrčí atd... Anténu mám zo zosilnovačom.

Diky

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#2 Příspěvek od tornado6 »

bud slabá filtrácia alebo zlý pomer výkonu zosinovača v radiu k príkonu reproduktorov, PS: aký má výkon koncák v autoradiu a kolko maju wattov reproduktory a kolko su Ohmove? :idea:

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#3 Příspěvek od Philip_Fry »

"Příkon" reproduktorů nehraje v tomto případě vůbec žádnou roli. Tipnul bych si buď na špatně provedený přívod napájení do rádia (tj. slabý vodič, přechodový kontakt, špatné ukostření) nebo na výkonové přetížení koncového stupně (tj. nízká zatěžovací impedance na výstupu, zkrat na výstupu, vadný reproduktor, případně samotný koncoý stupeň) nebo na tepelné přetížení - to by mohlo souviset s předchozím bodem. Ideálně rádio vymontovat z auta a vyzkoušet na externím zdroji.

Uživatelský avatar
jefo250
Příspěvky: 57
Registrován: 16 čer 2007, 02:00

#4 Příspěvek od jefo250 »

V predu mam reproduktory originál, neviem kolko majú výkon a ani impedanciu. Vzadu mam 2x4 ohm 50W.

Napajanie je original vodičmy čo boli k autoradiu. No skusim zmerať napatie na svorkách autoradia a postupne pridávať hlasitosť.

A co s tímy radiostanicami ?

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#5 Příspěvek od ok1xgi »

Je dobre zapojene napajeni trvale 12 a po klíčku?
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
jefo250
Příspěvky: 57
Registrován: 16 čer 2007, 02:00

#6 Příspěvek od jefo250 »

Tak vypínanie vyriešené, bol tam chybní spoj na kostre.
Ale riešim teraz to rozladovanie FM staníc.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#7 Příspěvek od Philip_Fry »

Rádio vyhodit z auta a zkusit na stole. Obvykle na kousek drátu jdou naladit alespoň nějaké místní FM stanice. Problém s příjmem totiž vůbec nemusí být rádiu, stačí přelomený koax od antény a je vymalováno.

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#8 Příspěvek od frantajetel11 »

To můžeš vyzkoušet i v autě. Odpoj anténu a dej tam drát, kterej bude aspoň metr venku z auta.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“