Dotaz na HD-Scope z Aukra

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ezopaci
Příspěvky: 37
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

Dotaz na HD-Scope z Aukra

#1 Příspěvek od ezopaci »

Zdravim,

nemate nekdo nejake zkusenosti s funkcnosti tohoto osciku ?
Znamej by bral neco nenarocneho pro obcasne zmereni ABS, lambda sondy, atd.
http://aukro.cz/item1259593443_usb_osci ... aruka.html

Diky predem za kazdou informaci.
Tomas

Uživatelský avatar
Venda
Příspěvky: 431
Registrován: 22 bře 2006, 01:00
Bydliště: Na soutoku Labe a Orlice

#2 Příspěvek od Venda »

Netuším jaké frekvence se řeší u lambdy a jiných věcí v autě, ale parametry tohohle jsou hodně slabý, je to prostě hračka a za chvíli by z toho byl tvůj kámoš nešťastnej, to už je mnohem lepší koupit nějaký nový 5MHz jednokanál, nebo starší mnohem lepší dvoukanál za podobnou cenu. Navíc nevíš jak to má ochráněný vstupy, aby ti je nějaká špička v autě nešlehla, s tím pánem z Polska se pak budeš těžko domlouvat.

Uživatelský avatar
ezopaci
Příspěvky: 37
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#3 Příspěvek od ezopaci »

Dik za nazor, ale to jsou vse jen dohady. Ja myslel ZKUSENOSTI.

Lambda kmita na volnobeh tak jednou/dvakrat za sekundu.
Pise 100kHz - 200kHz sample rate, takze naprosto bohate i ve vetsich otackach. Altik by tim mel jit omerit taky. Vstrikovani cca taky.
Vstupy Input voltage: -20V - +20V
A hodne pochybuji, ze by tam nemel ochranu na vstupu. To by se mu osciky vracely jak na bezicim pase. :-)
Tomas

Uživatelský avatar
WLAB
Příspěvky: 867
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od WLAB »

Merit seriozne pulsy do vstrikovani nebo zapalovani se smaplerate 100kHz? . :? Take tam nejak nevidim zadnou sirku pasma... chtelo by to rozvnez videt rozebrane....

Parametry jsou mizerne, to neni dohad, to je fakt, stejne jako limitace, co z toho vyplyvaji.

Uživatelský avatar
iginoiii
Příspěvky: 364
Registrován: 01 črc 2010, 02:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od iginoiii »

prepáčte trošku odbočenie, ale ja som si kúpil túto kartu

http://sine.ni.com/nips/cds/view/p/lang/en/nid/203224

asi za 1200E s daňou :) a keď tak pozriem napr. parametre toho osciloskopu, tak pre také bežné hranie sa je ten osciloskop celkom prijma podľa popisu. Rovno fast furierka, ukladanie signálu. Zostáva mi len dúfať, že moja karta má výrazne lepšie presnosti, lebo za tú cenu som mohol mať hentých osciloskopov ja neviem... 15? :D to by som snimal 30 kanálov ne len 16 :). Ale to len na odlahčenie, akcelerometre budem merať pekne kartou.

Ale na druhej strane tú kartu často využívam miesto osciloskopu, a trošku sa bojím že ju odpálim, predsa len max 20V a 20mA neni moc, a nechcel by som ju kupovať znova. A človek často krát sa potrebuje pozrieť len približne na výstup, zas tak smrteľne mu nezáleží na presnosti. Nie je to podľa Vás dobrá cena? 2000CZK, umožnuje ukladať signál v PC(čo je také asi najpodstatnejšie pre mňa).

píšete ze je lepšie kúpiť nový jednokanál, ale je fakt že pod 300e som toho moc nevidel(samozrejme nemam v tom prehľad, takže sa nebudem s nikým hádať, len taká moja úvaha)
s pozdravom,

i

Uživatelský avatar
Venda
Příspěvky: 431
Registrován: 22 bře 2006, 01:00
Bydliště: Na soutoku Labe a Orlice

#6 Příspěvek od Venda »

Pokud ti stačí vidět, jestli ze sondy něco leze, tak ti to stačí, ale pro rozumné porovnání tvaru signálu je to na pytel. Nechtěl jsem ti nic vnucovat, jenom jsem tě chtěl varovat před špatnou koupí, takže sorry, už to nikdy neudělám. :nevim:

Uživatelský avatar
ezopaci
Příspěvky: 37
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#7 Příspěvek od ezopaci »

2 Venda: v pohode, klidek :wink: , ja jsem vdecny za kazdy nazor, jen jsem se puvodne ptal jestli uz to tu nekdo nezna. Vim ze se to na Aukru objevilo nedavno, tak ...
Tomas

Uživatelský avatar
ezopaci
Příspěvky: 37
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#8 Příspěvek od ezopaci »

Jinak s tim vstrikovanim - jestli pocitam dobre:
ctyrvalec, se sekvencnim vstrikovanim, 1000 otacek/min.:
1000 /60 (sek.) / 2 (pali a vstrikuje kazdou druhou ot.) = 8.3 vstriky za sek. na jednom valci.
Pri vzorkovani 100 kHz (mozna ale umi 200kHz, jeste nevim) mam 12tis. krat vetsi vzorkovaci rychlost. To nestaci na slusne prokresleni signalu ? 8O
Tomas

Uživatelský avatar
WLAB
Příspěvky: 867
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od WLAB »

Kdysi jsme do vstrikovacu pousteli impulsy o delce treba jen 4ms, nebo se po nabehu udrzovala nizsi hodnota proudu PWMkou. 400 bodu muze a nemusi byt dost, zalezi co se chce zjistit.
Na zapalovani to taky neni nic moc, opet zalezi, co se chce zjistit.
Na sledovani CANu uz to pouzitelne nebude vubec. Ikdyz tam je to bez analyzatoru paketu ultrapakarna. Ovsem zas by k tomu mohl byt softik na PC a nemusel by se opatrovat HW klicek k osciloskopu za par desitek tisic kc. Nicmeme 100kHz samplerate to neumozni.

Jedine a velke plus te veci je cena.

Uživatelský avatar
ezopaci
Příspěvky: 37
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#10 Příspěvek od ezopaci »

JJ, a mozna i ten soft. Vypada to celkem slusne, na to, ze to je "hobby project". Chtelo by to odzkouset, ale proc prave ja? :-)
Poslal jsem vyrobci dotaz jak je to s tim sample rate, tak dam pak vedet.
Tomas

Uživatelský avatar
Venda
Příspěvky: 431
Registrován: 22 bře 2006, 01:00
Bydliště: Na soutoku Labe a Orlice

#11 Příspěvek od Venda »

ezopaci píše:2 Venda: v pohode, klidek :wink: , ja jsem vdecny za kazdy nazor, jen jsem se puvodne ptal jestli uz to tu nekdo nezna. Vim ze se to na Aukru objevilo nedavno, tak ...
To bylo myšleno ironicky, pro mě za mě si klidně vytáhni dva drátky od tlač. = z kalkulačky, když ti to pomůže :)

Uživatelský avatar
ezopaci
Příspěvky: 37
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#13 Příspěvek od ezopaci »

Jinak jsem ho poprosil o ten soft, abych si to mohl osahat a krome toho, ze to asi bezi v .NETu :-( (30 sec. nez se to spusti) to vypada celkem pouzitelne.
Tomas

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“