CM160 - Problém v lin. zesilovači

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mr_mocak
Příspěvky: 171
Registrován: 01 led 2009, 01:00
Bydliště: Lovosice

CM160 - Problém v lin. zesilovači

#1 Příspěvek od mr_mocak »

Prosím o pomoct při hledání problému - dávám do kupy CM160 a v lineárním zesilovači hraje jeden kanál o něco potišeji a míň výraznějí, než druhej. Kondenzátory jsem vyměnil, zkoušel jsem i vyměnit tranzistory a nic. Přepínače Tape / Source jsou pročištěný a na vstupy zesilovače pouštím stejnej signál, takže je problém fakt jenom v něm.. Nevíte někdo co s tím, nebo nemáte navíc tenhle funkční modul? Díky

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

Re: CM160 - Problém v lin. zesilovači

#2 Příspěvek od ok1hga »

mr_mocak píše:Kondenzátory jsem vyměnil, zkoušel jsem i vyměnit tranzistory a nic.
A jak jsi změřil ty kondenzátory ?
typuji C1,2 C13,14 C15,16 a C21,22 - změřit kapacitu a ESR !

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: CM160 - Problém v lin. zesilovači

#3 Příspěvek od jef111 »

Já bych nějaké ty mohuly asi našel, pár vraků se mi tu dřív válelo a něco mi zůstalo. Ale funkčnost bohužel už nezaručím.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Nevím , jestli to byl svod na desce či co , ale vyměnil jsem i odpory ve ZV a teprve potom mi modul z B115 najel . I přes vyměněné kondy a dobré ss stavy nešlo . No byly to desky z kuprexkartu .

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jef111 »

Takže opraveno? Už nemám hledat?
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
mr_mocak
Příspěvky: 171
Registrován: 01 led 2009, 01:00
Bydliště: Lovosice

#6 Příspěvek od mr_mocak »

Určitě se po tom prosím podívej. Už jsem to vzdal, po výměně součástek se navíc začly loupat cestičky, takže to nemá cenu dávat dohromady..

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

U modulů B113-116 aspoň některých byly odpory TR191... nádherný prevít, který dokázal změnit odpor o +100-300% a tvářit se jakoby nic.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jef111 »

Ty odpory s připájenýma vývodama (TR161-4 a 191-4) někdy zvýší nedefinovaně hodnotu když ztratí kontakt některý z vývodů. Snížení hodnoty (zkrat) je možné jen když je někdo špatně pájí a vývody se propájí (zkratují) vevnitř odporu. Oba případy jsou obvykle náseldek špatného pájení, byť třeba be výrobě. Prevíti to jsou, už mě taky párkrát nasraly, ale jinak jsou to nejstabilnější odpory které se dají běžně sehnat, kde se na ně hrabe dnešní čína. :wink:
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“