TVP Color Oravan 4333A - nejde barva (jen čb obraz)

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
riprex
Příspěvky: 206
Registrován: 22 říj 2010, 02:00

TVP Color Oravan 4333A - nejde barva (jen čb obraz)

#1 Příspěvek od riprex »

Na TVP Tesla Color Oravan mi přestal z ničeho nic fungovat barevný obraz. Zkoušel jsem přepínání norem - bezúspěšně. Prohlížel jsem modul G, ale žádná zjevná závada. Neví někdo čím by to mohlo být?
btw. již nějákou dobu v TV po zapnutí praskne a "cvrnkne", ale pak už naskočí normálně. Mohlo by to znamenat nějáký problém? Děkuji

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#2 Příspěvek od Mysteri »

K farbe: Pozri si na module ,,P" na MDA 3510 na pine 5, či Ti vyhodnocuje dekoder farebný signál. 4,5V = ČB, 8V= PAL, čiže farba. Modul ,,P" je totiž dekoder...nie ,,G".... :wink:
P.S. Z vlastnej skúsenosti servisáka: pozri si najprv poťáky, najmä ,,+"..... :wink:

Uživatelský avatar
riprex
Příspěvky: 206
Registrován: 22 říj 2010, 02:00

#3 Příspěvek od riprex »

Na ten modul kouknu. Díky za radu
btw. Je někde ke stažení schéma toho modulu (popř. všech)? Hledal jsem, ale nic moc jsem nenašel a ve schématu TV to není.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#4 Příspěvek od Mysteri »

Skús toto, upnul som to sem, ale nekontroloval. http://www.ulozisko.sk/335562/ORAVAN.rar
P.S. Rozdiel je iba v maličkostiach, ale modul sedí.

Uživatelský avatar
riprex
Příspěvky: 206
Registrován: 22 říj 2010, 02:00

#5 Příspěvek od riprex »

Koukal jsem na ten modul P a je asi v háji ten MDA 3510. Zašel jsem do sběrného dvora pro jiný Pčko, vyměnil a vše OK, obraz jak víno. Díky za pomoc.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

riprex píše:Na ten modul kouknu. Díky za radu
btw. Je někde ke stažení schéma toho modulu (popř. všech)? Hledal jsem, ale nic moc jsem nenašel a ve schématu TV to není.
Tak to jsi hledal pěkně blbě - jen tady na Downloadu je sch. tvp TESLA kvantum (vč. tvé!!!) 8O :cry:
riprex píše:Koukal jsem na ten modul P a je asi v háji ten MDA 3510. Zašel jsem do sběrného dvora pro jiný Pčko, vyměnil a vše OK, obraz jak víno. Díky za pomoc.
A o tomto bych taky pochyboval - bude vadné cokoliv jiné, jen asi ne IO :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“