Výběr rychlovarné konvice

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

Výběr rychlovarné konvice

#1 Příspěvek od Honza_dy »

Nazdar, řeším zrovna v práci problém s nákupem rychlovarných konvic. Měli jsme tady konvice ETA 0182 které byly k neutahání ovšem postupem času se vyřazují jelikož neprojdou revizí (odpor PE). Zkoušel jsem už několik jiných typů jako náhradu ale ty se mi vracejí buď z důvodu nekvalitního provedení (např. ETA Bianca = hnusná čína) nebo umřou na "odbornou obsluhu" (pokud je vypínač v podobě páčky vždycky někdo vyzkouší jestli nejde ulomit) Máte někdo tip na kvalitní konvici, která je schopná něco vydržet?
moje požadavky jsou následující:
- objem 1,5l a více
- nerez nádoba
- schopnost snášet obsluhu jedinci s IQ v rozmezí 15 - 130

Koukal jsem na internetu a našel model ETA Alice, která se nápadně podobá původní 0182. Má pro mě spoustu výhod: ovladač je v podobě kolébky, široká nerezová nádoba bez zúžení, velké víko.
Nemáte někdo zkušenosti s touto konvicí? Z ETY mám v poslední době strach, co jsem od nich koupil to stálo za h..no.
Případně uvítám tipy na jiné přístroje podobných parametrů.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#2 Příspěvek od fero7 »

Kúp čokoľvek slušné a značkové.
Stojí to za to.
Žiadne podradné značky, žiadne najlacnejšie výrobky.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od hafca »

Koukni se na tenhle test rychlovarných konvic, třeba ti to pomůže.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#5 Příspěvek od Hanizek »

Je zajímavé, že na účinnosti konvice se nejvíce projeví její tvar. Pokud má tvar válce, je účinnost nejvyšší. Čím víc je tvar od válce odlišný, tím nižší je účinnost.
Síla bez rozumu se vlastní vahou hroutí (Horatius)

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Jindra2 »

Vyřazovat konvice jenom kvůli odporu ochraného vodiče je zbytečné. Při konstrukci podstavců konvic a kontaktů na PE neprojde revizí i spousta nových konvic. Chce to trochu myslet a brát odpor PE vodiče s rezervou.
Jindra

Uživatelský avatar
Tiger_T
Příspěvky: 124
Registrován: 19 srp 2009, 02:00
Bydliště: Čučice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Tiger_T »

Píše, že potřebuje konvice do práce. Třeba tam mají zpřísněné podmínky - periodické revizní kontroly.

Zbytečnou citaci předchozího celého příspěvku jsem smazal. Nemusí tu být hned dvakrát za sebou, když je jasné, nač reaguješ.
Hill

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od hafca »

Ani se mu nedivím, že je chce měnit když tam je osazenstvo s IQ jak píše. Pro některé z nich by asi byl nejlepší plechový kýbl a odstátá voda. :lol:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#9 Příspěvek od Honza_dy »

hafca, ZdenekHQ díky za odkazy na testy. Ta Zelmerka nevypadá špatně, asi do ní půjdu.
Jindra2: Pokud mi revizák tu konvici vyřadí tak nenadělám nic. Jasně, když si ji potom někdo vezme domů, tak na ní může vařit třeba ještě 5 let, ale ve firmě už bohužel nemá co dělat.
Zatím díky za postřehy.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Crifodo »

Mám desátým rokem konvici Zelmer typ 334, 2.2kW. Nerez není tak vyleštěný jako kdysi, ale pořád drží a netváří se, že se chce rozloučit. Tvar je zhruba polokoule. Jestli výrobce ještě existuje ale netuším.
Pro lidoopy s IQ 50 ale fakt asi to vědro a dvě cihly, víc bych tam neinvestoval :twisted:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od hafca »

Zelmer existuje a má se čile k světu. Mám od nich několik let vysavač a zatím dobrý. A to i přesto, že je to polská firma.
Nač ty dvě cihly? Snad bys nechtěl aby si pod tím udělali ohníček? V tom případě raději i pro ně tu konvici, vyjde levněji než hasiči. :lol:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#12 Příspěvek od ohryzek36 »

No, já jsem ten článek s testy prošel už o něco dřív (popravdě - věděl jsem o testech dřív, než vyšly v novinách a většinu (tak 10) těch konvic jsem měl rozdělanou 8-) ) a ve výsledku u mě vyhrála taky ta konvice od Zelmeru - dělám jim servis a nepamatuju si, že by tyto konvice měly nějaký zásadní problém (kromě rozbitého plastu a tak) a nerozdíl od většiny ostatních se na ně dají sehnat náhradní díly (jen 332 a 333, neplatí to o zelmerovské řadě 17Z0x - to je čína a ND taky nejsou), u těchto konvic je jen jedna zvláštnost v sítku, co musí být shora vložené (je pod víkem přes celou nádobu a bez něho se konvice nevypíná).

Jen malé shodnocení dalších z testu -
Moulinex - dobrá, jen někdy trochu tečou okolo těsnění, jinak parspínače a kontaktní jednotka donedávna velmi dobré(zn. Otter), od určitého data tam montují nějaké "nové" (levnější) a s výdrží to jde do háje
Severin - klasika se spirálou, vypdala dobř, na nějaké zkoušení nebyl čas
Electrolux - bývají problémy s víky a sem tam nějaké menší drobnosti, když už nefunguje, tak je většinou špatné těleso
Eta - tu z testu neznám, tu z odkazu znám - většinou "nic moc" (včechno čína), montují tam levné parospínače a termostaty a pak konvice nepřežijí často ani rok (žádné ND)
Rowenta - není toho moc co vytknout, normální konvice (termostat bývá OK, odcházejí maximálně tělesa)
Tefal - bývá problém s vypínačem (v ručce je docela složitý mechanismus, který jedním knoflíkem ovládá otevírání víka a zapínání konvice) a s kontaktní jednotkou v podstavci (dostane se do ní voda a přestanou pružit kontakty)
Rohnson a Concept - jen jsem je proletěl, moc si nepamatuju (jen to, že v Rohnsonu byl nějaký exotický parospínač - a celé to vypadalo docela levně)
Krups - ta z testu není něco extra - kabel jsem nekontroloval, ale většinou problémy s víkam (je vyndávací) nebo s termostatem (je přibodovaný a blbě se mění)

K těm revizím - je dobré před revizí konvici aspoň projít, očistit kontakty (kontakt PE bývá většinou venku a je dobře dostupný), u konvic s plastovým tělem pořádně odvápnit (přechodový odpor vzniká často jen mezi hrotem měřáku a tělesem), možná skusit trochu pohýbat fastony (jen v podstavci, v konvici je kontakt přímo na kov) a konvice často projde revizí s dost velkou rezervou :wink:

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#13 Příspěvek od Devo70 »

Mám ETA VERA. Používam ju veľmi málo, hoci som jej výberom strávil veľa času. Páčka spínača je masívnejšia ako na iných konviciach podobnej konštrukcie.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Máme teď doma ECG RK1810 asi ty 2 roky a připadá mi za ty prachy dost slušná. Nevím, proč jim v tom testu něco nefungovalo, ale nemohu si stěžovat. Zajímal by mě názor od ohryzka, nějak ji v tom hodnocení vynechal. :wink:
Stejně ji tipuji ještě tak na půl roku a koupím novou do rezervy. Jakmile se na konvici něco začne kazit, tak nemá smysl to opravovat, ale spíše vyhodit.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#15 Příspěvek od Honza_dy »

Já mám doma asi 6 let konvici CONCEPT taky funguje bez problému. Ale pokud bych ji nasadil do provozu tak bude v hajzlu za 14 dní. Jednak proto, že je na ně mnohem větší zátěž než doma a druhak lidi jsou prasata.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“