Výběr rychlovarné konvice

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já mám Tefal Vitesse ECO - od začátku dost špatnej kontakt s podstavcem, je potřeba s ní občas zavrtět, aby šla zapnout (bez napětí automaticky vypne) a horší odolnost proti usazování vodního kamene proti původní Tefalce. Ta původní měla zlatavý dno, tahle nová má barvu hliníku, navíc jí poněkud podivně svědčí provoz s mírnou usazeninou, po vyčištění se chová divně a při vaření doslova střílí.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#17 Příspěvek od ohryzek36 »

Tu konvici ECG jsem u sebe neměl - dostala se ke mně jen polovina konvic až po ukončení testů, když je vezli z výzkumáku (kde se na nich vyřádily trhací mašiny) na SD - já z nich tahal termostaty a podobné ještě použitelné věci (vypadaly docela zachovale na to, co se s nima dělo). S dalšímy typy (Eta, Zelmer, Tefal, Rowenta, Krups, Moulinex, Electrolux) jsem se seznámil už trochu víc (řádově desítky konvic na opravě).

Ty Tefalky(nejen ty) se vypínají ne kvůli absenci napájení, ale kvůli pojistce v termostatu (výrobce Strix) - musí být stlačený kolík v kontaktní jednotce na spodku konvice, problém může být blbě vytvarovaná konvice nebo nelícující plasty, někdy pomáhá dávat do konvice trochu víc vody (je pak těžší a vypínač drží) nebo trochu natvarovat konvici, aby líp dosedala.

Ta hlučnost konvic bývá někdy problém, ale nedá se s tím toho moc dělat - způsobuje to nějaké pnutí v tělese a funkční vada to není (kvůli uznání záruky), někdy pomůže konvici odvápnit, někdy to způsobí opak, někdy nepomůže nic :roll:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

ohryzek36 píše: Ty Tefalky(nejen ty) se vypínají ne kvůli absenci napájení, ale kvůli pojistce v termostatu (výrobce Strix) - musí být stlačený kolík v kontaktní jednotce na spodku konvice
Tak jsem to pořádně prohlídl a je to tam - asi vezmu pilníkem ty pidinožky, aby to pořádně sedělo na podstavci. :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

Měl jsem perfektní závadu . Konvice nevařila . Rozdělal jsem to těleso s termostatem a vypínačem a byli tam seškvařený mravenci . Celkově je toto nešťasné řešení . Ty kontakty jsou stlačovány malou silou .

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#20 Příspěvek od konosuke »

12 let jsem používal BOSS 2000W z polské tržnice, původ neznámý, jednou výměna kabelu, pak odešly kontakty v podstavci, neopravitelné. Novou mám Sencor SWK 1500, 2000W / 1.5l, nerez ocel dno, se zajímavě řešeným přívodem, centrální hrot - vzdáleně připomíná takový větší CINCH konektor pro audio. Záruka 2 roky.
http://www.zbozi.cz/p51891-sencor-swk-1 ... goryId=185
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“