Tesla NZC160 odpružení HC 16

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
riprex
Příspěvky: 206
Registrován: 22 říj 2010, 02:00

Tesla NZC160 odpružení HC 16

#1 Příspěvek od riprex »

Ahoj, jak má fungovat odpružené chassis u tohoto gramofonu? Mám za to, že by mělo do jisté míry tlumit otřesy (aspoň u HC 13 to tak je), ale kdykoliv je velmi malý otřes, tak přenoska přeskakuje - stačí jen opravdu velmi málo. Dá se s tím něco dělat? Napadá mě jen povolit trochu odpružení toho chassis, ale moc s tím nechci hýbat.

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#2 Příspěvek od matus15 »

máš tam magnetodynamiku alebo kryštalickú?

to chassis nie je veľmi vhodné na magnetodynamiku, u kryštalickej sa dá pomôcť zväčšiť prítlak. ani pri najväčšom odpružení nemôže ihla preskakovať a odpruženie sa nastavuje zospodu chassis takými matičkami na dlhých šrúbach.

Uživatelský avatar
riprex
Příspěvky: 206
Registrován: 22 říj 2010, 02:00

#3 Příspěvek od riprex »

Je tam magnetodynamika, Ortofon OMB5E, je fakt, že mám nastavenej docela malý přítlak, ale zkoušel jsem ho zvýšit nicméně moc to nepomáhá.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Napiš hodnotu nastaveného přítlaku . Budeš muset jít na horní hranu . Když jsem se ještě obklopoval kraválem , tak jsem měl vždy pro gramo držák montovaný přímo na zeď . To drželo i když jsem měl necelé 2m nalevo a napravo 200l bedny .

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Lukas-Peca »

Já jsem dal do NZC160 taky OMB5E a chodilo to krásně s přítlakem při spodní hranici. Dokonce to nepotřebovalo ani antiskating. Nemáš to šasi nakřivo? Pružení by mělo být tlumené, jsou tam na to kousky molitanu. Pokud se rozsypaly, tak se to po sebemenším nárazu rozkmitá a přenoska pak bude skákat.

Uživatelský avatar
riprex
Příspěvky: 206
Registrován: 22 říj 2010, 02:00

#6 Příspěvek od riprex »

Tak jsem zvýšil přítlak a trochu povolil to odpružení a je to lepší. Molitany jsou OK. Díky za rady.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“