problémy s myší

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od AmarokCZ »

keemo: nejde o to, že jsou to zdroje EC, ale spíš o to, že jsou poddimenzovaný, což způsobí u EC jasnou smrt.

Uživatelský avatar
jsolin
Příspěvky: 52
Registrován: 17 zář 2004, 02:00
Bydliště: chomutov

#17 Příspěvek od jsolin »

zkusil bych zdroj, už se mi podobné stalo 2x

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od pajosek2 »

Tak kluci su tady.Nemohl jsem komunikovat,ta myš zdechla docela.Píšu z jiného,půjčeného PC. Svůj PC jsem rozdělal,vyfoukal a našel jsem 6 nafouklých elektrolytů přímo u procesoru.Dám vědět jak jsem dopadl po jejich výměně.Jsou to 3300uF/6,3 na 125 stupňů.Ještě jsem je nikde nenašel,ale snad to vyjde.
Zatím všem díky za rady. V této oblasti jsem naprostý amatatér,tak sorry za možná blbý dotaz.
EDIT: Myslím,že na 105 stupňů by tam stačili,ale raději bych měl origo.Pokud někdo znáte dodavatele na kondy 125 stupňů,tak .,sem s ním,já nemůžu nic najít.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#19 Příspěvek od Philip_Fry »

Kup kvalitní low ESR elyty na 105°C a neřeš to. Osobně používám tyto : http://www.ame.cz/QIShop/detail/160648_ ... V-105.aspx

Původní kondíky nejdřív opatrně vylámej zatlačením do strany, samotné zbytky přívodů jdou daleko snáz vyletovat. Ideální je horkovzdušnou pájkou s úzkou tryskou profouknout otvory v desce, jsou totiž prokovené a klasickou odsávačkou nebo odsávací licnou se ne vždy podaří zbytky starého cínu odsát.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#20 Příspěvek od Duvsan »

Radšej poraď, kde zohnať značky ako Rubycon, Chemicon, Nippon, Nichicon a tak.
Ja som tie elyty menil tak, že som nahrial jednu nohu, kond som trochu povytiahol, potom druhú a na striedačku. Len sa nesmie o ne príliš páčiť, potom tie nohy z nich povyliezajú; to by nevadilo, ale stalo sa mi, že som vytiahol prekov. Našťastie na vraku, ktorý som mal na súčiastky (nemal som k dispozícii kvalitné nové).

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#21 Příspěvek od keemo »

Ved tam v popise maju Yageo-to hadam nieje spatne alebo sa mylim??

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#22 Příspěvek od Philip_Fry »

No Yageo je podle mého názoru špička (stejně jako Duvsanem zmíněné další značky). Nippony, Rubycony a další značky se dají rovněž bez problémů koupit (například Farnell).
Jinak při demontáží vadných kondíků je samozřejmě potřeba pracovat s citem, postupné nahřívání a povytahování jednotlivých nožiček je taky dobrá metoda, jen trošku zdlouhavá. A krom toho hrozí právě to popsané poškození prokovu.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“