Stavba reproboxů

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
miras269
Příspěvky: 169
Registrován: 05 bře 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Stavba reproboxů

#1 Příspěvek od miras269 »

Zdarec profíci,chtel jsem se vás zeptat jen na pár podrobností,rád se pohybuju v oboru reprobeden a ozvučování,nějaké bedny jsem si sám už doma stavěl,a ted bude zima,nebudu mít co dělat tak jsem se rozhodl,že bych si postavil ještě nějaký,o krapet výkonější... myslil sem že by bylo lepší postavit bedny rozdělené na každej kanál subwoofer,střeďák a vejšák zvlášť,a dočetl jsem se o nějakých typech reproboxů,že existují i šnekové tvary,tomu jsem nějak moc neporozuměl,nemohli by jste mi prosím doporučit nějaké stránky,kde bych se do podrobností o tom dověděl víc, a našel třeba vzorce jak spočítat objem reproboxu,jestli je dobré dělat bassreflexy,jak stavět bednu,nebo program do kterého nasázím hodnoty a vyjede mi výsledek? děkuji moc ;-) miras

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#2 Příspěvek od Atlan »

Asi tak jeden semester na vyske a mozes navrhovat, stym basfreflexom to nieje take jednoduche.... ozaj audioforum....tam to zije :D
Nejaky program http://www.randteam.de/AkAbak/Index.html
ozaj vzorce su sice pekne ale pocut to je troska rozdiel :D

Uživatelský avatar
Tiger_T
Příspěvky: 124
Registrován: 19 srp 2009, 02:00
Bydliště: Čučice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Tiger_T »

Jestli chceš, aby ty reprobedny opravdu "hrály" tak, jak mají doporučuji udělat kopii nějaké továrně dělané reprobedny nejlépe i s vyhýbkou. Když uděláš bednu způsobem na míru, aby se ti vešla třeba pod stůl, tak to hrát sice bude, ale nechtěl bych to poslouchat.

Uživatelský avatar
miras269
Příspěvky: 169
Registrován: 05 bře 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od miras269 »

nene..to nebude na rozměr pod stůl a už vubec ne do pokoje.. :D máme takovou menší kapelu,tak bych to rád s tím zvučil... ale, docela by mě zajímalo jak vypadá ta "šneková" ozvučnice a celkově... co je nejlepší postavit aby byl dobrej poměr váha/kvalita zvuku....



Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.Viz PRAVIDLA, odst.14b)
Hill

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Pro kapelu platí u beden poněkud jiná pravidla, než pro hifi na takové to domácí žvýkání, přece jen jsou tam jiné požadavky na reproduktory i konstrukci beden. Pravidlo, které ale platí univerzálně, je ta kopie tovární bedny. Přece jen se její konstrukcí někdo zabýval a pár beden zničil, než to bylo "to ono".
Ale i takové věci řeší na audiowebu.

Uživatelský avatar
miras269
Příspěvky: 169
Registrován: 05 bře 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od miras269 »

Hill: takže myslíš že je lepší sehnat tovární bedny.. než se zabejvat stavbou vlastních?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

No, ona je dnes trochu jiná doba: my jsme s bigbítem začínali na lampových zesilovačích z rozhlasových ústředen a samo domo polootevřených bednách z laťovky osazených osmi reproduktory z televize 4001...
Ony jsou bedny vhodné pro zpěv, pro basu, jiné pro klávesy, a každý muzikanti tu bude přísahat na jiný model jiné značky.
Nakonec bych řekl: podívej se po reproduktorech s vysokou účinností, vyber si u TVM nebo Dexonu podle účelu použití, a pusť se do beden sám. Třeba právě to dodá vaší kapele ten jedinečný a originální "sound", který ji odliší od jiných na první poslech.

Uživatelský avatar
miras269
Příspěvky: 169
Registrován: 05 bře 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od miras269 »

Hill: tak super.. mrknu se.. ;-) ale zatím ještě počkám u staré zlaté Delicie od Harmoniky.. :D je to jen 2x22W ale bordel to umí... ted jsem koukal na aukro na jednu bednu.. a když kapela vydrží,tak se mrknu po něčem výkonějším...

bedna na aukru:
http://aukro.cz/item1301317789_zesilova ... _boss.html

jaký je na toto tvuj nazor,nazor na cenu a kvalitu?diky

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

Koukám na to a doporučil bych tvé pozornosti funkci Hledat na fóru a podívat se po tvůrci toho nabízeného zázraku - není to autor vlákna, ale jeho jméno se vyskytuje v těch vláknech.
Pro ukázku prostřední z nalezených vláken.
Počti si, než do toho půjdeš.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Hill píše:No, ona je dnes trochu jiná doba... vyber si u TVM nebo Dexonu...
Jo, kdyby tohle ještě platilo - TVM už je taky v pánu, na Reprománii už se probíralo, že výroba ve ValMezu byla s konečnou platností zastavena...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
miras269
Příspěvky: 169
Registrován: 05 bře 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od miras269 »

Hill:
takže pochopil jsem dobře,že se nejedná o bednu a zesik od nejaky profesionalni firmy ale nybrz od nejakyho domaciho koumaka?tak to na to radsi prdim... najdu neco jinyho...;-)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“