Připojení settopboxu k TV bez scartu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

Připojení settopboxu k TV bez scartu

#1 Příspěvek od Dikobraz »

Zdravím , požádal mě kolega jestli bych mu nepomohl připojit settobox k starší BTV Daewoo která nedisponuje scartem. Našel jsem na netu toto schéma adaptéru a v šuplíkových zásobách tento modulátor. Bohužel se mi k modulátoru nepodařil sehnat datalist, a já neznám pořadí pinů na tom modulátoru. Kdyby jste měl někdo prosím informace o daném modulátoru nebo aspoň v čem se vyskytoval, byl bych vděčný. Děkuji za případné info.
Přílohy
modulátor.JPG
(63.64 KiB) Staženo 68 x
adapter[1].png
(28.79 KiB) Staženo 88 x

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

To na obrázku je nějaký volič s modulátorem, pokud chceš samotný modulátor, vykuchej ho z nějakého starého videa. Nejjednodušší je ale koupit sex-box s modulátorem, než k tomu přidělávat nějaký bastl.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#3 Příspěvek od Philip_Fry »

Případně se dá za cca 300Kč koupit externí zapouzdřený modulátor.

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Dikobraz »

Děkuji za připomínky , ale ten človíček je na -životním minimu- a já mu taky dlužím protislužbu , tak se to rozhodl řešit takhle.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Nevyměníš mu radši settopbox za jiný, s modulátorem?
A ten jeho zase udáš jinde, pořád je ještě dost lidí, co si s tím neporadí sami a stejně si to od tebe nechají nainstalovat.

Koukni sem.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Modulátor na obrázku má výstup s napěťovou syntézou a je tudíž řízený po sběrnici procesorem. Samostatně ho použít nelze. Musel by jsi mít modulátor ze staršího videa, kde je mezi vstupem a výstupem regulace kanálu (většinou mezi 30-40), bývá tam i přepínač B/G a někdy i TEST.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#7 Příspěvek od BIPOLAR »

Kdyby si sehnal nějaký vhodný starší, tak si dej pozor na napájecí napětí. Některý byl na 5V a dost jich bylo napájeno 12V.
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Dikobraz »

Díky všem přispívajícím , asi mu zkusím vnutit některou z mých záložních TV se skartem a bude pokoj. Staré videa a satelity jsem pro nedostatek místa už vyhodil. Ještě jednou děkuji za rady.

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od vombat »

Měl jsem podobný problém. Kamarád laik si koupil box a nedošlo mu, že jeho TV nemá scart. Vyměnit mu ho nechtěli. Propojil jsem scartem box a videorekordér a ten následně klasickou anténní šnůrou s TV. Na TV naladíš na předvolbu videorekordér, ten přepneš do AV a je to. Anténu zapojíš do boxu. Obdobně lze využít dnes vyřazované analogové satelitní přijímače.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#10 Příspěvek od pepik9 »

Zapojeni toho tuneru bys mozna nasel na strane 40

Odpovědět

Zpět na „Poradna“