Historická 100V technika

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Historická 100V technika

#1 Příspěvek od mi-ro »

Zajímám se 100V techniku, tedy obecních, městkých, závodních rozhlasů, 100V zesilovačů, tlakových reproduktorů a techniky s tím související. Uvítal bych proto jakýkoliv odkaz, literaturu nebo ty dříve narozené, kteří s touto technikou měli co do činění, např techniky POŠTY a později spojů aby přihodili nějakou kuriozitu. Jde mi např. o techniku ozvučení Spartakiádního stadionu na Strahově, jak a čím se ozvučovaly náměstí při demonstracích (rozuměj shromáždění pracujícího lidu) a na 1. máje po roce 1945, kdo a čím ozvučoval Letenskou pláň pro Mega lidí v r. 1989 a podobné. Předem děkuji všem kteří smysluplně přispějí. Miro
Naposledy upravil(a) mi-ro dne 28 úno 2010, 10:55, celkem upraveno 1 x.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Sinclair - polovina tandemu Sinclair & Pierre, šéfujícího firmě ALDAX.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tesla_webpark_cz
Příspěvky: 24
Registrován: 03 bře 2006, 01:00
Bydliště: okres Karviná

#3 Příspěvek od tesla_webpark_cz »

Omlouvám se že otevírám toto staré téma... Posílám fotky tlakové jednotky, prý ze strahova - odpovídá to i náčtrku v knize Reproduktory a reproduktorové soustavy. Jednotce chybí čepice a původně byla vložena do betonového zvukovodu. Materiál bóje je nejspíš hliník, imp. 8 Ohm.
Přílohy
unre3.jpg
(113.14 KiB) Staženo 162 x
unre2.jpg
(88.87 KiB) Staženo 162 x
unre1.jpg
(66.06 KiB) Staženo 161 x

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

SUPER, dík za info. To by mohlo "hrát" jen s tím zvukovodem. Odkud to pochází? (pominu li, že ze Strahova ale kde jsi to objevil?)
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
tesla_webpark_cz
Příspěvky: 24
Registrován: 03 bře 2006, 01:00
Bydliště: okres Karviná

#5 Příspěvek od tesla_webpark_cz »

Reproduktor jsem vyhrál v prosinci 2006 v aukci od jednoho pána z Vinohrad. Čekal jsem půl roku, než mi to přivezli známí z Prahy - ani nevěděli co to je a měli z toho strach :lol: Na obrázku je to ta uvnitř vyšrafovaná část. Jinak je pro mě konstrukční zajímavost pasivní hliníková membrána na vrchu magnetu pod víčkem a připojení driveru přes kontakt na závitové přírubě - driver jde odšroubovat bez odpojování jakýkoliv vodičů.
Přílohy
zemrep.jpg
(142.3 KiB) Staženo 153 x

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Vidím regulační trafo a kousek kazeťáku A3 (VKV), nemýlím se? A ty drivery se dneska dělají taky na bajonet ať už ART 150 nebo ART 981. To muselo být zapojené z převodního trafa, snad ze 100V. Jako zesilovače prý byla celá místnost naskládaná koncákama a prý to nešlo uchladit a vedle bylo studio, kde hrála live kapela, to bylo snímáno a posíláno na plochu. Právě by mě zajímalo, jaké byly ta koncáky, jaký byl celkový výkon atd. Ozvučujeme touto technikou závody a okruhy a je moc zajímavé poslouchat pamětníky kteří to dělali už před 50 a více lety, co měli za techniku ap.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

V současné době je v TV hodně dokumentů ze 17. 11. 89. Právě jsem v jednom viděl na Václaváku Zil s Bouří a repro ARS 9200 který mj. vlastním a používám. Ale potom byla reportáž z Letné, kde bylo půl mega lidí. Jak byla tehdy ozvučená celá Letenská pláň? nebyl tam tehdy někdo?
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“