Kytarový předzesilovač + booster

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Kytarový předzesilovač + booster

#1 Příspěvek od drabek06 »

Měl bych takovou prosbu . . . :wink: Podařilo se mě splašit elektronkovej zesilovač Tesla Music 70 ke kterýmu bych chtěl dodělat nějakej elektronkovej kytarovej předzesilovač s korekcema alespoň basů a vejšek a k tomu bych chtěl aj elektronkovej booster. Zde na fóru jsem toho na tyhle témata moc nenašel a na internetu toho je tolik že z toho též nejsem nějak 100x moudrej. Chtěl bych poprosit o nějaký nasměrování na nějaký weby, případně aj nějaký doporučení či schémata od znalejch. Předem díky za odpovědi :wink:

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#2 Příspěvek od ok1xgi »

Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

Re: Kytarový předzesilovač + booster

#3 Příspěvek od ok1hga »


Uživatelský avatar
jopek
Příspěvky: 96
Registrován: 02 dub 2007, 02:00

TESLA MUSIC 70 + TRANZISTOR. PREAMP

#4 Příspěvek od jopek »

Zdravím, nechci zakládat novou tému a do téhle se to jakžtač hodí.
Mám předělanou Music 70 s ECC83 v invertoru.
Zatím než postavím lampový preamp používám k němu tranzistorový preamp, který jsem kdysi stavěl ve škole.

Schéma preampu je tady:
http://img.hw.cz/p/Profesionalni-kytaro ... _large.gif

A teď můj dotaz, z preampu jsem vytáhl omezovací diody kromě D1, D2 a diod v boosteru.

A k poslednímu operačnímu zesilovači připojil potenciometr 100k + 30k rezistor(R30), který tam byl dle schématu.

Tímto si můžu ještě řídit Master volume, avšak taky zesílit dostatečně signál do lampáče, zajímalo by mě, zda to s tímhle konečným OZ nemůžu nějak přehnat a odpálit lampáč, nebo bude prostě jen dle mé představy více kreslit...a limitovat ? Samosebou jsem to už zkoušel a prostě má to akorát dobrý nákřap :)....spíše mi jde oto, zda to při veškerém maximálním vybuzením můžu trvale provozovat.

Uživatelský avatar
zemanekt
Příspěvky: 105
Registrován: 01 pro 2010, 01:00
Bydliště: Teplice

#5 Příspěvek od zemanekt »

teď jde o to , jaký chceš zvuk, jestli to má být striktně celolampa atd...

Uživatelský avatar
zemanekt
Příspěvky: 105
Registrován: 01 pro 2010, 01:00
Bydliště: Teplice

Re: TESLA MUSIC 70 + TRANZISTOR. PREAMP

#6 Příspěvek od zemanekt »

jopek píše:Zdravím, nechci zakládat novou tému a do téhle se to jakžtač hodí.
Mám předělanou Music 70 s ECC83 v invertoru.
Zatím než postavím lampový preamp používám k němu tranzistorový preamp, který jsem kdysi stavěl ve škole.

Schéma preampu je tady:
http://img.hw.cz/p/Profesionalni-kytaro ... _large.gif

A teď můj dotaz, z preampu jsem vytáhl omezovací diody kromě D1, D2 a diod v boosteru.

A k poslednímu operačnímu zesilovači připojil potenciometr 100k + 30k rezistor(R30), který tam byl dle schématu.

Tímto si můžu ještě řídit Master volume, avšak taky zesílit dostatečně signál do lampáče, zajímalo by mě, zda to s tímhle konečným OZ nemůžu nějak přehnat a odpálit lampáč, nebo bude prostě jen dle mé představy více kreslit...a limitovat ? Samosebou jsem to už zkoušel a prostě má to akorát dobrý nákřap :)....spíše mi jde oto, zda to při veškerém maximálním vybuzením můžu trvale provozovat.
lampa snese skoro! všechno a přebuzení zejména, zkoušel jsem něco podobného, ale dřív to začne mít hnusný škrábavý zvuk, než se dostaneš k napětím,která by mohla lampu poškodit, jestli je to jenom zdravě nakřápnutý tak to vadit nemůže

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“