Canon A60, A75, A85 a podobný - kurvítko z výroby ?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Canon A60, A75, A85 a podobný - kurvítko z výroby ?

#1 Příspěvek od drabek06 »

Hodně často vidím třeba na Aukru tyhle modely foťáků v sekci poškozenejch a většinou s tim že jen snímaj nějaký barevný pruhy nebo podobný zmršený artefakty. To tam odcházej tak hromadně snímače nebo to je instalovaný nějaký kurvítko výrobcem do těhlech modelů ?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Kámoš ho měl, po nějaké době mu začal dělat fotky s duhovým pruhem v obraze, reklamace - vyměněn CCD, ještě v půlroční záruce na opravu se závada opakovala - nová výměna CCD s dodatkem, že pokud se závada vyskytne opět, bude měněn celý přístroj. Takže o tom asi vědí a potřebují se zbavit sh.itózní várky snímačů...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Uz viackrat sa to tu preberalo - je to vyrobna chyba CCD. A opravovalo sa to zadarmo aj mimo zaruky, neviem ci to este plati.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Mourek »

rnbw píše:Uz viackrat sa to tu preberalo - je to vyrobna chyba CCD. A opravovalo sa to zadarmo aj mimo zaruky, neviem ci to este plati.
Přesně tak měl jsem to u PowerShot IS1 a nechodilo to vůbec a opravili to rok po záruce zdarma

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#5 Příspěvek od SIDTIM »

Stejná zkušenost, PS 1 IS asi 2 roky po záruce, AWH opravila zdarma.
Týden potom odešel blesk... :evil:
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#6 Příspěvek od Nagant »

rnbw píše:Uz viackrat sa to tu preberalo - je to vyrobna chyba CCD. A opravovalo sa to zadarmo aj mimo zaruky, neviem ci to este plati.
A jak se to projevuje? Mám A80, už dost dlouho po záruce a nejde mi často LCD display, bliká a místo obrazu je na LCD takový "obrazopád" (podle vzoru vodopád :wink: ). Často to taky hlásí špatné baterky, i když používám alkalické suché články a skoro nefotím, testem žárovkou se mi zdají baterky dobré. Myslím ale, že to fotí normálně.
To bude asi jiná závada, co?

Dal jsem za ten foťák v červnu 2004 asi 12,5 tis, zacházím s ním opravdu šetrně, nafotil jsem s ním, odhadem asi 4 000 fotek.
Zlobit to začalo asi před rokem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Ak ukazuje "obrazopad" namiesto fotky (tzn. menu a ostatne veci displej ukazuje vporiadku) a tiez su vysledne fotky rozpadnute, tak je to tym CCD.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#8 Příspěvek od Nagant »

Ano, menu na displeji je v pořádku a na displeji zobrazuje i fotí takto:
http://nagant.sweb.cz/PowerShotA80/IMG_2638.jpg
http://nagant.sweb.cz/PowerShotA80/IMG_2643.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Tak skus ten Canon servis.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#10 Příspěvek od Nagant »

Tak komunikoval jsem s nimi e-maily, dnes jsem měl cestu do Prahy a tak jsem se tam v tom AWH s foťákem stavil. Vzali mi to na prodlouženou záruku. :D
Ještě, že se tu to téma objevilo, vůbec by mne nanapadlo, že se jednalo o chybu várky.

Edit: Opraveno, výměna CCD, za 10 dní od předání do opravy to bylo doma. :D

Uživatelský avatar
Rybajda
Příspěvky: 62
Registrován: 17 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Chroustovice
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Rybajda »

velmi často také odchází nebo se zasekává posun oběktivu fotoaparátu,mě se to stalo u powershot SX110,a oprava by stála podle servisu balík...nakonec jsem opravu provedl sám,dostaly se nečistoty do dráhy vedení oběktivu a pomohlo "hrubé násilí",čili mačkání,kroucení a bouchání :D,tato vada se projevuje u mnoha modelů canon

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“