Tesla 4116U Marína a Set top box

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
riprex
Příspěvky: 206
Registrován: 22 říj 2010, 02:00

#16 Příspěvek od riprex »

Díky, bral bych to, ale nejdřív musím zprovoznit tu TV. Prohlížel jsem zatím lampy a všechny žhaví. Na obrazovce se nejdřív udělá obdelníček, ten zmizí, pak čtvereček, ten taky zmizí a pak už jen tma, ale zvuk běží. Doufám, že to není nic moc složitýho, protože s opravamy TV a vůbec elektronkových nemám zkušenosti a většinou jsem opravoval blbosti typu kanálový volič, chrastící poťáky, kondenzátory... Pokud má někdo nějákej nápad, budu vděčnej. Díky

Uživatelský avatar
ipm
Příspěvky: 127
Registrován: 21 pro 2008, 01:00
Bydliště: Rákoš
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ipm »

OK potom napis sukromnu spravu s adresou.
K tej oprave... Skus najprv skontrolovat ci vsetky elektronky zhavia, niekedy totiz niektore napajanie u patice elektronky ma studak, spinavu zanesenu nozicku a pod... Az tak potom skus merat napatia podla schemy....
-=IPM=- Manager projektu Tuxík. Uvítam Váš názor na tento projekt.. Viac info na http://www.ipmm.sk

Uživatelský avatar
riprex
Příspěvky: 206
Registrován: 22 říj 2010, 02:00

#18 Příspěvek od riprex »

Elektronky všechny žhaví a zasazené jsou správně. Studeňák jsem zatím nenašel.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#19 Příspěvek od Hill »

Schéma televize najdeš v Kottkovi, obávám se, že servisní dokumentaci sotva seženeš - v roce 1963 se na to přímo školili servisáci a hledalo se podle schémátek nebo seznamu typických projevů závad.


Duplicitní příspěvek(ky) vymazán(y). Viz PRAVIDLA, odst.1) a 7b)
Pokračuj v tomto vláknu, prosím.

Hill

Uživatelský avatar
riprex
Příspěvky: 206
Registrován: 22 říj 2010, 02:00

#20 Příspěvek od riprex »

No pokud vím ke každému výrobku Tesla existoval dost podrobný servisní manuál včetně plánku umístění součástek, návrhů plošných spojů a růzdných postupů k seřízení a samozřejmě schématu. Jinak jsem byl nepozorný a nevšiml jsem si, že TV v sobě nějáký konvertor má přistavěný. Nevím, co je to zač, pokusím se to zjistit. S opravou jsem zatím nepokročil, nic jsem nenašel, ale viděl bych to na nějákou chybu ve VN části.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#21 Příspěvek od sambiliong »

Hill píše:...obávám se, že servisní dokumentaci sotva seženeš...
třeba tady, stačilo přihodit...
http://aukro.cz/item1320464545_standard ... rucka.html

Uživatelský avatar
riprex
Příspěvky: 206
Registrován: 22 říj 2010, 02:00

#22 Příspěvek od riprex »

No jo, ale v době konce této aukce jsem tu příručku ještě nepotřeboval :)

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#23 Příspěvek od sambiliong »

Ono se to ale neprodalo, takže se zkus obrátit na prodejce, třeba bude ochoten to prodat mimo Aukro

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#24 Příspěvek od BIPOLAR »

Riprex - co se podívat na SD, u starých videopřehráváčů jsou dost často namontovány modulátory s výstupem pro 1 - 5 kanál. Možná že budeš mít štěstí :wink: .
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
riprex
Příspěvky: 206
Registrován: 22 říj 2010, 02:00

#25 Příspěvek od riprex »

No modulátor mě už netrápí, zjistil jsem, že v TV je nějákej modulátor (zatím nevím co je zač), horší je, že TV stále nejde, zatím jsem našel jen jeden prasklý keramický kondenzátor, ale neznám jeho kapacitu (není na něm nic napsáno a schéma nemám).
P.S. Pokud by měl někdo třeba jen i schéma, tak bych byl vděčný.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#26 Příspěvek od kokun »

Vždyť jsem mu psal dtto:
kokun píše: Tak zkus sehnat ještě nějaký (pouze) VCR přehrávač - některé mívaly převod do I/II.TV pásma :wink:
riprex píše:No modulátor mě už netrápí, zjistil jsem, že v TV je nějákej modulátor (zatím nevím co je zač), ...
Ale v telce nebudeš mít "zabudovaný" modulátor, ale určitě to bude konvertor UHF/VHF (jak jsem psal výše - do DAJANY jsem ho monoval - před 40. lety) :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
riprex
Příspěvky: 206
Registrován: 22 říj 2010, 02:00

#27 Příspěvek od riprex »

No UHF konvertor si myslím bohatě stačí, protože s ním se dá už jednoduše připojit můj videorekordér. Díky za schéma.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#28 Příspěvek od BIPOLAR »

Kokune - omluva, nevšiml jsem si :pray: :wink: .
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#29 Příspěvek od Hill »

Schéma se mi podařilo přesunout na upload MARINA_4116U.pdf .
Tak jsem ho z fóra i s minulým příspěvkem smáznul.

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#30 Příspěvek od yakl »

U Maríny, ktorá nesvieti by som odskrutkoval krycí plech vzadu, dole odvonku, pod ktorým sú výkonové odpory naspájkované priamo na elytoch a našiel ten jeden vadný, obyčajne je to 330 Ohm/8 až 10W. Hoci jednoduhšie by bolo odmerať, či existuje anódové napätie na elektrónke PY88, ktorej pätica je prístupná na neotvorenom chasis vpravo dole pri pohľade odzadu. Je to napájací bod "A" s napätím 225V.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“