Adapter k NTB, kmita, nedava napeti

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 234
Registrován: 13 led 2009, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Adapter k NTB, kmita, nedava napeti

#1 Příspěvek od Mira80 »

Potreboval bych poradit se zdrojem k notebooku, zrejme spatnym akumulatorem jsem pretizil nabijeci zdroj a ten se ted chova tak, ze nedava napeti a po pripojeni do site je z nej jen v cca sekundovem intervalu slyset slabe jakoby tikani, zrejme pokusy o start, kondenzatory nafoukle nejsou.
Mam se zamerit na vystupni kondenzatory (bezne 680uF/25V) nebo na ten v primarni casti, coz je trochu orisek (82uF/420V s rozmerem 32x18 mm ani GME ani GES nevede).
Diky

Uživatelský avatar
Tiger_T
Příspěvky: 124
Registrován: 19 srp 2009, 02:00
Bydliště: Čučice
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Tiger_T »

Změř usměrňovací dvoj-diodu na sekundáru trafa, jestli se nepošlahla. Bude na chladiči.

Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 234
Registrován: 13 led 2009, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Mira80 »

jsou tu dve, tak to zkusim vyletovat

Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 234
Registrován: 13 led 2009, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Mira80 »

uf, nevim cim to letuji, ale to se tavi az kolem 450 stupnu, to se neda vyletovat

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#5 Příspěvek od mirosne »

Určite nebudeš mať vadné kondíky.Niečo Ti zdroj preťažuje,preto cykluje.Začni kontrolou polovodičov na sekundárnej strane.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 234
Registrován: 13 led 2009, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Mira80 »

Diky za rady, odpoledne to zkusim jeste doma a uvidim jak s tim zvitezim :)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#7 Příspěvek od Atlan »

minule som riesil nieco podobne a bola skratovana snura ...v koncovke co ide do notasu.... tak ze odpoj snuru a pomeraj ju ci neskratuje pripadne zapni zdroj bez snury....

Uživatelský avatar
SERAFIN
Příspěvky: 160
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Sliač

#8 Příspěvek od SERAFIN »

na to vyletovanie si zober poriadnu pájku najlepšie klasická pištolová,ale pozor na prehiatie pl.spoja začni od výstupu ako ti radili

Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 234
Registrován: 13 led 2009, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Mira80 »

Tak jsem se na to vcera podival a skutecne velmi pekna souhra nahod. Dva zdroje a oba dva ta sama zavada. prodrena snura u vystupu ze zdroje. U prvniho me to stalo pracne vyletovani chladice s dvema usmernovacema paralelne, usmernovsace priletovane k tomu chladici, desna prace. Porad to slo do zkratu, az jsem vyhodil snuru, tak to prestalo delat zkrat, cili zavada jasna. U druheho zdroje jsem rovnou oddelal uz prvne snuru a jasne ze taky vadna.
V souvislosti s tim, ze se snura prodrela zrovna v ten cas, kdyz jsem do notebooku daval novou baterii a ze se pokazil i jiny zdroj do te doby fcni to bylo opravdu na palici.

Diky moc za rady

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Vcera som jeden notebook daval dokopy a tiez tam boli dve zavady naraz. Jednak skrat (prerazeny keramicky kond) a tiez nefunkcny zdroj - namiesto 18,5V daval aj viac ako 20V a vypinal sa (vyschnute male elyty).

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#11 Příspěvek od Atlan »

ja som to hovoril zmeraj snuru :D :D :D

Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 234
Registrován: 13 led 2009, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Mira80 »

To jsem cetl uz v okamziku, kdy jsem mel zdroj rozdelany. stejne bez rozdelani bych ji nezmeril. Ale usetril bych si demontaz tech usmernovacu,
na druhou stranu, co by te napadlo v pripade, ze pripojis zdroj k notebooku a ten prestane nabijet,vemes si druhy funkcni zdroj, zmeris, ze je OK, das k notebooku, nenabiji, zmeris a je tuhej.. zmeris druhej den v praci a je OK, dojdes dom, pripojis k notebooku a nenabiji..a to jeste v dobe, kdy doslo k vymene baterie, protoze stavajici mela vadny clanek..

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“