Věž Panasonic SA-AK22

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rosta12345
Příspěvky: 10
Registrován: 23 bře 2006, 01:00

Věž Panasonic SA-AK22

#1 Příspěvek od rosta12345 »

Mám takovýhle problém,po opravě tehle věže (vyčištění zaseklého šneku optiky CD a opravy studených spojů kvůli kterým vypadával zvuk) se mi v zásobníku seklo CD a po rozebrání a vytažení mi teď šuplík zajede do zásobníku a už se nevrací zpět,motorek má snahu tlačit šuplík stále vzad i když už je úplně vzadu,jestli jsem to správně pochopil měl by se v té chvíli motorek začit točit naopak a šuplík by měl zajet zpět do mechaniky.Díval jsem se zatím na mikrospínače,které by to myslím měly přepínat,ale ty se jeví dobré.Nesetkal jste se s tím někdo? DÍK ZA ODPOVĚDI.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Není zesynchronizovaná mechanika. Upřimě řečeno kdo umí tenhle orloj sesadit tak je u mě MACHR, sebekriticky přiznám že když mi tenhle mechanizmus přinesli poprvé "že tam vypadlo tohle bílý kolečko" a že si počkají, jestli bych ho tam nevrátil tak jsem to po dvou dnech!! a po snad dvaceti demontážích vzdal a už to nechci nikdy vidět. Asi jsem tě nepotěšil ale určitě nejsou všicni tak ničemní jako já...
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rosta12345
Příspěvky: 10
Registrován: 23 bře 2006, 01:00

#3 Příspěvek od rosta12345 »

Taky mne napadlo ze to bude v mechanice, a taky sem uz to asi 20 rozebral ale nemuzu prijit na nic co by tam slo dat nejak jinak :?:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Podle počtu ozubů, koleček a převodů je asi 10. 000. 000. možností jak to sesadit ale pouze jedna bude správná. Určitě to má nějaký systém jako každá mechanika např VCR, vždyť to někdo musel sesadit, bohužel já ten systém neznám a budu rád když ho sem někdo hodí.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
tal
Příspěvky: 105
Registrován: 11 úno 2005, 01:00

věž

#5 Příspěvek od tal »

máte pravdu je to děs já to pokoušel celej den a nic pak do mě vjel vstek a to šufle sem tam narval trochu v tom zapraskalo ale makalo to ok to neuvádim jako návod na sesazení ale jako zajímavost zdravim.

Uživatelský avatar
rosta12345
Příspěvky: 10
Registrován: 23 bře 2006, 01:00

#6 Příspěvek od rosta12345 »

Jo za navod bych byl taky vdecny,kolecek je tam spousta ale oni tan maji sem tam takovy dvojity zub takze to musi jit presne do sebe,kdyby se to pootocilo tak to do tech zubu nepujde :?: Netvrdim,ale ze to v te mechanice byt nemuze?Taky uz z toho zacinam byt na nervy :!:

Uživatelský avatar
rosta12345
Příspěvky: 10
Registrován: 23 bře 2006, 01:00

#7 Příspěvek od rosta12345 »

Co jsem ještě zjistil je že procesor patrně nepřepne signály CW a CCW pro motor drive TA 7291P,ale ted zalezi proc jestli je neco spatne mechanicky nebo elektricky? :?:

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#8 Příspěvek od LOYZA »

Tak to se všemi souhlasím! Je to děs a běs ta mechanika! Je to na pět CD, že? Tak taky bych uvítal návod! Ale alespoň malá útěcha, domnívám se, že mám tu mechaniku funkční. Ta tvá je podle mého poznání špatně sestavená. Jednu mám taky rozebranou a nikdy se mi jí nepodařilo dát dohromady jako ostatním! Tam kde to dávají dohromady, tam musí asi být opravdoví trpělivostí obdaření lidé! Pokud budeš chtít, tak komplet mechaniku můžeš mít! Snad foto té tvé by napomohlo, abych se podíval, zda je stejná. Pořádně raději fotit ze všech stran. Mejla pošli v případě zájmu na G.Allo@sznam.cz. Loyza.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#9 Příspěvek od LOYZA »

Tak jsem zahrabošil a je to SA-AK 18 model, tak by mohla být stejná ta mechanika s lejzrem. Napiš mi mejlíka, odkud jsi a občas trošku cestuji a třeba bych ji i přivezl. Pomáhat si je lidské. Mám raději přímé jednání, ale někdy to jinak nejde. Raději bych předvedl, že je OK, je to chvilka práce. Loyza.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#10 Příspěvek od cabernet »

LOYZA píše:Tak jsem zahrabošil a je to SA-AK 18 model, tak by mohla být stejná ta mechanika s lejzrem. Napiš mi mejlíka, odkud jsi a občas trošku cestuji a třeba bych ji i přivezl. Pomáhat si je lidské. Mám raději přímé jednání, ale někdy to jinak nejde. Raději bych předvedl, že je OK, je to chvilka práce. Loyza.
Chlapi, mne sa to podarilo poskladať len s Božou pomocou.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

SA AK20

#11 Příspěvek od LOYZA »

Tak to klobouk dolu!!!!! Pokud jsi to náhodou hned i dokumentoval, nejlépe fotograficky, pak nás, co by taky rádi zvítezili nad tupou hmotou, bude jistě víc! No a gratuluji!!! Paráda! Jo a "cabernetem" jsi spíš posiloval svou trpělivost, že? Pak to muselo jít "samo".

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#12 Příspěvek od LOYZA »

Dnes jsem hledal něco okolo této věže a našel zde níže servisní dokumentaci, je tam i ta CD mechanika, ale víc jsem to nezkoumal, třeba to někomu pomůže. Stálou pohodu přeji všem.

http://api.ning.com/files/jPtl1T9hcEWXj ... /ak22p.pdf

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“