Externí HDD-zkušenosti

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#16 Příspěvek od Paja250 »

Hafca: jo, tenhle kablík to řeší úspěšně.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#17 Příspěvek od Honza_dy »

Pokud se můžu přifařit k vláknu, tak bych se zeptal na jednu věc. V mém příspěvku výše je uveden odkaz na disk WD. Specifikace slibují USB 3.0 a následnou kompatibilitu na 2.0. Nelíbí se mi konektor na disku a proto se ptám: Dá se do disku zasunout obyčený miniUSB nebo se musí pořád tahat dodaný kabel?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od forbidden »

Nedá, je to speciální kombinovaný konektor. Tento disk mám taky a má dvě vlastnosti, co mi dost vadí. Zaprvé má natvrdo udělanou jednu skrytou partition tabulku s ovladačema a aplikacema co nejde nijak smazat. Takže výsledná kapacita je o něco nižší. To by ani tak nevadilo, ale kvůli tomu šifrování se musí instalovat ovladače, takže na každým PC, kam ho připojíš řve kvůli ovladačům. Sice funguje i bez nich, ale mě to otravuje.
Na fóru WD je kvůli tomu docela rušno, spoustě lidem se to nelíbí a chtějí radši úplně obyčejný disk, bez hovadin, který nevyužijí.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od AmarokCZ »

forbidden: není to náhodou "obyčejný" USB3 mini konektor?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od forbidden »

Nejsem si jistej, tyto konektory ještě neznám. Koukal jsem do oficiální stecifikace a mohl by to snad být USB 3.0 micro konektor. Ale jistě to nevím. Navíc mám dojem, že na WD stránkách psali něco o nutnosti použít jejich kabel na USB 2.0 i 3.0.

Uživatelský avatar
mopadzi
Příspěvky: 198
Registrován: 16 čer 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od mopadzi »

jen info..je nutné zapojovat do MB oba konektory USB. Jinak riskujete vyhřátí a postupnou likvidaci USB konektoru..zejména u notebooku je to pak naprd...(zažil jsem v mnoha kusech)
HESLO: kdo si hraje nezlobí....

Uživatelský avatar
pepe363
Příspěvky: 171
Registrován: 30 srp 2009, 02:00

#22 Příspěvek od pepe363 »

Vybrat můžete téměř jakoukoliv značku, ale osobně varuji před Hitachi.. Po týdnu se začly objevovat vadné sektory

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od AmarokCZ »

mopadzi: logicky by se pak vnucovala myšlenka, že USB mini konektor který je v tom disku musí odejít ještě dříve (protože je menší), což se ale nestává. Problém "velkých" USB konektorů je ten, že jsou navržené na malou životnost - 1500 zasunutí/vysunutí, takže při větším provozu "odrovnám" USBčko za rok. Těch průměrných 600 až 700mA musí podle mě ten konektor vydržet, protože jeho jmenovitý proud je (?) 1A.

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#24 Příspěvek od Gringo_Joe »

usb specifikace hovori o 0.5A na port..

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od hafca »

Ještě se mi nestalo, že by nějaký USB konektor odešel. A využívané jsou opravdu dost. Ten proud vydrží, ale je otázka, co ho tam protlačí. Normálně je to max. velikost 0.5A na každý co je v počítači, jak tady správně podotknul Gringo_Joe. Proto občas některé externí disky stávkují, potřebují pro rozběh o něco víc a port to prostě nedá.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#26 Příspěvek od p32 »

Mě se ještě nestalo, že by mi externí harddisk (2,5") nešel na jedno USB. A to bez problémů jede i na Pentiu 3. Jedinej případ s asi 25 připojení, kdy to nešlo, tak to měl známej drahou sestavu co si skládal s opravdu kvalitním drahým zdrojem. Slušně jsem mu vysvětlil, že v tom exthardu to nebude a že má špatný zdroj. Měl ho necelý měsíc a za týden mi pak hlásil, že ho musel reklamovat. Teď mu tam jede bez problémů. :wink:

A to jsem kdysi pro zbytečnost ten druhý usb konektor pro pomocné napájení ustřihl.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od hafca »

Měl jsi jen kliku a novější a míň náročný typ. Nic jiného v tom nehledej. Měl jsem jeden takový asi čtyři roky starý 320GB, ale výrobce už nevím. Ten se jednou normálně přihlásil a desetkrát ne. Stačilo ho připojit na ten dvojitý kabel a přihlásil se pokaždé.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od AmarokCZ »

Gringo_Joe píše:usb specifikace hovori o 0.5A na port..
Specifikace hovoří o 1.5A s oteplením maximálně 30°C, cokoliv horšího je šmejd, který nesplňuje specifikaci.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#29 Příspěvek od Andrea »

Maximální odběr z USB už se tu řešil a bylo to veselé. :roll:

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#30 Příspěvek od Gringo_Joe »

dostanes ze sveho USB na desce 1.5A?
Power usage:
Bus-powered hubs: Draw Max 100 mA at power up and 500 mA normally.
Self-powered hubs: Draw Max 100 mA, must supply 500 mA to each port.
Low power, bus-powered functions: Draw Max 100 mA.
High power, bus-powered functions: Self-powered hubs: Draw Max 100 mA, must supply 500 mA to each port.
Self-powered functions: Draw Max 100 mA.
Suspended device: Max 0.5 mA
Kdyz bys vzal v uvahu PCI kartu, co ma 4 USB a z kazdeho dostanes 1.5A, tak je to 6A, pokud jsem nezapomnel pocty, pri 5V by to delalo 30W, to se obavam prekracuje moznosti PCI slotu.. Ale nechci se hadat, pokud mi to v te specifikaci ukazes, rad se poucim..

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“