Je jedno kde odhlásím mopeda z evidence mot. vozidel?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

Je jedno kde odhlásím mopeda z evidence mot. vozidel?

#1 Příspěvek od PavelFF »

Mám v kůlně u rodičů starý moped Jawa20 a platím na něj povinné ručení. Fichtla už asi 20let nepoužívám. Je pomalu na čase to začít řešit.
Zajedu tedy do licencovaného kovošrotu a tam mi vydají doklad o ekol. likvidaci. S tímto lejstrem a dalšími doklady se dostavím na obdobu dřívějšího dopravního inspektorátu a další postup je popsán na netu.

A teď k dotazu: Je jedno, ve kterém městě na dopravní inspektorát s dokladem půjdu, nebo musím jít tam, kde byla motorka kdysi přihlášená?
Mezi motorkou a mým bydlištěm je totiž vzdálenost asi 200km.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#2 Příspěvek od bu2520 »

před lety jsem řešil blbý přepis podobného stroje a musel jsem ho na DI kde byl přihlášený odhlásit a na tom kde bydlím přihlásit . Tak že to myslím bude obdobné. I když tohle ve světě počítačů nechápu. ale je fakt , že podstatně víc mě namíchla sociálka když po mě chtěla doložit výpis o zaplacených zálohách na pojistném za minulý rok který už je dávno zúčtovaný. :twisted:

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#3 Příspěvek od janousek »

Vzhledem k tomu, že před každými volbami se chvástají, že bude kolovat lejstro a ne občan, tak by to podle mě mělo jít. Vzhledem k situaci po volbách, bych optimista moc nebyl. :text:

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Ještě je možnost to někomu prodat, jsou fandové, kteří to vezmou třeba na ND.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od mtajovsky »

Na jaře jsem kupoval ojetinu od kolegy, která byla přihlášena v jiném okrese - JNI. Musel ji odhlásit tam a já jsem ji pak přihlásil v Praze. Oni ty evidence pp. nemají propojené.

Uživatelský avatar
usporka
Příspěvky: 87
Registrován: 29 lis 2010, 01:00

#6 Příspěvek od usporka »

Poslal jsem ti soukromou zprávu, měl bych o něj zájem.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od PavelFF »

jezevec píše:Ještě je možnost to někomu prodat, jsou fandové, kteří to vezmou třeba na ND.
To mne bohužel nezbaví povinnosti platit pojistné :(
Právě obava, že to musí být odhlášeno na původním DI, způsobuje, že každý rok raději zaplatím 200Kč za povinné ručení a zas na to na rok zapomenu.

Uživatelský avatar
usporka
Příspěvky: 87
Registrován: 29 lis 2010, 01:00

#8 Příspěvek od usporka »

PavelFF píše:
jezevec píše:Ještě je možnost to někomu prodat, jsou fandové, kteří to vezmou třeba na ND.
To mne bohužel nezbaví povinnosti platit pojistné :(
Právě obava, že to musí být odhlášeno na původním DI, způsobuje, že každý rok raději zaplatím 200Kč za povinné ručení a zas na to na rok zapomenu.
To není pravda, prodejem vozidla zaniká také povinost hradit za něj PR, po přepisu vozidla stačí pojištovně zaslat prodejní smlouvu ve které jsou zaznačené její výrobní čísla a pojištovna pojistku zruší.

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#9 Příspěvek od MirrA1 »

Musíš ho odhlásit na MU okresu pod který spadáš, respektive pod který je ta motorka přihlášená.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Ale k likvidaci můžeš dát vozidlo kamkoliv . S vozidlem se může k likvidaci dostavit kdokoliv s plnou mocí . Sám jsem tak likvidoval favouše z Trutnova u nás .

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#11 Příspěvek od mtajovsky »

Ještě bych to upřesnil - pojistná smlouva o pojištění odpovědnosti ... atd. zaniká dnem, kdy došlo ke změně vlastnictví majetku a pojištěnec doručí pojišťovně oznámení o změně vlastníka vozidla. Tedy například donese kupní nebo darovací smlouvu. Viz zák.č.168/1999 sb., §12, odst.1, písm. a. Nebo taky obchodní podmínky pojišťoven. S registrací vozidla to nijak nesouvisí.

Ještě bych upozornil na písmeno b), podle kterého smlouva také zaniká dnem, kdy vozidlo přestalo jako vozidlo fyzicky existovat.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od PavelFF »

Mám tomu rozumět tak, že prostě nechám motorku sešrotovat , dostanu potvrzení, které si pro jistotu schovám, a prostě přestanu platit. Nic víc?

Nebo napíšu na pojišťovnu, že předmět zanikl a tím končím s placením? Že by to stačilo? Nepřijde mi za 10let z asociace pojišťoven nebo jak se jmenuje ta zajišťovna , ať zaplatím penále?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Já bych pro jistotu zašel na pobočku ( s papírem o likvidaci ) a uzavřel osobně .

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od hafca »

Já když jsem rušil starou škodovku, tak jsem to dělal trochu jinak.
Nejdřív sešrotování u firmy, která má oprávnění k téhle činnosti. Ta mi dala papír o EKOLOGICKÉ likvidaci vraku. To je dost důležité, bez něj nejde pokračovat. Pak na evidenci motorových vozidel. Tam mi na základě toho papíru odhlásili auto z evidence a potvrdili mi to ve velkém techničáku. No a s tím teprve do pojišťovny, kde mi ukončili pojistku.
Je to sice víc než pět let, ale pochybuju, že by se to změnilo. Zvlášť ta ekologická likvidace, bez ní to dnes určitě nepůjde.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“