Tesla BM430 oscík

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

Tesla BM430 oscík

#1 Příspěvek od honza637 »

Zdarec,
před časem mi ORM věnoval osciloskp BM430. Je to pořádná elektrárna :D
Celkem se podařilo ho rozjet. Chodí jak má zdroj, obě časovky (interní i šuplík), vychylování x.
Zdá se že tyhle věci šlapou dobře. Potíž nastává v Y buzení a to šuplík BP4301. Je to dvoukanálový vstupní zesilovač do 30 MHz. Za boha nemůžu dostat do obrazovky paprsek. Jediné kdy to jde je funkce kanálů A+-B.
jinak taky při přepínači polarity signálu +- nastaveného do mezipolohy kde je defakto vstupní zesilovač odpojen od zbytku zařízení (režim provozu A nebo B). Navíc se nezobrazuje vůbec žádný průběh, vstupy se tváří jakoby byly uzeměny. Nějak nemůžu přijít na to čím to je. Kondíky jsem proměřil, odpor žádný očouzený není a zdá se to docela ok. Ani studený spoj se nezdá. Zkoušel jsem to opatrně oklepat. Elektronky žhaví ale nemam je jak změřit.

EDIT: Při provozu na kanál A či B (jeden paprsek) a přepínači polarity přepnut na "+" nelze paprsek dostat na obrazovku a nesvítí ani žádná doutnavka nad obrazovkou (vertikální indikace). Když přepnu do mezipolohy tak mám paprsek uprostřed krásně ostrý. Když přepnu na "-" rozsvítí se šipka "dolu" nad obrazovkou . Toť stav který tu je.

Měl by někdo radu? Případně bych uvítal druhý šuplík nebo cokoliv náhradního. Je to hezký stroj a má skvěle ostrou stopu :!:
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

ss úrovně dle manuálu . U lamp i nejmenší svod vše likviduje . Pokud by jsi chtěl měřit kondy , tak při provozním napětí , žádným multimetrem .

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od honza637 »

No neboj, to vím. elektrolyty šly všechny. Keramický postupmě měřim a u řady z nich jsem našel že jejich seriový odpor nic moc. Spíš teda nic než moc :D Jináč to provozní napětí je jasný.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Teslatron
Příspěvky: 125
Registrován: 15 úno 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Teslatron »

Zvláštní, že mám tu samou chybu jako ty :) Akorát v té řadě přístrojů co tu mám na opravu jsem se k tomu modulu ještě nedostal, tak v tom mám zasunutý jednokanál BP4300, ktery jede v pohodě.

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od honza637 »

Zdarec, takže oscík už maká a jak ďas.
Nakonec jsem vyměnil kondíky a to i keramiky. Měly svody.
A stačilo přiletovat jeden upadlej drát co jím jde -150V na anodu u vstupní lampy. Je tam takovej keramickej můstek se čtyřma odporama a z každé vstupní lampy tam vede od patice té elky TR154 22k . Ty odpory napájí černý drát vedený na reostat "vyrovnání nuly" na předním panelu k těm -150V. Tam byla chyba
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Teslatron
Příspěvky: 125
Registrován: 15 úno 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Teslatron »

Gratuluju :) Ja se jen tak předběžně kouk na to vyrovnání nuly a to tam nemám myslím tvou chybu, takže jiná chyba ale ted mám toho rozdělaného tolik, že se k tomu dostanu možná až na nový rok.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“