Nepřispůsobivý občan ve sklepě

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

Nepřispůsobivý občan ve sklepě

#1 Příspěvek od FERYACT »

Ve sklepě si jeden občan udělal dílnu na demontáž elektroniky.Ve stísněném prostoru sklepa ruší televizory,počítače,monitory a pod. Luminofory obrazovek obsahují jedovaté těžké kovy.Dokud nedoje k dehermetizaci
obrazovky hrozí nebezpečí imploze.Nemůže při laické dehermetisaci
dojít k výfuku luminoforu?
Snad existuje nějaký hygienický předpis /práce s OL/,pracovní předpis pro zacházení z vakuovými obrazovkami.Kdy se mohou sundat kryty TV a pod.
Můžete mne někdo navigovat na nějaké předpisy platné pro "sběrný sklep"?
Předem děkuji FERYACT.

Uživatelský avatar
Mira80
Příspěvky: 234
Registrován: 13 led 2009, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Mira80 »

Nahlas jeho cinnost na patricny odbor zivotniho prostredi na prislusnem obecnim uradu. Obrazovky spadaji do kategorie nebezpecnho odpadu a pri likvidaci zarizeni s obrazovkou musis prokazovat ekologickou likvidaci obrazovek. Dale bych se obratil na Zivnostensky urad pod ktery spadate, zda ma dotycny zivnost na tuto cinnost a opravneni ohledne nakladani s nebezpecnymi odpady.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od sambiliong »

A co na to říká majitel domu?

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od pajosek2 »

A zkoušel jsi si s ním promluvit před tím než ho udáš? Já jen,aby to nebylo podle té známé motlitby:"Svatý Petře prosím Tě snažně,já pro sebe nic nechci,ale ať sousedovi ta koza zdechne".
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

To jsem tak jednou nesl TV do sklepa a šlápnul jsem na slupku od banánu. Přežil jsem pád, implozi obrazovky, ale pak jsem umřel hlady poté, co se za mnou nevratně zavřely výbuchem pokřivené dveře od sklepa...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

Mira80 píše:... Obrazovky spadaji do kategorie nebezpecnho odpadu a pri likvidaci zarizeni s obrazovkou musis prokazovat ekologickou likvidaci obrazovek. ...
Ano - při kontrole z ŽÚ jsem musel předložit doklady, jak likviduji vadné obrazovky. Dříve jsem je vozil k ekologické likvidaci do RETONu v Rožnově p.R. - a měl jsem od nich doklad o převzetí.
Dnes je dovezu do SD, jen na ten doklad poněkud pozapomínám :oops:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#7 Příspěvek od FERYACT »

Vím že obrazovky mají v luminoforu těžké kovy/olovo,antimon.stroncium atd/ tedy otravné látky.Našel jsem jak se ve velkém likvidují obrazovky.
To se ale nedá aplikovat na můj případ.
Ale já bych potřeboval číslo vyhlášky,zákona a pod. Mělo by to větší
váhu. Předem dík.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Koukni na zákon 185/2001 Sb. v platném znění:
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/odpady/
Ostatně to, co se děje ve sklepě je také součást domovního řádu a, ať už dům patří jednomu vlastníkovi, nebo společenství vlastníků, či je družstevní, lze všechno řešit napřed dohodou mezi sebou, na schůzi nájemníků a vlastníků jednotek, než to "poženeš vejš".

Jinak obrazovky jsem taky vozil nebo nechal vozit do Retonu. Ve sběrném dvoře si vyfotím jak složený výřad odpadů, tak vyplněný záznam o odevzdání (tady kopii někdy nedávají, ale beztoho rozhodně neevidují, kolik bylo sedmatřicítek a kolik šestapadesátek).

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#9 Příspěvek od FERYACT »

Díky všem za rady,kostky jsou vrženy.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#10 Příspěvek od monterjirka »

Svině zůstane sviní!

Když vysílal analog, občas tu někdo rušil příjen z Vraního Vrchu.
Jsem přesvědčen o tom, že to šlo z jednoho domu, kde měli antény otočené na Krašov.
Když jsme přešli na digitál, jede to na stejném kanálu. Tak se na baráku objevil satelit. A rušení se objevuje dál!
ČTU není řešení - když se tu v minulosti objevila bílá dodávka s velkou anténou, vše jako zázrakem fungovalo!
Domluvit se? Ani náhodou, vyhrožovali soudem pro urážku, pomluvu,...
Jako bývalá pracovnici MěÚ si paní "nějak zařídí", aby se jí nic nestalo!

Takže by mě zajímalo, jak dopadnete, jestli to není nějaký "úřady chráněný protekční spratek"!!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

Dnes na to není třeba dodávka s velkou anténou, vyhledává se pomocí skeneru, který by se vešel snad i do hrsti, kdyby nepotřeboval přehledný a velký displej. Tak má rozměr přibližně A4.Takže tato služba může proběhnout naprosto nenápadně.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“