hydrodynamický generátor

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
papax
Příspěvky: 27
Registrován: 09 črc 2007, 02:00

#16 Příspěvek od papax »

KUBO píše:tak potom asi odišlo čidlo omedzovača teploty.ak je to ntc skus zapojit namiesto neho odpor asi 12kohm aspoň na skúšku
Čidlo je funkční, jak jsem psal výše, studené má 14,6kohmů a ohřáté na trubce topení 4,2kohmů čili reaguje na změny. Znovu jsem byl všechno přeměřit. Čidla jsou v pořádku, jen na turbínce je 3,5V střídavých a asi by mělo být ss 1,5V. Tak jsem bezradný.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

Re: hydrodynamický generátor

#17 Příspěvek od KUBO »

papax píše:
KUBO píše:skus ho premerať ohmetrom čo ukáže
Snímač teploty má 14,6k ohmů za studena nasunutý na trubce topení 4.2kohmů. Takže se zdá, že funguje. Termopojistka neukazuje na ohmetru nic, je jako rozepnutá. Na displeji je stále při puštění vody chybová hláška E9. Po dalším měřění na hydrogenerátoru, je svorkové napětí na něm asi 3,4V střídavých. V manuálu se ale píše o 1,7V ss, což by ukazovalo na vadu usměrnění v něm, nebo v řídící jednotce. Tu jsem ale zatím nerozebral. Je má úvaha správná?
tak ten snímač teploty bude ntc.a tu termopoistku si skúšal spojit kontakty?
odpoj ohrievač od el.siete,spoj kontakty termopoistky a potom znova zapni.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
papax
Příspěvky: 27
Registrován: 09 črc 2007, 02:00

Re: hydrodynamický generátor

#18 Příspěvek od papax »

KUBO píše:
papax píše:
KUBO píše:skus ho premerať ohmetrom čo ukáže
Snímač teploty má 14,6k ohmů za studena nasunutý na trubce topení 4.2kohmů. Takže se zdá, že funguje. Termopojistka neukazuje na ohmetru nic, je jako rozepnutá. Na displeji je stále při puštění vody chybová hláška E9. Po dalším měřění na hydrogenerátoru, je svorkové napětí na něm asi 3,4V střídavých. V manuálu se ale píše o 1,7V ss, což by ukazovalo na vadu usměrnění v něm, nebo v řídící jednotce. Tu jsem ale zatím nerozebral. Je má úvaha správná?
tak ten snímač teploty bude ntc.a tu termopoistku si skúšal spojit kontakty?
odpoj ohrievač od el.siete,spoj kontakty termopoistky a potom znova zapni.
Tento ohřívač je bez připojení k síti, nejde nijak resetovat, vše pohání hadrogenerátorek. Když teče voda jede, jinak ne, ale tentokrát si nevím rady. Voda jde a generátorek se točí. To není kotel ten jede zatím dobře!

Uživatelský avatar
papax
Příspěvky: 27
Registrován: 09 črc 2007, 02:00

Re: hydrodynamický generátor

#19 Příspěvek od papax »

KUBO píše:
papax píše:
KUBO píše:skus ho premerať ohmetrom čo ukáže
Snímač teploty má 14,6k ohmů za studena nasunutý na trubce topení 4.2kohmů. Takže se zdá, že funguje. Termopojistka neukazuje na ohmetru nic, je jako rozepnutá. Na displeji je stále při puštění vody chybová hláška E9. Po dalším měřění na hydrogenerátoru, je svorkové napětí na něm asi 3,4V střídavých. V manuálu se ale píše o 1,7V ss, což by ukazovalo na vadu usměrnění v něm, nebo v řídící jednotce. Tu jsem ale zatím nerozebral. Je má úvaha správná?
tak ten snímač teploty bude ntc.a tu termopoistku si skúšal spojit kontakty?
odpoj ohrievač od el.siete,spoj kontakty termopoistky a potom znova zapni.
Ahoj a díky za dobré rady. Byla to opravdu termopojistka. Dnes jsem zjistil, že její normální stav je spojeno! Pokus s propojením drátem mi nevyšel protože byl špatný kontakt ve svorce, Jak jsem dal novou s konektory, vše funguje! Díky všem! Zdraví vás Papax.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“