Tesla RF 7240TSP2-SM

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Petrbedrich

Tesla RF 7240TSP2-SM

#1 Příspěvek od Petrbedrich »

Vlastním tuto TV dva a pùl roku,náhle se zbarvila do jakéhosi barevného terèe-elipsovité silné pruhy rùzných barev.Byl jsem na konzultaci u opraváøe a odhaduje to na vadnou obrazovku.Obrázek

Uživatelský avatar
juca
Příspěvky: 848
Registrován: 05 čer 2006, 02:00
Bydliště: slovakia

#2 Příspěvek od juca »

Este by som ju skusil odmagnetizovat, nehral sa niekto s magnetom?
juca

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

juca píše:Este by som ju skusil odmagnetizovat, nehral sa niekto s magnetom?
Pokud není vadná demagnetizace (pozistor), bude to deformovaná maska v obrazovce, pomůže jedině výměna obrazovky. Tím magnetem se dá zvenku, když třeba dítě přejede magnetem po obrazovce, trvale zdeformovat maska.

Petrbedrich

#4 Příspěvek od Petrbedrich »

Díky za názory pokud to bude na výmìnu obrazovky tak to asi investovat nebudu.Je to k nasrání zrovna po záruce.

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#5 Příspěvek od Hifista »

Nejdřív odmagnetuj demagnetizačním kruhem zvenčí a pak je teprve možno činit další závěry. Před lety jsem takhle koupil velmi levně v zastavárně OTF 471 s toutéž diagnózou-utržená maska. Po demagnetizaci se ukázalo, že šlo o pouhé zmagnetování masky.

Petrbedrich

#6 Příspěvek od Petrbedrich »

Co je demagnetizaèní kruh?Napiš prosím podrobnìji jak na to.

Uživatelský avatar
Ed723
Příspěvky: 14
Registrován: 16 zář 2004, 02:00
Bydliště: Old?ichovice

#7 Příspěvek od Ed723 »

Máš smùlu. Zrovna mám na vedlejším stole pøesnì tento model "tureèka" ale s oznaèením Maxton. To co ukazuješ na obrázku je skuteènì vadná obrazovka. Mám jich v pøíruèním skladì na likvidaci asi 5 kusù vymìnìných za posledních 7 mìsícù. Je to asi nejèastìjší závada u zcela plochých obrazovek. V nìkolika pøípadech se mi podaøilo závadu skoro ùplnì eliminovat tímto zpùsobem. Nejdøíve je tøeba zkusit demagnetisovat externí cívkou, a potom podle tvaru duhy urèit v kterém místì je maska deformovaná. Zjistit jestli není nìkterý upínací závìs masky utržen (to se pozná kýváním celeho televizoru dopøedu a dozatu. Pokud ano nepomùže vùbec nic. Pokud je vyboulená uprostøed, šlo by zkusit dát pøídavnou cívku asi 30 závitù smalt drátu 0,3 mm o prùmìru o nìco málovìtšího než je koš vychylovaèek a pøitmelit silikonem na sklo obrazovky a cívku napájet malým ss regulovaným napìtím. Zmìnou protékajícího proudu cívkou by se mìla mìnit duha a také zmenšovat nebo zvìtšovat. U jednoho kousku to šlo zmìnit na minimum, zùstal flek mimo støed obrazovky, který jsem odstranil permanentními feritovými magnetky zezadu na skle obrazovky. Do urèité míry se tak dá zachránit pøed likvidací celého televizoru. Má to ale jeden háèek, je to na druhé stranì vykoupeno zhoršenou geometrií v místì pùsobnosti pøídavného magnetu. Nìkdy je nutno jich použít hned nìkolik a tyto navzájem vùèi sobì kombinovat. Je to èasovì dost nároèné. Pøeji hodnì zdaru.

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#8 Příspěvek od Hifista »

Demagnetizační kruh je vinutá cívka o průměru asi 25-30 cm která se připojí do sítě a pak se krouživými pohyby před stínítkem obrazovky demagnetizuje její maska. Celá operace trvá jen několik sekund, jelikož tato cívka není dimenzovaná na trvalé zatížení. Určitě ji má ve výbavě každý tv opravář.
Já sám jsem si ji před lety vyrobil spojením čtyř demagnetizačních cívek z obrazovek vyřazených Rubínů do serie a ve správné fázi (aby se navzájem při zapnutí neodpuzovaly). Po jejich přiložení na sebe, připojení síťové šnůry a omotání izolační páskou bylo dílo hotovo.

Petrbedrich

#9 Příspěvek od Petrbedrich »

Tak se pomalu smiøuju sa tim že pùjde do kytek.Dnes jsem byl v opravnì a ukazoval jim to foto øíkají to samé,ale mám to pøivést že se na to mrknou.Mìl jsem pøed tím Teslu tøináct let a celkem spokojenost,ale to že Tesla zaèala spolupracovat s firmou Beko(turecko) jsem se dozvìdìl až po koupi.Díky všem za názory a za snahu pøíštì si dám pozor uvažuju o Panasonicu,Thomsonu nebo Samsungu.Snad budu mít víc štìstí.Èau

Petrbedrich

#10 Příspěvek od Petrbedrich »

Tak jsem to mìl v opravnì,více ménì proto aby nad ní vynesly poslední soud.A svìte div se oni to opravili!Prý to byly vadné vychylovací cívky a ještì nìco.Hraje tak jako pøed opravou,žádné barevné fleky,žádná deformace obrazu,doufám že to vydrží.Ptám se odborníkù:Je možné aby se vychylovací cívky daly vymìnit, a pokud ano vydrží to?Díky za odpovìdi.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“