LG PDP42V6 oprava ZSUS a YSUS

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
denyno666
Příspěvky: 20
Registrován: 20 úno 2009, 01:00

LG PDP42V6 oprava ZSUS a YSUS

#1 Příspěvek od denyno666 »

Zdravím všetkých, oprava ZSUS na LG PDP42V6 je reálna - našiel som odkazy na nete od Poliakov a skúsil čo sa dá... Takže je tam v tom hybride potrebné vymeniť tie tranzistory a odpory na G-čku...

Tranzistor IXTA36N30P a odpor 4,7ohm

po odstránení naparených pri vysokej teplote mikropájkou sa pomaly dajú akoby odspájkovať po častiach a zostane čistá pospájkovaná plocha pre nový tranzistor) sa dajú naspájkovať priamo na dosku a oprava je týmto viac menej vykonaná. Ale podľa toho čo som čítal - viď odkazy nižšie, vymenil som aj kondenzátory - 680uF/250V na ZSUS - 2x; a na YSUS C72 33uF/25V - ten zabezpečuje 15V na ZSUSe. Ja som mal C72 vyschnutý úplne... Samozrejme na ZSUS aj poistku T4A.

Životnosť zatiaľ neviem, dám vedieť ak odíde... (dúfam že po pár rokoch najskôr)


odkazy kde som čerpal:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1509180.html
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1638152.html
Přílohy
121220101674.jpg
Hybrid pred zložením - ešte očistiť a vymeniť pastu ;)
(243.86 KiB) Staženo 163 x
121220101673.jpg
Po výmene T a R
(243.12 KiB) Staženo 319 x
121220101672.jpg
Hybrid pred odstránením pôvodných T.
(255.94 KiB) Staženo 292 x

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#2 Příspěvek od PeteBurns »

Zaujímavé...prašivci jedni, čo je to za systém, osadzovať priamo čipy namiesto zapúzdrených súčiastok? :evil: Raz som menil regulátor v alternátore na Audi TT, tiež som najskôr myslel, či nevymením integráč, no po otvorení to isté - osadený iba čip, takže som nemal ani šajnu, čo to tam osadili...muselo to byť opravené čo najskôr, takže nový regulátor za 50Eur, nemal som čas voľakde zisťovať, či je možné ten integráč zohnať, určite by bol oveľa lacnejší a išiel by tam aj zapojiť, miesta by bolo celkom dosť...vie niekto skutočný dôvod, prečo to riešia takto :?: A čo viac, kde to vlastne ten plošák osádzajú? 8O Veď predsa nie je možné, aspoň si myslím, aby výrobca celého regulátora osadil niekým vyrobený čip a potom ho aj sám napinovával drôtikmi na plôšky, alebo že by áno? 8O

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Davidus »

Hybridní integrované obvody...

Uživatelský avatar
denyno666
Příspěvky: 20
Registrován: 20 úno 2009, 01:00

#4 Příspěvek od denyno666 »

Mne to príde aby sa tie moduly neopravovali ale aby sa predávali celé... Niečo ako ochrana výrobcu.... A možno tam aj cena vo výrobnom procese niečo robí... A inak ešte beží ;) Dúfam že to zase pár rokov vydrží...


Inak zdá sa mi že po výmene tých C sa obraz akoby "oživil"... Vyzerá byť s lepším kontrastom a akoby stabilnejší....

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“