Brum v signálu z PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kamant
Příspěvky: 1
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

Brum v signálu z PC

#1 Příspěvek od Kamant »

Signál z PC přivedev do reprosoustavy - není problém
Vedle stojí zesilovač s jinou reprosoustavou - není problém
Abych nemusel pro porovnání audio nahrávek na jednotlivých reprosoustavách neustále vypalovat na CD,propojil jsem výstup z PC do zesilovače pro porovnání - problém,silný "brukot"
Když na stejný zesilovač přivedu signál třeba z Walkmana - není problém.
Poraď,kde je zakopaný pes.Díky.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jestli má zesilovač napájení pouze dvoužilovým kabelem, zkus odpojit všechny ostatní přívody včetně externí antény. Pokud brum zmizí, je to zemní smyčka přes PC zdroj a "zem" a ta se likviduje špatně...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#3 Příspěvek od Milan_F »

Řešení tohoto problému je zde: http://www.aldax.cz/open.php?id=lemal/brum

Uživatelský avatar
JRD
Příspěvky: 14
Registrován: 05 dub 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od JRD »

Jako řešení znám oddělení zařízení pomocí kondenzátorů v propojovacích audio kabelrch.

out )--||--( in v některých případech je třeba oddělit i stínění.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Kazda zvukovka ma na vystupe kondenzatory. Takze by malo stacit oddelit tu zem.
Ale samozrejme ako prve odpojit antenu, mozno treba zem oddelit prave na nej...

Uživatelský avatar
georgew
Příspěvky: 99
Registrován: 01 lis 2004, 01:00

#6 Příspěvek od georgew »

hm. nejlepsiho vysledku dosahnes optickym oddelenim. taky sem mel podobny problem do doby nez jsem rychlejma optoclenama odelil audio a video signal mezi PC a TV a zesakem. Kondiky staly za prd nic moc. a nejlepsi je to v tom, ze se to da tahat az neco okolo 20 metru od PC. Optocleny jsou od HP urceny pro rychle prenosy to bylo zuzo.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#7 Příspěvek od Milan_F »

2 georgew: Opravdu nejlepší je oddělení těmi trafky, co jsem uváděl odkaz. Na oddělovač s optočleny je potřeba dvojitý zdroj a je to celkove moc složité, nehledě na přebuditelnost, atd. U videa to jinak nejde.... A pak cena - vykuchnout 2 trafka ze starý telky nic nastojí a plechová pixla se taky leckdy najde..... Mám oddělovač jak s trafy, tak s optočlenema....

Uživatelský avatar
georgew
Příspěvky: 99
Registrován: 01 lis 2004, 01:00

#8 Příspěvek od georgew »

no ja jsem zkousel ty kondiky, coz stalo za prd pak jsem vystrachal zapojeni s optoclenama s perfektnima parametrama. Prebuzeni nehrozi neb to zvlada standartni V/V 1V/75ohm a je tam zpetna vazba s autoregulaci a otevrenejma emitorama to tlaci do linky. sice ty trafa vychazej nejlip cenove bohuzel nejsou bezne dostupny. U toho opto je pouzity co nejmensi trafitko 2x12V. A da se vse poridit v jednom obchode GM no von si uz kazdej vybere podle svyho gusta

Dokonce prvni co jsem testoval po kondikach byl modulator z videa jako vysilac a telka jako prijimac. Fungovalo to docela dobre az na mono zvuk. Dokonce jsem vyresil i zpet vod telky pripojeni koaxu do TV tuneru v PC, docela dobre to fungovalo :)

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Jirka »

*****

george_w

#10 Příspěvek od george_w »

Jo dobry tak nejak to mam, ale nechci rejpat neresito video cast, ty optocleny urcite nejsou urceny pro video :roll:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

Na to jsou jiné, inspirovat se můžeš tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... =0&thold=0 .

Akorát tím samostatným zdrojem budeš napájet "sekundár". LEDkovou část můžeš napájet z počítadla (je na +12V). Výstupní úroveň odpovídá požadavkům vstupu video, jen stenosměrnou složku bude třeba oddělit kondíkem nejméně 68uF (a k němu paralelně bezindukční aspoň 100nF).

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Jirka »

george_w píše:Jo dobry tak nejak to mam, ale nechci rejpat neresito video cast, ty optocleny urcite nejsou urceny pro video :roll:
Kamant se o videu nezmiňuje ... :wink:
*****

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od DjRix »

Použij toto,funguje to dobře a mají to skoro všude : http://eshop.dexon.cz/cgi-bin/wbcgi.exe ... dkud_det=M
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

DjRix píše:Použij toto,funguje to dobře a mají to skoro všude : http://eshop.dexon.cz/cgi-bin/wbcgi.exe ... dkud_det=M
http://eshop.dexon.cz/popisy/k42.jpg

Já tam našel i slavný "kapacitor". Mám dojem, že prodávají sny... Tohle bude pár závitů na toroidu , chceš říct, že to vyřeší zemní smyčky ???
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od DjRix »

Až na ten nesmyslný ůdaj že je to na 20A (nevím který 🤐 to na to trafo nalepil a všichni prodejci to jak blbí ještě z něho opisujou do ceníků) je to opravdu oddělovací NF tráfko,zvukově mi to přijde bez problémů a zemní smyčky to odstraní dokonale....
Klídek chlapi,to je nulák...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“