ShowView

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

ShowView

#1 Příspěvek od forbidden »

Jak presne funguje tento system? Co je v tom cisle zakodovany? Umi to spustit nahravani presne kdyz zacina porad?

Diky za odpovedi.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Prostě zadáním čísla ShowWiev nastavíš programové pole, datum a čas startu a délku záznamu. Nic víc. Musí být splněná podmínka řazení programů v paměti videa nebo u nich musíš uložit i jejich identifikaci (bývala drobným písmem dole pod programem), jinak z nich procesor spočítá nesmysle.

V tom čísle je totiž zakódovaná identifikace programu, datum, čas startu a délka nahrávání resp. čas ukončení.

Spustí to nahrávání přesně jen tehdy, kdy vnitřní hodiny videa jdou přesně a pořad přesně začíná. To druhé je vůbec vzácný jev, takže obvykle se ten začátek netrefí.
K tomu trefení původně měly sloužit systémy VPS a PDC, které podle informace vysílané s teletextem pozdrží start i do doby, než pořad skutečně začne - to už ale neplatí pokaždé ani u veřejnoprávní televize. U komerčních nejen to: tam ti to video na dálku pomocí VPS nebo PDC zapnou tak, abys musel vychutnat povinnou porci reklam na začátku, v pořadu i po jeho skončení. Bez ohledu na nastavení ShowWiev.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Showview údajně používá algoritmus který není volně k dispozici takže za jeho použití programové týdeníky musí platit. V době internetu to trochu dostává jiný význam :D
Vnitřní hodiny u obstojného videa se dají volitelně synchronizovat přesným časem z teletextu, takže tady by neměl být problém. Co se týká začátků programů ČT, měl jsem s tím dobrou zkušenost, starty pomocí VPS/PDC začínaly opravdu přesně a rovněž konec přesně na půlvteřinu... no, je fakt, že jsem ale už pár měsíců nenahrával nic. Takže jestli to pan Janeček se svým dvorním demagogem Kraflem dojebal..... :o :o :o
Všechno je možné, ČT už převzala z těch komerčních blbovizí i přetahování začátků pořadu až o deset minut kvůli reklamě a to, co vysílá, se tomu komerčnímu hnoji přibližuje víc a víc... takže bych věřil všemu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

O to právě jde. Ty hodiny ve videu mají proti programu přesnost zbytečně vysokou i bez synchronizace z teletextu.
Byly doby, kdy jistá značka videa uměla při přerušení pořadu na ČT (kvůli volebnímu zpravodajství) na základě VPS signálu smotat pásek a počkat a za třičtvrtě hodiny zase zavléct a pokračovat v nahrávání. Většina ostatních přístrojů prostě ukončila nahrávku a dost. Nicméně ČT u mne měla velké (i když bezvýznamné) plus za to, že ty potřebné signály ve správnou chvíli do vysílačů pustila.
Doba se však poněkud hnula kupředu, takže teď cpe i ČT do vysílaných pořadů reklamy, což mi připadá stejné, jako s nářadím ze zaměstnání chodit na melouchy v pracovní době. Taky si tak mnozí přivydělávali, než se jim na to přišlo. Jenže jsme si všichni rovni, jen některé distribuční společnosti si jsou rovnější, tak jim to projde.
Ale to už jsem zase OT...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Diky za odpovedi, ale moc jste me nepotesili. Myslel jsem, ze jsme uz dal. :x Takze stejne zustanu u svyho oblibenyho casovace (zacatek minimalne 5 min po pl. zacatku a konec alespon 20 min po pl. konci)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

No, vzhledem k tomu, že Česká televize nikde neoznámila, že ruší označování SKUTEČNÝCH začátků vysílání pomocí VPS/PDC, bych se na to dál spoléhal a při prvním selhání by to chtělo napsat dopis na odbavovací pracoviště, kopii vedení ČT a RRTV, médiím jako Radiotv.cz a Česká média, prostě pěkně to rozmáznout :D
mají zákonnou lhůtu na odpověď, pak bych jim oznámil že už nejsem vlastníkem televizního přijímače a přestal platit koncesi :lol:
ta Komersova stávkovize už zašla dost daleko, je to soukromá firma za takové státní peníze, o jakých se žádné soukromé firmě ani nezdá...

Mike 2

#7 Příspěvek od Mike 2 »

U mnì tedy jede soustrojí Shoview/VPS u ÈT bez problémù, i když nenahrávám napø sport. pøenosy, také jsem zatím nezaznamenal pøerušení filmu/poøadu reklamou (zákon to veøejnoprávní ÈT zakazuje). Co mì však štve nesrovnatelnì více je absolutní nepoužitelnost EPG u DVB-T pro synchronizované nahrávání (jako VPS) se skuteèným zaèátkem programu, což pokud vím zatím kupodivu žádný tomu pøíslušný úøad neøeší.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “