AutoRádio Grundia

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

AutoRádio Grundia

#1 Příspěvek od lukas555 »

Dobrý den, dostal jsem autorádio (12V 10A) a zjistil jsem že má možnost napojení cd čtečky či jiného vstupu, přemýšlel jsem nad tím že bych si udělal čistě vývod JACK 3,5mm MONO či STEREO, ale když jsem otevřel radio abych okouknul zjistil jsem, že jsou vyzvaný kabílky ke přípojným konektorům ze zadní strany rádia (prý to byl nějaký šikula přede mnou :D)
Zde jsou fotky konektorů atd.: http://www.ulozto.cz/7119614/2010-12-26 ... -radio-rar (19MB je to focený velkou kvalitou)
Bylo mi divné jak to že je tam tolik kontaktů navíc většinou pro zvuk jsou tak 3 nebo 4 a tam jich je celkem 7 + 6.
Prosím tedy o radu jak dostat do rádia nějaký zvuk.
Předem děkuji.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

Re: AutoRádio Grundia

#2 Příspěvek od ok1hga »

píše mi to, že byl soubor smazán . . .
tady je každá rada drahá . . .

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Napřed zjisti, po kterých z těch drátů jde komunikace rádia s měničem CD.
Ty nech stranou, třeba se bez nich obejdeš. Jestli jde rádio přepnout někde v menu nebo samostatným tlačítkem do režimu AUX nebo CD nebo jak se to u tohohle jmenuje, nějakým zdrojem signálu už si ty dva kablíky najdeš.
Jestli ale rádio potřebuje napřed vědět, že je v mechanice založený disk a načtená tabulka stop, jinak na vnější zdroj signálu nepřepne, tak máš smůlu. Budeš muset vymyslet něco, čím procesor rádia oblbneš, aby něco identifikoval jako měnič s vloženým aspoň jedním diskem. A to NĚCO připojit na ty datové vodiče.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Anebo milé staré autorádio pietně pohřbít do Sběrnýho Dvora a pořídit si něco modernějšího, co umí komunikovat třeba i s USB klíčenkou nebo má dekodér mp3.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od lukas555 »

Hill píše:Napřed zjisti, po kterých z těch drátů jde komunikace rádia s měničem CD.
Ty nech stranou, třeba se bez nich obejdeš. Jestli jde rádio přepnout někde v menu nebo samostatným tlačítkem do režimu AUX nebo CD nebo jak se to u tohohle jmenuje, nějakým zdrojem signálu už si ty dva kablíky najdeš.
Jestli ale rádio potřebuje napřed vědět, že je v mechanice založený disk a načtená tabulka stop, jinak na vnější zdroj signálu nepřepne, tak máš smůlu. Budeš muset vymyslet něco, čím procesor rádia oblbneš, aby něco identifikoval jako měnič s vloženým aspoň jedním diskem. A to NĚCO připojit na ty datové vodiče.
ANO, rádio má přepínaní na režim rádia s kazetou nebo CD. Nějaký dva vývody z těch 13 (celkem 6 a 7) to bude. Akorát je blbí že se do tech konektorů ničím nedostanu jelikož jsou pro lisovanou vícežílu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

A z druhé strany desky k nim můžeš?
Přepínání kazeta/CD ještě pořád neznamená, že ti na audio z CD přepne, když o tom CD neví (taky přece musí základní údaje, aspoň číslo stopy, zobrazovat na displeji, ne?)

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od lukas555 »

Hill píše:A z druhé strany desky k nim můžeš?
Přepínání kazeta/CD ještě pořád neznamená, že ti na audio z CD přepne, když o tom CD neví (taky přece musí základní údaje, aspoň číslo stopy, zobrazovat na displeji, ne?)
Na displeji se právě nic nezobrazuje a ozkoušel jsem všech 13 konektorů, a zjistil jsem že ze zadu rádia je vývodů pro CD 19 konektorů (takže nějakých 7 je zapojeno ještě někde jinde.

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od lukas555 »

Todle jsem našel, je to ten horní konektor (C) ale asi to nezprovozním jelikož jsou vytrhaný ty dráty (ale jen 13 z 20 konektorů).
A navíc jsem taky zjistil že když kliknu na čudlík CD tak to napíše NO MCD.
Přílohy
GRUNDIG.png
(24.26 KiB) Staženo 64 x

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

V tom pravém sloupečku vidíš, že to čeká na digitální komunikaci po sběrnici "CD-BUS" s měničem kompatibilním k rádiu - a ten si dělala každá firma spešl, takže jediná věc, kterou můžeš udělat, je jak radí Hill = pokusit se nasimulovat nějakým mikročipem odezvu CD-chargeru a pak nakrmit vstupy "AUX" nf signálem.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od lukas555 »

Hmmmm, tak to je blbý, jelikož neumím s mikročipama vůbec nic. Je nějaký jiný způsob jak do toho radia dostat zvuk??? (př. přes čtečku kazet nebo tak nějak)

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od lukas555 »

Ještě mě napadlo, že by se tam zvuk dal přece dostat u zesilovačů (2x TDA7375A) ale nevím kde napojit kabílky.
Zde je datasheet: http://www.datasheetcatalog.org/datashe ... s/6325.pdf

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Jsou lidi, kteří vyřadili snímací předzesilovač k mgf hlavě kazetové mechaniky a nf připojují až za něj, je ale potřeba obelhat mechaniku, aby "točila" a nevypínala se = falešnou kazetou bez pásku, s cívečkami propojenými řemínkem - aby se neaktivovaly ochrany proti přetržení/zamotání pásku. Další využívají přepínač radioAM/radioFM/mgf a "obsadí" nf vstupem pozici AM rádia. Možností je víc, vždycky to ale znamená hledat spoje na DPS, nějaké přerušovat a něco přepojovat. Existuje i možnost použít FM transmitér k vf přenosu přímo do rádia bez dalšího zásahu do něj - výhodné hlavně v cizím nebo služebním autě.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od lukas555 »

A co takhle použít MP3 kazetu (kazeta s vývodem JACK 3,5mm).

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#14 Příspěvek od kokun »

Ano - to je nejjednodušší (bezzásahové) řešení.
Tady máš příklad takové AUX vstup kazety
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

Kdo to někdy použil, tak ví, že to taky nejvíc zku*ví zvuk - ten přenos přes 2 rezonanční obvody hlav je dost na Pikaču, to už je lepší ten FM transmitér - aspoň tolik nezkreslí výšky a dynamiku - i když pro mp3 v 128kbps a nižší BR to je už skoro jedno...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“