Praèka Electrolux EW1232F

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
roman16
Příspěvky: 13
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

Praèka Electrolux EW1232F

#1 Příspěvek od roman16 »

Nemáte nìkdo zkušenost s praèkou Electrolux.Po zapnutí normálnì napustí vodu,ale když po napuštìní se má pomalu otáèet a ohøívat tak se zaène
toèit jak pøi odstøeïování. Toto dìlá pøi jakémkoli programu.Nìkdo mi øíkal že to je špatný programátor, jiný zase že je špatný motor.Servis pøijede až po novém roce a mám zde hromady prádla.Díky za odpovìdi.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#2 Příspěvek od mirosne »

Pozri tachodynamo na motore(zmeraj obvod).
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
jarda_k
Příspěvky: 187
Registrován: 15 dub 2006, 02:00
Bydliště: Vysočina

#3 Příspěvek od jarda_k »

Dají se ty tachodynama běžně koupit? Případně dělá se něco jako náhrady? Před nedávnem jsem koukal na jednu whirlpoolku, kde to tachodynamo, kromě jiného, odešlo. Tenkrát jsem nenašel nic jiného, než celý motor. Majitel si pak stejně koupil pračku novou. Ale i přeso mě to zajímá.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#4 Příspěvek od mirosne »

Neviem o tom,či sa dajú zohnať tachodynamá.Ja ich prevíjam,alebo stiahnem z druhého motora,alebo vymením celý motor.No myslím si,že by sa mali dať zohnať. :nevim:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Podíval bych se i na hladinový spinač . Může mít signál , že je plná a cestou i těleso .

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#6 Příspěvek od tatramacek »

to bude tacho - řídící jednotka nemá signál o otáčkách motoru... ale setkal jsem se třeba u brandtu s tím,že byla vadná řídící jednotka a tacho v pořádku.... zavolej si na: 577922267
Ochotní,spolehliví... Je to servis praček ve Zlíně.. Já s nimi mám velmi dobre zkušenosti.. Zkus se jich na to zeptat.. Nutné je ale vědět produktové číslo pračky které zaříná u Electroluxu obvykle číslem "9" a štítek je obvykle nalepen nad dveřmi :-)

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#7 Příspěvek od mirosne »

BOBOBO píše:Podíval bych se i na hladinový spinač . Může mít signál , že je plná a cestou i těleso .


Ale pri vadnom hladinovom spínači,nepôjde motor práčky na otáčky ako pri odstreďovaní. :nevim:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
roman16
Příspěvky: 13
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#8 Příspěvek od roman16 »

Díky za odpovìï. Opravdu to bylo jen tachodynamo.Vyndal jsem motor sundal tachodynamo, oèistil kontakty a praèka se toèí jak døíve. :D

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#9 Příspěvek od mirosne »

A ktoré kontakty si čistil ?
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
roman16
Příspěvky: 13
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#10 Příspěvek od roman16 »

Ze zadu motoru na høídeli byl našroubován takový váleèek (zøejmì magnet) a okolo byla objímka (kterou jsem napøed sundal) ve které bylo zalisováno po obvodì asi 20 pólù.Jen jsem to oèistil lihem a praèka motá jako døíve.
Roman

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#11 Příspěvek od mirosne »

Dobre,hlavne že to ide. :wink:
Pozdravujem Vás, Miro.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“