Tesla TV RF7231 TSP100, chassis 11AK53-3, problém

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#16 Příspěvek od mirosne »

Tak hľadaj studeňáky,klep po DPS a určite sa to prejaví
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#17 Příspěvek od kokun »

Ale kdybys hledal, tak takových obrázků (pro příklad) najdeš na EB hafo.
Nevypadá při poruše nějak takto?
Přílohy
t_dsc04514_282.jpg
Závada v obv. korekce ) (
(29.02 KiB) Staženo 88 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jurill
Příspěvky: 161
Registrován: 12 kvě 2007, 02:00

#18 Příspěvek od jurill »

kokun píše: Nevypadá při poruše nějak takto?
Určite nie, tá Tesla nemá to otváranie ... :D
Pre cavena - nečakaj, až ti tam niečo odíde, však nemáš to až tak zložité, už ťa usmernili na RKS, dokonca kokun ešte bližšie.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

jurill píše:Určite nie, tá Tesla nemá to otváranie ... :D
To jurill - ale (_!_) si rob z plastelíny a nie zo "starého kok*ota" - ale beru, sranda musí být (a nejen na Nový rok!) i kdyby na chleba nebylo :agree:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
caven
Příspěvky: 417
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#20 Příspěvek od caven »

Prosím Vás to co je to RKS ? Korekce ??

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#21 Příspěvek od kokun »

caven píše:Prosím Vás to co je to RKS ? Korekce ??
Obávám se, že ty tady chceš opravovat telku a přitom nic nečteš, ani to základní
- tj. Pravidla (Bod 3. U tazatelů se předpokládá určitá úroveň znalostí věcí z branže. Proto než založíte nové vlákno, zamyslete se nad tím, zda splňujete tento předpoklad a jste vůbec schopni podat základní informace ...) :cry:

A nečteš ani jinde - není to ani 2 dny (včera!!!), co tady tentýž dotaz zazněl - tady:
mirosne píše:RKS = Riadkový Koncový Stupeň
Jak chceš opravovat bez základních vědomostí ?????????
Ještě tu dnes asi nebyl Killroy (dospává silvestra? :lol: ) - už bys byl v KOŠi 8O
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#22 Příspěvek od Killroy »

Killroy nic nedospává, Killroy na Nový rok maká až se z něj kouří.. Vlákno zatím ponechávám tak, neb caven je na EB starý mazák a doufám tedy, že se nakonec dobere nějakého výsledku.. Nicméně je třeba poznamenat, že závada je banální a za chvilku je to nalezeno. Jenom chtít trochu hledat a vědět kde.. Postrčení správným směrem už tady bylo dost.. :D

Uživatelský avatar
caven
Příspěvky: 417
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#23 Příspěvek od caven »

jo já Vám taky všem moc děkuji, jen ta závada je na televizi rodičů, čili já až se k nim dostanu tak na to mrknu. Děkuji Vám všem.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#24 Příspěvek od kokun »

Jen bych to moc neodkládal - později to bude nejen dražší, ale hlavně - sám to teprve nezvládneš :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Olan
Příspěvky: 9
Registrován: 28 pro 2010, 01:00

#25 Příspěvek od Olan »

Kdykoliv mám podezření na studeňáky, tak se s hledáním příliš nepářu: natlačím do oka hodinářskou lupu se 6-ti násobným zvětšení a postupně skouknu všechny spoje v dotčené oblasti, ale i ve zdroji. Nevěřili byste, co načatých studentů, které by během krátké doby nepochybně dozrály, se dá tímto způsobem odhalit. Důležitý je i správný úhel osvětlení! I takováto preventivní prohlídka na počátku každé oravy je velice užitečná a mnohdy si tím ušetříte nemálo času a práce.

Uživatelský avatar
jurill
Příspěvky: 161
Registrován: 12 kvě 2007, 02:00

#26 Příspěvek od jurill »

Olane, človeče, tvôj štýl raz vyskúšam. To ma ani nenapadlo pozrieť sa na to cez lupu. Koľko času som si mohol ušetriť!
Ale, čo ak z pájacej strany to vyzerá OK a pritom sa súčiastka dá vytiahnúť?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#27 Příspěvek od kokun »

jurill - to nemyslíš vážně?
Já mám ty hodinářské kukátka dvě - zvětšení 3x a 6x. A k tomu ještě "nástavec" - zvětšení 2x. Takže společně (s kukátkem 3x) je výsledné zvětšení taky 6x a s tím druhým pak 12x. Ale ponejvíc používám (a vystačím si) s tím nejmenším zvětšením, tj. 3x :wink:
Tady by sis snad i vybral :roll:
Pak ještě používám velkou lupu s ramenem a osvětlením kruhovou zářivkou (zvětšení - tuším 3,5x) - asi tuto.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Olan
Příspěvky: 9
Registrován: 28 pro 2010, 01:00

#28 Příspěvek od Olan »

Jakýkoliv studeňák lze vizuálně při patřičném zvětšení odhalit - tedy i takový, kde lze součástku vytáhnout. Dostatečné zvětšení ale nepodceňujte! Několikrát jsem udělal experiment, kdy jsem spoje prohledal 4x zvětšující lupou a nenašel jsem nic. Protože jsem byl ale o přítomnosti studěňáku přesvědčen, prošel jsem to lupou 6x zvětšující a našel jsem jich několik. A když jsem se na nějaký jí nalezený studeňák opět podíval lupou (4x), tak jsem nic neviděl.
Nevěřili byste, kolik elektroniky končí ve sběrných dvorech právě kvůli studeňákům! A to mnohdy projdou rukama (profi)servismana, který zákazníkovi sdělí, že je přístroj neopravitelný....

Uživatelský avatar
Olan
Příspěvky: 9
Registrován: 28 pro 2010, 01:00

#29 Příspěvek od Olan »

Studeňáky se taky dost často objevují u mobilních telefonů nebo jiné elektroniky s SMD součástkama. A zvláště, když třeba spadnou na zem. V takovém případě se většinou odtrhne nějaká - zejména těžší - součástka třeba jenom z jedné strany spoje. A v takovém případě s menší lupou než 6x zvětšující nemáte šanci!
Zrovna včera jsem opravil osobní digitální váhu, u které byl příčinou nefunkčnosti studeňák u SMD tranzistoru...

Uživatelský avatar
Olan
Příspěvky: 9
Registrován: 28 pro 2010, 01:00

#30 Příspěvek od Olan »

Příčinou vzniku studeňáků - zejména u SMD technologie - může být deformace desky, vzniklá jejím pnutím, nebo tepelným roztahováním součástek. Když je třeba deska přichycena na několika místech, tak se může buď deformovat s pohybem tělesa, do něhož je uchycena, nebo i jejím zkřížením, když všechny dosedací plochy nejsou v naprosto stejné rovině. Pak už je to jenom dílo času.
Parkrát jsem našel studeňáky i u několika (ale i jednoho) vývodu SMD procesoru. Je ale důležité dívat se lupou hlavně z boku spoje, kdy je mezi vývodem a pl. spojem vidět nepatrná mezera. V každém případě to chce jisté zkušenosti, které zístáte častým čuměním 8O

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“